reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

[HLEDÁM HRU] Mapování MP her

wojmirek (173)|11.8.2011 17:50
Zdravím, už nějakou dobu se věnuji mapování a programování (PAWNO) ve hře GTA San Andreas MultiPlayer, vždy pomocí MTAeditoru mapu vytvořím, následně přes PAWNO přidám do módu a hodím na server. Už mě to ale nějak přestává bavit a to s toho hlediska, že v GTA jsou již předem vytvořené modely objektů a nemůžete modelovat žádné nové, aspoň né, když to chcete hodit do MultiPlayeru.

Proto hledám hru, ve které je možno si od základu natexturovat OBJEKT -> pomocí vymodelovaných objektů vytvořit mapu a následně ji nahodit na server, kde se Vám můžou připojit všichni hráči a mnou vymodelovanou mapu uvidí.

O žánr hry mi ani tak nejde, jde mi jen o to, abych mohl modelovat a hrát s hráčema na mém dílu.
Za všechny doporučení předem moc Děkuji.
EditorPO (2819)|11.8.2011 17:59
Trackmania ? :)))))
wojmirek (173)|11.8.2011 18:05
V tom jde vymodelovat určitý objekt již od základu ? Já myslel že se tam jen staví s předem vytvořených objektů.

Díky moc za rychlou odpověď, jdu o tom něco přečíst.
EditorPO (2819)|11.8.2011 18:15
Najviac ti v tom poradí Deee-aN tu na fóre.

A máme tu aj sekciu Trackmania Forewer.
jrx (1880)|11.8.2011 18:29
[quote=EditorPO;466396]Trackmania ? :)))))[/quote]

Do trackmanie nelze přidat vlastní modely (kromě aut).

Jinak cokoli založené na Source enginu. Třeba Team Fortress 2. :slug
EditorPO (2819)|11.8.2011 18:40
[quote=Jiri@tncm;466409]Do trackmanie nelze přidat vlastní modely (kromě aut).[/quote]

hm, vidíš, ale keď človek pozrie niektoré mapy, tak by povedal, že sú tam pridané objekty .... viem, že sa to už niekde riešilo pomocou 3D Studia, ale neviem ako to dopadlo
husky14 (4214)|11.8.2011 18:46
[quote=Jiri@tncm;466409]Do trackmanie nelze přidat vlastní modely (kromě aut).[/quote]
Ale tak modelování aut taky není špatná zábava ne? IMHO ideální objekt na 3D tvorbu.... a podělit se s nima (nebo je prodávat :)) je přece taky možný ;)
jrx (1880)|11.8.2011 18:51
Naježděno mám hodně, ale nějaký vyloženě "custom block" jsem ještě neviděl. Mixovat bloky problém není (tzn. prolnout do sebe dva bloky, třeba stromy uprostřed cesty apod.), ovšem vytvářet vlastní bloky vzhledem k dost specifickému uložení geometrie ano. Vyexportovat je z trackmanie jde, zpátky ee. Ale jestli najdeš nějaký rozumný návod jak na to, bude to + ;)

[quote=husky14;466412]Ale tak modelování aut taky není špatná zábava ne?[/quote]

No chtěl dělat mapy, nikoli auta do trackmanie :notsure:p Proto jsem nahodil Source, jelikož ten má běžně dostupné prostředky pro tvorbu :slug
wojmirek (173)|11.8.2011 20:16
Děkuji Vám za příspěvky.
V minulosti jsem již zkoušel vytvářet MAPu do hry Counter Strike: Source, jenže jsem nenašel pořádný návod, pomocí kterého bych něco zhotovil (měl jsem porblém s nastavením toho Editoru).

Neznáte ještě něco jiného s touto možností, než je Source Engine ? Mi osobně by vyhovoval nějaký Editor třeba do Test Drive Unlimited 2 :D a štve mně, že nejdou v GTA-SAMP vytvořit objekty od základu.

Ještě jednou díky moc.
Deee-aN (3834)|28.8.2011 12:41
[quote]The track editor from previous games also returns, and includes a new ability to create customized track pieces, although this feature may not be available at launch. A new "ManiaScript" is being created to help players add new features in the game (tracks, cars.etc)[/quote]
http://en.wikipedia.org/wiki/TrackMania_2:_Canyon