reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kvůli čemu byste si koupili USB flashdisk?

Petr S. (1220)|14.8.2011 21:40
Kvůli čemu byste si koupili USB flashdisk?

  • Vyšší kapacita
  • Vyšší odolnost
  • Menší rozměry
  • Flashdisk nepoužívám
Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Svět hardware v horní části pravého sloupce.
Zoidik (1405)|14.8.2011 21:43
Kvůli tomu, že jsem ho dal přítelkyni. Už asi rok jsem bez něj a nijak mi nechybí. Asi dvakrát za tu dobu jsem se setkal s tím, že bych ho upotřebil, jinak ne, takže snad někdy nějaký zase koupím ať mám nějaký
Richmond (8084)|14.8.2011 21:58
Určitě první dva zmíněné. Kdybych neztratil poslední flešku tak bych souhlasil i s třetí možností :)
Jandaskunk (2330)|14.8.2011 22:15
USB flashdisk používám na menší soubory kvůli menším rozměrům a vyšší odolnosti....jinak na větší soubory bych upotřebil externí disk 2,5" příp. 1,8" kvůli lepší ceně za GB.
Georginek (2957)|15.8.2011 00:15
Mno, ja pouzivam 16GB Xporter a 32GB Adata, rozdil v rychlosti je znacny, Xporter zabiji Adatko na plny care.....
Kapacita mi vyhovuje, ale mozna bych si koupil jinou jeste kvuli vetsi prenosovy rychlosti.....coz pujde dost tezko na USB2

Kapacita je mi fuk 16 staci....
Odolnost napodobne.....jsem peclivy a cistotny :D takze i po 2 letech vypadaji obe jako nove
Na rozmery kaslu, stejne tak na vzhled
Bez Flash bych byt nemohl.....
Neregistrovaný (0)|15.8.2011 07:54
Kvůli vyšší rychlosti, ale taková volba v anketě není...
Neregistrovaný (0)|15.8.2011 08:06
[quote=Georginek;466941]Mno, ja pouzivam 16GB Xporter a 32GB Adata, rozdil v rychlosti je znacny, Xporter zabiji Adatko na plny care.....
Kapacita mi vyhovuje, ale mozna bych si koupil jinou jeste kvuli vetsi prenosovy rychlosti.....coz pujde dost tezko na USB2[/quote]
Já mám např. flashku Verbatim 32GB s druhým konektorem na eSATA a rychlostně to už celkem ujde(70-80MB/s).
HiLow (1000)|15.8.2011 12:26
Kvůli vyšší kapacitě. Mám 1,2 a 4GB a je to dnes už celkem málo.
Neregistrovaný (0)|15.8.2011 13:55
Zrovna jsem si donesl novou 8GB flešku. A nikoliv ani z jednoho uvedeného důvodu v anketě. Zrušil jsem zakázkové práce na PC pro nerentabilitu a na net, poštu a texty mi stačí Linux. Práci zálohuji na 1GB flešku a též funguje jako instalační médium Linuxu. Tedy pravý důvod koupě nové flešky je záloha pracovní flešky, protože časem hodlám přejít na nějaký "terminál" pro net, kde už dnes vypalovačka není a jediná možnost instalačního a záložního média jsou pouze flešky, vzhledem k nenáročnosti Linuxu.
Sommer (384)|15.8.2011 14:40
Vyšší kapacita
Vyšší odolnost

Byť flashku nepoužívám denně, občas by se mi vyšší kapacita než 4GB hodila. S tím ale požaduji i výbornou rychlost přenosu.
Neregistrovaný (0)|15.8.2011 18:26
flashdisk nepouzivam..ta instalace systemu 2x za rok nestoji za rec
cml11 (112)|16.8.2011 15:07
Kapacita, rychlost, mechanické provedení vhodné pro zamýšlené použití. V autorádiu mám 8 GB A-Data ostrouhanou až na kost, aby z něj nevyčuhovala víc než je nutné. V kapse nosím 16GB gumáka Corasair GT, který vydrží i hrubší zacházení, má obstojnou rychlost a kapacitu. Přítelkyni úplně stačí hezká, i když technicky obstarožní 1GB flashka, na které vesměs jen zálohuje účto. Prostě pro každý účel bych vybíral trochu jinak a jednoznačná odpověď již tradičně není možná :)
wolf007 (653)|17.8.2011 09:48
vlastnim 2x patriot xt pogumovane provedeni,starsi ma 8gb a novejsi ma 16gb kapacitu,jsem s nimi naprosto spokojen,mel jsem a-data plastove provedeni 8gb oproti patriotu prenos souboru byl asi tak 2x pomalejsi,po pul roce odesel,neslo z nej ani cist ani zapisovat,novy flashdisk by jsem si koupil kvuli vetsi kapacite[32-64gb] a preferoval bych pogumovane provedeni s pevnym konektorem usb,vysouvaci a vyklapeci varianty jsou pro me nevychovujici ...
c0r0ner (0)|17.8.2011 12:11
Docela mi tam chybí možnost "Vyšší rychlost", kterou by určitě ocenilo víc lidí. A dle mého názoru je vyšší odolnost jen marketingový tahák na lidi, protože z mojí zkušenosti obyč. plastovky vydrží minimálně to stejný jako odolný modely(vč. praní, pádů z x metrů atd.).