Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Notebook v ceně 10 000 - 12 500 Kč

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Primární požadavky: výdrž baterie – lepší by byl matný displej

Další komentář:
    Zdravím, potřebuji doporučit notebook pro studentku v ceně mezi 11 - 13 tisíc Kč. Ideálně těch 12 tisíc, 13 už je příliš, ale kdyby NB za 13 byl výrazně lepší než za 12 tak si radši připlatíme. Velikostně větší než 13 palců, včetně. Hlavní parametry jsou výdrž baterie, hmotnost, tloušťka, ale HW aby nebyl vyloženě zastaralý. Hlavní používaný SW bude office, internet, filmy, občas nějaká nenáročná hra plus je možné že ve studiích bude potřebovat nějaký CAD či podobný program. Nečekám zázraky, spíš mi jde o dobrý poměr cena/výkon/kvalita. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Slušný, relativně kvalitní, menší 13" notebook už je přes limit. Nejblíž je HP ProBook 4330s. Lze uvažovat nad větším 15" bráškou 4530s, případně 4535s.

Dalo by se ale uvažovat nad přicházejícím Lenovo ThinkPadem Edge E325, případně zajímavá alternativa je Acer Aspire 3750Z.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

wizaard: na ty thinkpady si asi počkáme, zaujal mne ten E425 co je v newsce na shw, to by asi mohlo být celkem ideální řešení. Jen ten displej nespíš nebude matný, což by byla škoda. V podstatě jsem už koukal na ty co píšeš, HP u přítelkyně moc nezabodoval hliníkovým vzhledem (narozdíl ode mne ) a ten Acer zase neboduje u mě za ten jejich crystalbrite displej.

Jinak ten NTB nemusí být vyloženě menší, ideální by byla nějaká "lehká a placatá" patnáctka.

Registrace
    Jun 2006

Jestli bude mít E425 matný displej, teď nevím. Ale je pravda, že zatím byla od Lenova (celkem logická) snaha do levných modelů matný displej nedávat, aby se zvýhodnily modely s Intelem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Já tu jen tak plácnu od boku jednu takovou tenčí poměrně výkonou patnáctku, která sice má lesklý displej a cenou je přes, ale určitě výkonem na tom bude dobře, a pokud pojedeš na na baterce pouze na integrovanej grafice, výdrž by měla bejt okolo 4 hodinek. Ale jak říkam, cenově už je trochu přes.

I když je pravda, že pokud se nenáročnou hrou myslí něco ve stylu Sims 2 nebo CS, tak by mohla stačit klidně nějaká alternativa pouze s Intel HD Graphics 3000 .
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 15-08-2011 v 17:28

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

dík vencax ale bohužel i těch 13 je přes, tohle už je moc. A intel HD 3000 stačí bohatě

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Pak bych možná ještě zkusil od Lenova takový trochu ochuzenější model od té V570 (dá se říct, že to samé v plastu), který se do limitu snad vejde + je k němu 3 roky záruka Bohužel teda taky nemá matný displej, ale to budou mít v téhle ceně snad jen Acery a možná, pokud se sežene nějaký ten levnější Probook. Ale někdy se kompromisy dělat musí.

Bohužel B570 jsem ještě neměl možnost poznat, ale neměl by být zpracováním výrazně horší než V570, který si myslím je na cenovku 14K dost slušný.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 15-08-2011 v 20:08

Registrace
    Jun 2006

B570 je konstrukčně shodný s V570, jediný rozdíl je absence plíšku kolem klávesnice a plastové víko, na tuhosti konstrukce to nijak výrazně znát nebude. Už minulá generace byla moc dobrá a potěšila mě, ta současná je konstrukčně stejná, jen je tam jiná klávesnice, trošku se změnil design a samozřejmě hardware.

Co se zmíněného Edge E425 týče: osobně bych na tenhle notebook v ČR nečekal (mám takové tušení ).

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky