reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kvalifikovaný certifikát

lglh4020 (69)|4.8.2011 12:24
Zdarek,

jak smazat z uložište windows ( XP ) uložene heslo pro kvalifikovany certifikát?

V certmgr.msc sem žádnou takovou možnost nenašel :/

díky !
lglh4020 (69)|8.8.2011 10:14
UP, třeba byl někdo kdo to ví na dovolené :-)
j.albi (476)|8.8.2011 13:01
Možnosti internetu - Obsah - Certifikáty. Tady je seznam certifikátů a staží odebrat požadovaný certifikát.
dzandra (1368)|8.8.2011 13:46
nechce odebrat, chce vymazat heslo, což ppodle mě nejde. To by pak kdokoliv kdo se dostane k pc, mohl změnit heslo a hezky si s ním pracovat. Proto ty hesla v cert jsou.
lglh4020 (69)|8.8.2011 15:25
a to je prave ten problem :-)
jde mi spis o to abych dokazal resetovat nastaveni, aby pri kazdem pouziti certifikatu (browser, print2pdf atd.) po uzivateli prislusne heslo chtel...,
neni to zivotne dulezite, ale docela mi to vrta hlavou a strejda google mlci (nebo jen neumim hledat :-) )
dzandra (1368)|8.8.2011 15:47
V tom případě je to jednoduché, vyexportuj si ten certifikát a smaž ho nebo pokud máš jeho zálohu rovnou ho smaž. A pak je to jednoduché. Klikni dvakrát na certifikát *.pfx, spustí se průvodce importem certifikátu, klikni na další (ptá se tě na soubor, který chcete importovat, další (zde se tě ptá na heslo ke klíči), zaškrtni povolit silnou ochranu klíče a měl by jsi to mít. Já navíc zaškrtávám onznačit jako exportovatelný.