reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

výběr antény (Ap)

Draken (1578)|3.8.2011 22:50
Ahoj, mám doma wifi anténu nanostation 5 14dB, dle informací nového poskytovatele mi prý nebude stačit na připojení ve vzálenosti cca 1,7km vzdušnou čarou (přímá viditelnost), rozhodl jsem se tedy vybrat novou
našel jsem toto: http://www.alza.cz/ubnt-airgrid-m5-23dbi-d188561.htm případně stejnou ale větší a 27dB, podmínka je aby to bylo i s AP uvnitř a nemusel jsem tahat pigtail pod střechu... díky za rady
zsdx (2098)|4.8.2011 09:00
Probehl nejaky test, ze nebude stacit?
A kdyz uz, vzal bych ho u konkurence kvuli delsi zaruce.
|Mio| (1333)|4.8.2011 10:34
Vzhledem k ruseni bych tyhle anteny zakazal uplne :-))

Idealni klient od bude vyse zmineny AirGrid M5 HP 23dbi, mel by vyjit cca na 1200 s dph, umi i n normu a ma velmi uzkou smerovost aby minimalne rusil okoli.

Na tuhle vzdalenost se mu jen stahne vysilaci vykon na 6dBm.
Draken (1578)|4.8.2011 11:30
mno s tou vzdáleností pořád nevim no, podlě mě stačí ale ten blb co mi to měl zapojit tvrdí, že ne a že když mi to nepůjde můžu si za to sám ... a mam koupit aspoň 20dB, a ne neověřoval to vlastně jen přijel snažil se to sprovoznit a když to nešlo tak odjel právě s tim, že mam slabou anténu, nakonec stačilo jen přepnout polohu (horizontal-vertikal) na což jsem přišel sám ( zbytek jsem si taky nakonfiguroval, protože mi dal údaje na papírku)... na přípojný bod mám útlum 78db ... je to špatný?
|Mio| (1333)|4.8.2011 15:54
-78 je provozuschpny aspon pro 5 Mbit/sec

Ale stejne bych poridil novej prijimac, to co mas ma obrovsky uhel za dnesnich podminek kdy je pasmo obrovsky zarusene, diky takovymhle klientum pak jinym klientum, nebo operatorum padaji spojeni a snizuji se propustnosti.

Tyhle kramy slo pouzit pre 5ti lety kdyz to jeste slo, ted je to obrovska rusicka. Takze pokud chces byt slusnej k ostatnim klientum a to i jinych siti doporucuju koupit ten AirGrid.
astec (1823)|4.8.2011 19:40
[quote=Draken;465303]mno s tou vzdáleností pořád nevim no, podlě mě stačí ale ten blb co mi to měl zapojit tvrdí, že ne a že když mi to nepůjde můžu si za to sám ... a mam koupit aspoň 20dB, a ne neověřoval to vlastně jen přijel snažil se to sprovoznit a když to nešlo tak odjel právě s tim, že mam slabou anténu, nakonec stačilo jen přepnout polohu (horizontal-vertikal) na což jsem přišel sám ( zbytek jsem si taky nakonfiguroval, protože mi dal údaje na papírku)... na přípojný bod mám útlum 78db ... je to špatný?[/quote]

Proboha co to je za firmu?? Pat a Mat?? To je síla. Urob si sám....
-78 db jde, je to sice na hranici, ale budiž. zkus ještě lépe nasměrovat. případně dokup směrovku a připoj k nanoši.
|Mio| (1333)|5.8.2011 12:05
To je fakt, na to jsem zapomnel, da se k tomu dokoupit pigtail a 19dBi panelka a bude to OK. A usetris.
Rosta43 (154)|5.8.2011 12:17
S tou panelákovkou souhlas, ale co je to za firmu, co to montuje. To si já dovolit, tak mně sežerou
|Mio| (1333)|5.8.2011 23:09
No asi blázni, neb davat zakaznikovi konfiguraci pro prijimac je sitovrazda. Stejne jako nechat to montovat a ladit laika, byt treba znaleho.
durib (1141)|6.8.2011 09:05
No ono to u takových wifi netu funguje přibližně takto: někdo si koupí rychlou linku a má podnikatelský záměr- a to rozprodat ji v zapadákově, kde O2 nedosahuje ani půl megabitu. Koupí router, pospojuje to na 2,4 GHz panelovýma anténama a hotovo. Ne, vůbec nevadí, že se klienti připojují 192.168.x.x, nebo obdobně. Zabezpečení pomocí WEP, či slabého WPA hesla taky stačí, když tak to posvětí MAC filtrem. Pochybuju, že na to mají vůbec živnosťák. Pro takzvanou "zákaznickou podporu" najmou zedníky, které naučí pracovat s kleštěma na UTP a naťukat pár čísel do konfigurace zvládne i 4 leté dítě. Když to nejde dle mustru, může si za to uživatel sám... vlastní zkušenost.
|Mio| (1333)|6.8.2011 20:32
NJN, a my pitomci pak resime ruseni, kupujem drahy klientsky zarizeni, preladujeme spoje do aleluja a piplame si kazdyho klienta aby torrenty poustel jen v noci.

Njn, ale prusery jdou na vrub CTU, protoze nic neresi, ted mi radeji vystavili papir ze muzu spoj preladit na 5200-5280 MHz nez aby nasli a vosolili toho kdo mi zarusil puvodni kanal. Vymluvy jako nemame cim to zmerit nebo doporuceni koupit si licencovany pasmo uz me fakt nudej.
Draken (1578)|8.8.2011 09:40
tak ona to vlastně neni firma je to sdružení občanů Čerčany... web cercanynet.cz
prosím vás co si mam teda koupit ? směrovka je přídavná anténa? prosím odkaz pokud možno na alzu protože tam ma otevřenej košík :))
durib (1141)|8.8.2011 17:41
Pokud ti internet jede maximální rychlostí, co poskytovatel nabízí, tak neměň. Jinak nejlepší jsou antény, troufám si říct i paraboly s malým vyzařovacím úhlem.