reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zhodnotte sestavu

Suprak (408)|9.8.2011 10:01
-Proč i5 2500? Verze bez K nejdou taktovat.
-U té grafiky to spíš vypadá na špatný popis, GTX580 za 4,5K bych taky bral.
-mATX MB od Asrocku s chipsetem Z68? Myslím, že bude lepší se držet "velké trojky" a vzít třeba MSI P67A-C45.
-Ten pevný disk je z Green edice, takže by byl vhodný jen na data. OS by se na něm docela loudal.

Tady je něco pro inspiraci, jak by to asi mohlo vypadat. :thumb
dzandra (1368)|9.8.2011 10:16
Prosím tě, a jaký k tomu máš monitor?? Aby ti ten výkon na hry neležel krapet ladem. Protože pokud máš rozlišení max 1680x1050, tak by se dalo i uštřit
marekpevný (347)|9.8.2011 14:23
Ahoj.Skládám pc a brouzdám po foru a sonduju názory k procesoru Intel Core i5 2500K 3,30GHz (6MB) BOX LGA1155 Sandy Bridge jsem původně chtěl dát zákl. desku Základní deska ASRock Z68 Pro3-M, s1155, 4xDDR3, 2xSATA3, DVI-D, HDMI, DP, mATX ale tady na foru mi někdo doporučoval tuhle MSI P67A-C43 (B3) s1155, Intel P67, 4xDDR3.jakej je mezi nimi rozdíl?????příjde mi že jenom ve značce.Momentálně mám desku asus a jsem spokojen ale v poslední době jsem slyšel že se pěkně zhoršili.

(edit by speedsnail: nezakládej duplicitní témata a řeš to zde pohromadě. sloučeno)
boboco (1987)|9.8.2011 15:59
To já Ti zase z praktických zkušeností doporučím raději AsRock než MSI. Jinak Asus, popř. GB, ale AsRock to nejspíš vyhraje cenou a mATX bych neviděl jako nevýhodu pokud neplánuješ nějaký rozšiřující karty.
Georginek (2957)|9.8.2011 18:01
Ja teda nevim, ale podle me je to dost hruza :D

i5 2500 bez K je blbost, neda se taktovat.
AsRock bych nebral urcite a uz vubec ne miniATX. Zamysli se nad tim, jestli chces nutne chipset Z68 a jestli jo, tak si priplat za desku a vem neco slusnyho minimalne vsak treba tohle, jestli chces setrit na desce muzes vzit treba tohle, ale ja bych do GB nesel. Do levnych desek se cpou shitovy soucastky. Bral bych rozhodne Asus
Pameti bych bral jiny nez Kingstony a to treba todle
Zdroj je OK, je tam vice moznosti, ale tenhle vicemene vyhovuje.
Chladic na CPU bych vzal jinej.....
Disk tam mas jenom jeden, takze pocitam s tim, ze bude systemovy, na to je Baracuda Green naprosto nevhodna - a jeste je to Seagate. Kouknul bych po WD Black, ci BLUE nebo nejaky Samsung F rady....
boboco (1987)|9.8.2011 22:59
[quote=Georginek;465998]Ja teda nevim, ale podle me je to dost hruza :D

i5 2500 bez K je blbost, neda se taktovat.
AsRock bych nebral urcite a uz vubec ne miniATX. ...[/quote]

Pokud nechce taktovat, může těch pár kaček za "K" ušetřit, proč ne a pokud potřebuje za každou cenu ušetřit, ty AsRocky opravdu nejsou špatné, jinak AsRock je dceřinnou společností Asusu a součáskty (např. kondíky) používá vesměs stejné, jen třeba napájení procesoru je dimenzovaný na nižší výkon atp. Ale jinak souhlasím, na desce by se šetřit nemělo níkdy :)

ad. paměti - Ano, Místo Kingstonů bych vzal taky raději něco jiného, třeba zmíněné Patrioty nebo já osobně třeba preferuju odjakživa Corsairy, nikdy mě nezklamaly a zrovna dnes jsem se s jedněma pitomejma Kingstonama HyperX tak navztekal ... grrrr

ad. HDD, rovněž dej na radu a vezmi raději WD, ale pozor, Blacky nechutně choupou, osobně bych zvolil klasiku Blue nebo klidně i Green, podle ceny, ty rozdíly ve výkonu v reálném provozu nejsou skoro znát.
Georginek (2957)|10.8.2011 00:08
No mezi nama, bych mu radsi doporucil ASRock nez GB. MSI neni spatna volba, ale dost tam zalezi na konkretni rade desek. Jako nejvhodnejsi bych videl Asus.
Taktovat nemusi, o tom nic nepise, doplnkove karty taky nezminuje, takze by mu i miniATX mohlo stacit a ASRock taky.....
IMHO, ja nemam moc dobry zkusenosti s ASRock na Hi-end a Mainstream sestavach.....

