reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DHCP Client: [ATM3]Could not find DHCP daemon to get information

Gullsy (6)|14.8.2011 19:24
Dobry vecer,

mam potiz s hlavnim routerem. Neprideluje mi IP adresy pocitacum pres Wi-fi signal.

Prozatim jsem vyzkousel...

1. Reboot i 5ti minutove vypnuti z elektriky
2. Vypnuti a zapnuti DHCP serveru v routeru
3. Zafixoval jsem pocitace, ktere byly nalezene
4. Pockat
5. Zmenit DHCP leak na pul hodiny ze dvou dnu... potom jsem to vratil, protoze to nepomohlo.

Ted nemohu pripojit dalsi dva pocitace... stale to hlasi tyto hlasky.. tohle je vypis z logu routeru.

08/14/2011 20:17:47 DHCP Client: [ATM3]Could not find DHCP daemon to get information
08/14/2011 20:17:42 DHCP Client: [ATM3]Send Discover
08/14/2011 20:16:43 DHCP Client: [ATM3]Could not find DHCP daemon to get information
08/14/2011 20:16:38 DHCP Client: [ATM3]Send Discover

Prosim o radu, ktera mi zachova internet na 3 wi-fi klientech, bouri se kolem me 15 malych reckych romu, prakticky co 5 minut mam dotaz, jestli funguje internet, do toho nekteri zpivaji dost nahlas, nebo si.. opet dost nahlas pousti reckou hudbu na jedinem pocitaci, ktery byl pripojeny... kdyz jsem na chvili odesel.

Dekuji!

edit: v logu jsem nasel posledni pozitivni zpravu z DHCP serveru...

DHCP Client: [ATM2]Receive Ack from 10.120.28.71,Lease time=86400

a doplneni... po tom restartu se mi pripojily dva pocitace, ktere predtim nesly pripojit. Status routeru je hlasi jako wired misto wireless, ackoliv to je to nejmensi, co me trapi.
|Mio| (1333)|14.8.2011 21:41
Asi by to chtelo popis routeru, jeho firmware/OS a tak podobne.

DHCP nemusi pustit firewall, muze byt wifi ve spatnem rezimu, zaruseny kanal, tedy menci pakety DHCP se ztraci atp.
Richmond (8084)|15.8.2011 01:12
To je ten Baudtec? :notsure
Gullsy (6)|15.8.2011 18:54
Ahojte.. dobry vecer!

Tech ztracenych paketu bylo prilis na chybu signalu. Nakonec jsem to vyresil postupnym fixovanim Mac adres primo v routeru. Je to nejaky NetFasterR IAD 2 (PSTN). Ted, co jsou zafixovane problem neni, postupne se ty pocitace napripojovaly. Mozna bude potiz, jestli pripojim dalsi, protoze jsem na limitu 10ti mac adres.

Prozatim je to tedy vyresene, ozvu se dal.

Ten Bautec nebo jak se to jmenuje je v krabici, kdyz neumi repeatovat - WDS, tak mi je k nicemu, stejne tak ten Sagem. Zitra bychom meli vyrazit na nakup do bazaru, tak snad polozim konecne draty a bude klid, jeste mi tu cekaji dalsi tri pocitace bez wi-fi karty a maji o gigahertz vic, tak se tesim, ze konecne spustim DDO. :))

Dekuji vsem za rady. Hezky vecer SHW!
|Mio| (1333)|17.8.2011 22:04
Probuh novej normalni router stoji tak malo ze bych se na trapeni s bazarovkama vykaslal.