reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení Ati Catalyst pro přehrávání videa

vincik (136)|11.8.2011 10:02
Má prosím vás někdo zkušenosti s hd videem a nastavením ati catalyst? Mě osobně přijde, že čím víc funkcí vypnu, tím lepší obraz dostanu. Například když je zaplá funkce dynamic contrast tak v některých scénách se mi šíleně zesvětluje a hned zase ztmavuje celý obraz.

Zkusil sem tedy vše vypnout ale u filmů se pak začaly objevovat defekty. Jednou za cca 5 minut se na části obrazu objevily pixely, nejčastěji černé, a po 2 sekundách zase zmizely.

Mám GK HD 5850 zapojenou přes HDMI do 1080p projektoru.

Díky.
kevin00 (10238)|11.8.2011 10:31
[quote=vincik;466267]... když je zaplá funkce dynamic contrast tak v některých scénách se mi šíleně zesvětluje a hned zase ztmavuje celý obraz[/quote]

IMHO Zcela normální jev, jelikož u dynamického kontrastu se softwarově přepočítává každá scéna a následně se reguluje podsvícení obrazovky. Nejvyšší hodnoty se dosáhne tak, že se podsvícení ztlumí na minimum a zobrazí se černá barva. Poté se podsvícení rozsvítí naplno a zobrazí se bílá barva.
vincik (136)|11.8.2011 11:36
díky za info.. dynamický kontrast a úpravy barev ponechám vyplé ale co zbylé nastavení? automatic deinterlacing, pulldown detection, de-noise, mosquito noise reduction, smooth video playback atd... ?
HenryS (2)|19.11.2011 15:45
Zdravím, omlouvám se, jestli špatně směřuji dotaz, ale mohli byste mi poradit s nastavením Catalyst?
Koupil jsem pc od známeho a jsou na něm dvě grafické karty (zapnute Crossfire). Nevím jak nastavit větráky u těchto karet.
Jeden probém je, že jedna karta jde Fan nastavovat ručně a druhá ne. Tím pádem se pořád ten Fan zapíná a vypíná. To je dost hlučné a nepříjemné.
A druhý dotaz je, jak mám nastavit, aby se výkon větráků zvyšoval a snižoval se zapnutím her (kdy je to asi více potřeba).
Díky za radu
Richmond (8084)|20.11.2011 06:39
Zkus MSI Afterburner ? Settings ? Fan ?
[LIST=1]
  • zaškrtnout Enable user defined software automatic fan contro0
  • nastavit křivku (DEL maže body)
  • OK
  • HenryS (2)|21.11.2011 13:47
    Nepomohlo mi to upravovat ten druhý větrák v Catalyst, ale tohle nastavení v Afterburneru je lepší. A větrák už se sám nezapíná a nevypíná.
    Díky za radu kámo
    Richmond (8084)|21.11.2011 18:08
    Jinak kdyby chtěl někdo regulovat karty nezávisle tak musí odškrtnout "Synchronize settings for similar graphics processors". Pro každou kartu je ovšem nutné ji nejprve zvolit (tzn. pokud chcete změnit GPU2 a nyný máte aktivní GPU1 je nutné vlézt do Settings a zvolit GPU2 ? OK ? provést požadovaná nastavení ? Apply) protože uložené profily se aplikují pouze na GPU1 (mám v2.1.0 - možná je to opravené v novějších betaverzích...