reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr SSD do notebooku

George eLzyx (85)|14.8.2011 12:48
potřebuji poradit s výběrem SSD do mého "nového" notebooku Lenovo X61Tablet.
Pro jistotu informace o řadiči - je to SATA I, který se dá jakousi SW úpravou povýšit na SATA II.
Chci na tom provozovat Windows 7 x64 (4 nebo 8gb paměti), aplikace jako Photoshop, Google Sketchup, atp.

Zvažuji Kingsto?n SSDNow V+100 Series ?- 96GB
kvůli kapacitě a extrémně nízké idle spotřebě,
ale vzhledem k prehistorickému řadiči v SSD jsem pokukoval i po
Patriot Pyro ?- 60GB
který má famózní rychlosti, nicméně v tomto ntb je nevyužiji. Ale pokud by časem nedostačoval, mohl bych jej dát do desktopu, kde by byl pouze na system, zbytek by byl na plotňáku.

nebo máte někdo jiný tip? (mimo OCZ - prý jsou s nimi problémy)
Požadavky - kapacita min 60gb, co nejnižší spotřeba(SSD bohužel není obecnou zárukou nižší spotřeby), cena 2500-3000Kč
Richmond (8084)|14.8.2011 13:21
Vzal bych klasiku Intela 80GB případně zkusil Patriota (sice nemám zkušenosti s Pyro, ale zhruba týden zpět jsem dával Wildfire 120GB a nutno dodat, že jsem při kopírování právě z toho Intela nabyl dojmu, že je to strašná lemra :eek: :D)

PS: Sketchup stále není v 64-bitech a není náročný na disk (pokud nebudeš stále ukládat 60MB modely, doporučuju před samotným uložením stisknout tlačítko "Purge unused" ;))
[SPOILER=Obr][/SPOILER]
George eLzyx (85)|14.8.2011 14:20
no, sketchup model už mám objemný. Mám v tom nakreslený skoro celý barák, včetně zákresu elektro-, LAN-, vodo- a plyno-istalace. Geniální věc.
Na ty Intely kouknu - měls na mysli 320 series, nebo jinýho?
Richmond (8084)|15.8.2011 12:39
Jj, Sketchup je skvělá věc :thumb Pokud mám v modelu moc věcí tak celý komponent nahrazuju třeba obyčejným křížkem (nebo čímkoliv jiným s malým počtem čar), když jej potřebuju zviditelnit tak ten objekt "reloadnu". Má to pár výhod - pokud objekt chci editovat tak jej stačí natáhnout v novém okně a hned je to přehlednější, snižuje se doba po kterou se soubory ukládají na disk, minimalizuje riziko ztráty dat ;)
[SPOILER][/SPOILER]

Měl jsem na mysli starší X25-M 80GB (teď je místo něj 320 series)
http://pevne-disky.heureka.cz/intel-x25-m-80gb-2-5-sataii-mlc-ssd/
George eLzyx (85)|16.8.2011 20:10
tak nakonec rozhodl jeden důležitý parametr - cena. Dneska spadla cena to Kingstona 96Gb z 2900Kč na 2400Kč, navíc doprava zdarma. Nebylo co řešit.