reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD caddy pro Dell XPS L502x

CommanderZ (512)|16.8.2011 16:14
Ahoj,

pokukuju po tehle krasce, nicmene bych tam chtel mit i SSD jako druhy disk (velke SSD abych ho mel jako primarni disk je prilis drahe).

Nasel jsem tenhle adapter, ktery by mi ho umoznil tam soupnout misto DVD mechaniky (kterou nepotrebuju).

Nevite jestli a kde se to da sehnat i u nas? Prece jen bych to radsi koupil tady nez si to nechat posilat ze zahranici.

Druha otazka: neriskuji tim, ze si narusim zaruku?

Diky
zsdx (2098)|16.8.2011 16:27
1) Mozna Aukro, ale bude to drazsi. A Dell to primo neprodava.
2) Neriskujes.
CommanderZ (512)|16.8.2011 19:17
Na aukru nic :(

Spis me zajimalo jestli to nekdo dovazi. Moc nevim jak to hledat (jak se takovy veci vubec cesky rika?)
wizaard (913)|17.8.2011 19:31
Sháněj přes eBay a podobně, jsou i zahraniční servery, které je prodávají - pro všechny notebooky je adaptér stejný (to jsem samozřejmě zjednodušil), jen se liší plastovou krytkou (jako je na DVD mechanice), aby ladil s designem (POKUD se však pro Tvůj model dělá, jinak bys musel koupit bez této krytky, což pak nevypadá tak dobře).
Valda (65)|17.8.2011 20:35
Osobně tento adaptér používám ve své Toshibě.

Není problém si to objednat, jen dodací doba není nejkratší (2-3 týdny)
U univerzálu je cena na naše asi 400,- + případné poslání po ČR
(SATA 2nd HDD caddy 12.7mm Universal CD/DVD)

Jen čelo bude černé a rovné :-(
Pokud máš zájem, napiš SZ a můžem se domluvit. Plánuji si také objednat další.
2nd_HDD.jpg
CommanderZ (512)|18.8.2011 16:47
U toho adapteru, na ktery jsem linkoval v prvnim prispevku, je navod, jak to celo vymenit za to z te DVD-romky (tady aby ladilo s NTB). Neslo by to udelat i u to tveho?
Valda (65)|18.8.2011 21:48
Možná by to šlo, ale bylo by potřeba si to různě provrtat a upravit.

Já jsem si přibližný tvar vyřezal z lehčeného PVC (ne z lina ale desky co se používá jako podklad na reklamy atd..) a přilepil tavnou pistolí. Pak jen přefouknul černým sprejem.

[SIZE="1"]Je třeba dodat, že veškerý materiál jsem měl jako zbytky ze svého předchozího kutilství. Pokud bys to měl kupovat, tak by bylo asi lepší objednat přímo ten rámeček pro dell.[/SIZE]
CommanderZ (512)|18.8.2011 22:39
Koukal jses na ten navod? Oni ani ten, ktery je urceny na ten Dell, nema odpovidajici predni celo. Naopak je tam jen nejake jednoduche cerne, ktere se ale da jednoduse odcvaknout a pricvaknout tam celo z te DVD-romky.
DJDoom (1)|4.9.2011 23:18
Zdar Commandere, tady Hucufurus z CZC fóra.
Celkem mě zaujalo to řešení cos našel a tak jsem se tak nějak díval, co se kde dá sehnat a za kolik.
Na eBay jsem našel tohle, což by mělo, podle všeho, být to stejné cos posílal ty, jen je tam už rovnou ten cover z CD-ROMky, jinak by to mělo být to stejné a za lacinější peníze.

http://www.ebay.com/itm/SATA-SATA-HDD-Caddy-Adapter-Bay-Dell-XPS-L502X-DV25-/300564793434?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item45fb0ec85a#ht_2264wt_1396

Mám v plánu, stejně jako ty, kupovat v průběhu dvou týdnů ten XPS l502x a tohle mi příjde jako zlatá střední cesta.
Teď se jen rozhodnout, jestli do toho jít.