PS: K tomu chladici, vzal bych Gelid Tranquillo.

Chroupani beznej uzivatel vubec neregistruje, protoze beznej uzivatel ma obyc Case a ta je hlucna sama o sobe. I zde navrhovana 912 nebo Centurion hrave hukotem vetraku prehlusi i "zensky vibratory Samsungy"
Green bych na system urcite nebral.
NHKG (1136)|10.8.2011 00:46
Ta sestava je fakt špatně. Navíc bych to koupil jinde, pokud v tsbohemia nemáš známé nebo slevu...

Hlavně disk na kterém bude operační systém musí mít 7200ot, Seagate je dobrou volbou (Samsungy často vibrují, WD black jsou hlučné a WD Blue taky nic moc).
Paměti Kingston jsou bezproblémové, klidně můžou zůstat. Ale ono to je celkem jedno, hlavně jak to nebudou Zepeliny. A staČÍ 1333 MHz, ve hrách je rozdíl v rychlosti PC nulový, akorát opět tsbohemia nevede nejvhodnější model: Kingston 2x4GB 1333MHz.
Grafická karta je ale divná, je to pravděpodobně GTX560. Vzal bych radši GTX560ti. Nejlépe MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC , v tom podivném obchodě ji myslím ale nevedou.
U desky mi přide zbytečné připlácet za Z68. Pokud chceš taktovat tak vem desku s chipsetem P67 a procesor i5-2500k, pokud jsi si jistý, že taktovat nebudeš tak procesor nech ten co máš a desku vem klidně s chipsetem H67. Výrobce bych doporučil MSI, ale jak si můžeš všimnout, každý má jiné zkušenosti. Velikost desky a výbavu si zvol sám, většinou je ale zbytečné připlácet.

Ta Suprakova sestava se mi líbí, včetně toho eshopu. S Alfacompem mám jenom ty nejlepší zkušenosti (kromě front v kamenných prodejnách.).
boboco (1987)|10.8.2011 11:13
Sto hlav, sto názorů ;-) Asrock raději taky vídám spíše v levnějších sestavách, ale zatím kdykoli jsem ho použil ve vyšším segmentu, taky nikdy nezklamal. Disky používám výhradně WD, protože zkrátka nemám potřebu měnit něco, s čím mám ryze kladné zkušenosti. Co se pamětí Zeppelin týče, DDR II modulů jsem v sestavách prodal možná i na stovky kusů a nedám na ně moc dopustit. Nejsou na taktování, ale jsou to držáky, dávaly se především do levnějších sestav a reklamace na ně takřka nebyly a nejsou, naprosto mizivé procento. Musím říct, že co se Kingstonů týče, prodal jsem odhadem tak 1 Kingston modul na 20 Zeppelinů a hádejte které paměti jsem víc reklamoval? :-) Jsou to prostě osobní zkušenosti, které člověku nikdo nevezme, stejně tak znám IŤáky, co berou jen výhradně Kingston a nedají na ně dopustit, podobně je to i s deskama MSI i když mě před nima varoval i jeden z mých distributorů, že procento reklamací je fakt vysoký (asi si nechtěl přidělávat starosti :D)

Když bych měl za těch 21k tu sestavu postavit já, vypadala by asi takto (neříkám, že se budu zcela shodovat s požadavky kupujícího - které vlastně ani pořádně neznáme :-):

ASUS P8P67 LE Rev.3.0, P67, 4xDDR3 1800, SATA3, GLAN, CF, ATX (2 250,- CZK)
Intel Core i5-2500K, 3.30GHz, 6MB, LGA1155, 32nm, 95W, BOX (4 350,- CZK)
Scythe Ninja 3 CPU chladič (1 000,- CZK)
Corsair XMS3 8GB (Kit 2x4GB) 1600MHz DDR3, CL9 (9-9-9-27) 1.5V, chladič (1 250,- CZK)
MSI NVIDIA GF 560 GTX-TI, 1GB GDDR5 (256 bit), PCI-E, 2xDual-DVI, miniHDMI (4 800,- CZK)
WD Caviar Blue 10EALX 1TB HDD, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache (1 250,- CZK)
DVD-RW Asus DRW-24B3ST (450,- CZK)
SEASONIC zdroj 500W SS500ET80+ Bronze, ATX, 12cm fan, PFC (1 100,- CZK)
THERMALTAKE VL80001W2Z, V3 Black edition, ATX bez zdroje, USB, Audio (900,- CZK)
MS OEM Windows Home Prem 7 SP1 64-bit Czech 1pk DSP OEI DVD (2 000,- CZK)

No a do 20k se vejde i se sestavením a nějakým solidním intake ventilátorem. Kdyby chtěl za každou cenu vyhodit 21k, tak vzít plnou P8P67 :turtle