reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doporučuji tuhle mašinku ;-)

boboco (1987)|9.8.2011 14:01
Malinko se pochlubím, před pár týdny jsem vyměnil dvé dobře sloužící Core 2 Duo E8200 za novou i7. Po nějakém tom odladění a nedávném přidání SSD na systém mohu říct, že jsem dosáhl toho, co jsem chtěl a mám totálně neslyšitelnou, extrémně svižnou mrchu :D Finální konfigurace je takováto:

Základní deska Asus P8P67
CPU Intel Core i7 2600K 3,40 @ 4,40 GHz
Chladič CPU Scythe Ninja 3
8GB DDR3 RAM 1600MHz 9-9-9-24 (2x4GB Dual Channel)
VGA MSI GeForce N560GTX-Ti 920/4750MHz
SSD Crucial M4 128GB Sata 6Gbps
HDD Western Digital WD20EARX 2TB Sata 6Gbps
Chladič HDD Scythe Himuro
DVD-RW Samsung SH-S223C
PSU 700W Delta Electronics
Case Thermaltake Element V3
24" LCD BENQ VW2420H TFT VA 8-bit LCD FullHD

Procesor dá v pohodě i 5 GHz, ale to už zbytečně leze nahoru i spotřeba v IDLE. Při téhle frekvenci se procesor při nečinnosti podtaktovává a spotřeba (dle EPU) padá pod 5W. Grafika nepodala úplně nejlepší výsledky co se přetaktování týče, ale mám taky první kus, co jsem sehnal v české distribuční síti :-). Ještě minulý týden jsem namísto 2TB potvory a SSD měl 1TB WD Black a musím říct, že stávající řešení je sice podstatně dražší, ale SSD tepve dodalo mašině to pravé TURBO, odezva systému, načítání her a celková práce s PC ne NEPOROVNATELNĚ svižnější, situaci bez SSD si představte jako když byste si koupili káru se super motorem a dvěma turbama a pak jezdili se zataženou ručkou a nejvýše 50km/h :turtle:turtle:turtle

Chladič HDD je už jen třešničkou na dortu a monitor můžu taky doporučit i když ten můj prevít (doufám že jen vada konkrétního kusu) ve Stand-by režimu nechutně vysokofrekvenčně píská (teda konkrétně jeho 12V trafo).

Sestavu mohu doporučit pokud chce někdo opravdu něco nadstandardního a nechce přitom vyhazovat peníze jen tak do luftu. Pro hráče stačí vyměnit grafiku za něco lepšího a jen tak někdo vám prdel nenatrhne. V téhle mé konfiguraci jsem schopen sestavu klidně i někomu sestavit a odladit s cenou aktuálně 30 990,- CZK :slug