Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Notebook v ceně 27 500 - 30 000 Kč

Nováček Avatar uživatele jochanan
    Registrace
    Aug 2011

Primární požadavky: vysoký výkon – procesor čtyřjádro

Preferovaní výrobci: Asus, Dell, Gigabyte, MSI

Další komentář:
    Nazdar. Už nějakou dobu chci herní notebook a teď, když jsem se vrátil z dovolené, bych řekl, že je čas ho konečně koupit. Kámoš mi poradil, že bych měl koupit notebook se čtyřjaderným procesorem od intelu, tak jsem se téhle rady držel a vybral tyto notebooky. Poraďte pls. jaký je lepší (hlavně co se grafiky týče).

http://www.alza.cz/dell-vostro-3750-...ny-d233279.htm

http://www.alza.cz/asus-n53sn-sz121x-d239571.htm

http://www.alza.cz/asus-n73sv-tz345x-d233765.htm

http://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-...8419.htm#popis
    Naposledy upraveno uživatelem jochanan: 06-08-2011 v 19:06
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Co do grafické je na tom nejlépe ten první Asus (N53).

Alf Alf je offline
    Obyvatel SHW Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Jan 2007

Grafiku a rozlišení má sice lepší ASUS, ale já bych bral ten Dell. Mně silně vadí lesklý displej...

Registrace
    Jun 2008

Jestli jsem vyvodil správně z autorova příspěvku to, že jej chce na hry, pak bude rozhodně lepší řešením GT 555M než GT 525M. 555M bude výkonem trochu někde jinde.

Já doporučuju řešení od Lenova v podobě Y570, avšak displejem trochu ztrácí (1366x768) - já bych si do 15" FullHD nekoupil. Konstrukčně je na tom na multimediál docela slušně. Ovšem nebude mít matný displej.

P.S. Ještě taková malá poznámka. Lesklý displej nemusí vadit každému. Z mé zkušenosti mi bylo prakticky jedno, když jsem na notebooku měl lesklý a popravdě budu si kupovat další takový. Záleží na uživateli.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Zdravim,jsem laik a take jsem ted shanel notebook pres toto forum a nakonec jsem koupil tento:"

ASUS N53SN-SZ121X

,a mel jsem doma na zkousku to lenovo y570 a je super a je pravda ze full hd na tu 15 je trochu moc,ale asi zalezi na prioritach,ja to mam hlavne na filmy a nejake ty hry a kdyz jsem mel to lenovo tak jsem si proste zadnou hru ani film nepustil pac se na to proste nedalo divat a na N53 je to proste radost,ale jak mi nekdo take radil staci proste pripojit externi monitor a je po problemu,ale je to taky otazka penez....

...jedine co mohu doporucit je koupit ntb pres internet a kdyz nebude vyhovovat da se do 14 dnu vratit bez udani duvodu,staci jen nechat nalepene folie a nenicit krabici ,ja mel takhle doma 3 ntb nez jsem si vybral......preji spokojeny vyber Urbanec

...jo a je lepsi kdyz ma ten internetovy obchod kamennou pobocku kvuli tomu vraceni jinak to jde postou a je to zdlouhave,ja ho kupoval v alze,3x jsem ho vracel a bez jedineho problemu...

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

....tak me to nedalo a jeste jsem nasel tento:http://www.alza.cz/hp-envy-17-2080en-d247357.htm
    ale to uz je maximum co mohu dat ,ale zda se byt dobry,ted jde jen o to jestli za ty 3tis. navic bude o tolik lepsi na hry a video,to 3d nepotrebuji ale muze se hodit

jak to vidim ja oproti: http://www.alza.cz/asus-n53sn-sz121v-d233048.htm
    +display
    +grafika asi lepsi ale zase jen 1gb tak nevim
    procesor je stejny

-horsi zvuk
    -mensi vydrz
    -v recenzi jsem cetl ze se hodne zahriva a tim padem i hlucnejsi chod coz se da vyresit volume doprava....
    Prosim poradte,byl bych vdecny za nazor........Urbanec

...je treba HP kvalitativne vyrazne lepsi nez Asus????

