reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak byste hodnotil své znalosti Linuxu?

Petr S. (1220)|9.8.2011 08:26
Jak byste hodnotil své znalosti Linuxu?

  • Linuxový guru
  • Pokročilejší uživatel
  • Uživatel
  • Linux neznám
Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Svět hardware v horní části pravého sloupce.
xmarek (1676)|9.8.2011 09:00
  • Pokročilejší uživatel

Ani nevím co slovo guru v této souvislosti znamená. Jsem schopen si nakonfigurovat, patchovat a zkompilovat kernel, nějaká ta práce s moduly. Sesmolím nějaký ten Bash, ale za nějakého guru se rozhodně nepovažuji. :)

Určitě nejsem schopen si vytvořit vlastní distro a na Linux pohlížím jako na jistou alternativu, ne na modlu jako někteří lidé v mém okolí :p
Zoidik (1405)|9.8.2011 09:18
Vím že linux existuje v několika různých distribucích, zkoušel jsem ho, dostal jsem se s ním do styku i mimo můj PC (nahrazoval jsem ho winama). Takže bych uvítal něco mezi Uživatelem a Neznalcem.
Sommer (384)|9.8.2011 09:33
Něco mezi uživatelem a pokročilejším, přišel jsem s ním do styku zejména na škole v průběhu několika semestrů.
Liqid (410)|9.8.2011 09:38
Jsem něco mezi uživatelem a neznalcem. Linux jsem používal přechodně pouze několik měsíců, když se win odporoučely.
Dojigiri (1629)|9.8.2011 14:32
Řekl bych pokročilejší uživatel ... jádro sice nekompiluju a používám radši klikací distribuce typu OpenSuse, Ubuntu, ale příkazový řádky se zase nebojím (na NAS jsem nedávno dával Ubuntu Server v minimální konfiguraci s přístupem přes SSH), např. Sambu nastavuju radši přímo přes konfigurák než přes GUI.
xmarek (1676)|9.8.2011 14:38
[quote=Dojigiri;465967] např. Sambu nastavuju radši přímo přes konfigurák než přes GUI.[/quote]To mi připomnělo jedno období když jsem v jedné int. kavárně nastavoval na každém kompu Sambu. Napsal jsem si ručně konfiguraci, restartl server a Mandrake mi ten konfigurák smazal (přepsal). :mistake Takže jsou situace, kdy se ač nerad k tomu klikání uchýlit musím (ale naštěstí pro mě už jsem to klikání nemusel dělat moc dlouho :p)
cml11 (112)|10.8.2011 10:25
Minimální. Pár distribucí jsem zkoušel, ještě jsou tu někde pohožená různá liveCD, která občas použiju pro přístup na net. Bohužel mě ten systém příliš neoslovil. Kromě toho že je zadarmo nějak nevidím důvod proč na něj přecházet. Když jsem ho testoval, všude bylo vyzdvihováno že je HW nenáročný a jsou tam všechny potřebné aplikace. V praxi to ale zdaleka neplatilo, takže jsem na nějaké rozsáhlejší využívání Linuxu prozatím rezignoval. Ale třeba ještě jednou přijde čas...
Neregistrovaný (0)|10.8.2011 12:56
Teď přecházím na Linux, protože se mé potřeby scvrkly na net a kancelář. Není nutno při těchto potřebách prokrmovat M$. Mé schopnosti jsou něco vygůglit, nakopírovat to do terminálu a tím končím. Takže se též přikláním k tomu, že by tam měla být kategorie začátečník. Takto se hodnotím jako uživatel, ale s přídomkem BFU.
Japkoslav (80)|10.8.2011 14:05
Ač Linux delší dobu používám na Open Pandoře (Ängström), Nokii N900 (Maemo) a virtuálce (Mint, Ubuntu), tak se spíše řadím mezi tučňákové BFU.
Pokud bych nebyl pařan PC her, tak je Linux můj hlavní OS ;)
HiLow (1000)|11.8.2011 08:25
Jsem něco mezi uživatelem a neznalcem. Používám jako druhý OS Ubuntu. Když mi něco nejde nastavit, tak musím hledat na internetu, ale zatím se mi téměř vše podařilo. Až teda na svideo výstup, který mi jde jen černobíle.:thumbdown
Kirk1 (850)|11.8.2011 19:50
Linux nepoznam aj ked musím uznať že som si v ňom asi 3x klikol :D :D
kevin00 (10238)|11.8.2011 19:56
Něco mezi uživatelem a pokročilým uživatelem ... takový zdatnější uživatel :)

@Jakoslav: Vítej v klubu N900kystů :D
Ivo Mašek (507)|12.8.2011 18:58
Uživatel
A to takový, že do Linuxu se moc nešťourám :D , tak, jako do Win.
Pakrik (86)|12.8.2011 20:29
no nieco medzi uzivatelom a pokrocilym uzivatelom , klasika bash nejaky ten debian alebo ubuntu:) a v zaciatkoch s gcckom :) nejaka ta konfiguracia na desktop a server a zopar pokusov naucit sa na gentoo :D