reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Na PC nejdou žádná USB "velkokapacitní zařízení"

VencaX (3686)|14.8.2011 20:33
Zdravím,

včera jsem po delší době vypnul počítač (běžně používám místo vypínání hibernaci) a po dnešním nastartování mi neběží žádné zařízení, jako externí HDD, flashky, paměťové karty. Ve správci zařízení se zobrazí, avšak bez písmena jednotky, v Počítači nejsou vůbec. Všechno ostatní běží bez problému (klávesnice, myš,...).
Zkoušel jsem všechny tyto zařízení na jiném počítači a běží bez problému. Na mém ale prostě nefungují.
Mám čtečku karet s USB hubem na kterém mi běží klávesnice a myš, ale paměťovou kartu na něm nerozjedu.
Snažil jsem se hledat i na googlu, ale buď nemám štěstí, nebo to byly problémy jen s jedním zařízením.
Díval jsem se do správce aktualizací, jestli náhodou to nemůže být nějakou aktualizací.

Nesetkal se s tím již někdo??

Gigabyte 965P DS3 revize 1.0, Intel C2D E6600, Sapphire Radeon HD3870, 4x 1GB A-Data Vitesta, Samsung F3 500GB, Delta Electronics 700W
DrZelenka (2491)|14.8.2011 21:51
A co zapojení přímo do PC? (místo přes hub)

Pokud daná zařízení vidíš ve správci disků, tak jim zkus přidělit písmeno.
VencaX (3686)|14.8.2011 22:41
O USB hub vůbec nejde, disk i flashky jsem zapojoval přímo do PC (z panelu i přímo z desky). Hub/čtečku jsem zmiňoval jen proto, že jsem zkoušel číst i paměťovky a že na něm provozuju myš a klávesku.

Písmena jim přiřadit právěže nejdou. Píše to chybovku, že prý mám aktualizovat seznam disků.

Teď jsem instaloval aktualizace a dokonce mi nešly už ani spustit Windows - konkrétně 7 Professional 64-bit.

Možná jsem se o tom nezmínil, ale až taková lama nejsem. Přece jenom za 10 let hrabání se v počítačích už něco vím, s tímhle jsem se však ještě nesetkal a proto píšu sem.