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Cendamore, funguje tu edit, takže jsi ten příspěvěk nad mohl editovat. Navíc máš úplně stejný příspěvek i jinde. Ale já chtěl poradit lenovo, i když z tvého první příspěvku koukám, že bych asi poradil špatně

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

no jo tak to se omlouvam,nejak mi to tam skocilo takze to klidne nekdo smazte sorry a diky jsem tu novej tak jeste nevim co a jak))

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od dzandra Zobrazit příspěvek
    Ale já chtěl poradit lenovo, i když z tvého první příspěvku koukám, že bych asi poradil špatně
    Lenovo Y570 vůbec neni špatnej notebook, jen prostě displejem je trochu "níž". Podle mě je ale na hry ta 1366x768 daleko lepší (pro grafickou, která není tak zatížená a pro displej, kterej běží v nativním rozlišení). Samozřejmě ale záleží na tom, kdo notebook bude používat, jestli mu to rozlišení bude stačit nebo ne.

Ideálně bych volil
    13" 1366x768
    15" 1600x900 (nedá se skoro sehnat... buď 1366 nebo 1920)
    17" 1920x1080

Ideální ale nikdy není nic

Registrace
    Aug 2011

Co jsem vyčetl z vašich rad, tak ten ASUS N53 není špatná volba. To Lenovo budu brát jako číslo dvě, když nebudu spokojený s tím ASUSem. Na jednu stranu mi nevadí jeho větší rozměry, protože ho budu přenášet spíše po místnostech. Ale zase u toho Lenova mi taky nevadí menší displej. Většinu času budu používat externí monitor (i když ten přenášet nebudu ;|). Navíc ten ASUS mi padl do oka jako první.

HPčku bych se stejně jako Aceru chtěl vyhnout. Oni ti sice nabídnou vysoký výkon, jenže si můžu být jistý nekvalitním provedením. (Vlastní zkušenosti.)

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

no jasny idealni neni nikdy nic s tim musim souhlasit,proste to chce jen stanovit prioritu a moznosti:
    nekdo obraz nekdo vykon nekdo velikost displaye,proste idealni by bylo si to postavit sam a nebo a to mit tak 40.-50.tis)))))
    ...preju stastny vyber jen me zarazilo to s tim HP,myslel jsem ze je kvalitnejsi nez asus?????

Registrace
    Jun 2008

No já jsem popravdě moc spokojený s mým Asusem nebyl. Kvalita zpracování nic moc, po roce všechno vrzalo, po roce a třičtvrtě výměna základní desky a mechaniky.
    Je teda pravda, že to byl model za 15 tis... bohužel s dražšími Asusy jsem se moc nesetkal.

Na druhou stranu ale musím uznat, servis je docela OK. Poslal jsem to přímo do Asus opravny v Ostravě (přes formulář na stránkách Asusu). Druhý den si pro něj přijelo DPD a za týden byl zpátky opravený a funkční.

Co se Aceru týče, kvalita žádná, servis pomalý a nekvalitní. To asi proto, že řešej pořád nějaký reklamace a nestačej opravovat
    HP na tom kvalitativně bude asi jako Asus.

EDIT: Taky záleží jaké HP. Ano, multimediální HPčka na tom zrovna nejlíp nejsou. Některé vyšší verze Probooků a Elitebooků (Small bussines a bussines notebooky) na tom bývají s kvalitou poněkud výš. Ale bývá to za cenu slabších procesorů a grafických karet.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 08-08-2011 v 19:10

Registrace
    Aug 2011

Ono u HP si můžete být jistí životností. Tou je záruční doba plus takových půl roku-rok. Tedy alespoň zkušenosti lidí kolem mě to tak říkají. Proto se asi vyplatí u HP kupovat spíše to levnější. Tam zase tolik neriskujete a stejně asi za ty dva nebo tři roky budete kupovat něco nového.

O ASUSU jsem slyšel, že hw je v pořádku, ale prý se softwarem jsou problémy hlavně s ochranou biosu. Nedávno zrovna můj kámoš musel kupovat nový bios kvůli tomuhle problému. Ale i tak má pořád lepší reputaci než hp.

Nejlepší reputaci mají dell ale tady si člověk trochu připlatí. Přesně tak cendamore, člověk aby měl alespoň čtyřicet hadrů. :|

Ale ono stejně spíš záleží na štěstí. Když chytnete vadný kus, vydrží vám chvilku a budete nadávat. Když chytnete dobrý, vydrží vám šest let a budete štěstím básnit...

No, zítra mi přijde ten ASUS, tak když si budu chtít zanadávat, tak vím kde se mám o ty city podělit. A naopak. ;-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Tady se řeší notebook na hry a nikdo nevzal v potaz pro mě nejlepší volbu Asus G53JW?! Čtyřjádro neřešte, není to až tak podstatný parametr, tím je grafika a tu má G53 zdaleka nejlepší ze všech tady uvedených. Nehledě na to, že Asusy G mají výborně vyřešené chlazení a celkem slušnou konstrukci.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky