reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intellimouse Explorer 3.0 - kde sehnat ?

noegoncz (319)|17.8.2011 11:59
Zdravím,
před několika dny mi začal blbnout Explorer 3.0 . Špatné levé tlačítko . Vždy když kliknu, myš klikne dvakrát. Hold už má něco za sebou. Kupoval jsem jej tuším v r.2008, když se opět objevily tyto myšky na trhu. Začal jsem ji tedy opět shánět a (co by kdo po tolika letech čekal), myška už není na trhu. Našel jsem jeden shop, kde ještě byla. Ale záhy po mém objednání zmizla ze stavu a stejně mi ji nedodali. Netušíte někdo, kde by se dala sehnat ? Jediné, kde jsem ji našel, byl ebay, ale to beru zatím jako poslední možnost. Na otázky proč si nekoupím jinou, jednoduše odpovím - nechci. Nejsem zarytý obhájce MS či cokoliv jiné, ale s krysou jsem byl x let nadmíru spokojen a kdo měl, ví o čem mluvím.

Další možností by byla oprava. Na výměnu spínače bych si troufl, ale kde jej sehnat ?

Díky za každý tip předem.

R.
mech13 (5526)|17.8.2011 12:28
Se tak dívám, že nejsem sám se stejným problémem. Zatím mi to sice nedělá pořád, ale taky se mi poslední dobou stává, že udělá nechtěný dvojklik:angry

Zdá se, že se jim obnovení výroby nijak slavně nepovedlo. Ani už není dostupná wheel mouse optical, případný adept na záskok...

Na takového podřadného nástupce vypadá Microso?ft Comfort Mouse 6000... Dej vědět, jaks nakonec pořídíl
VencaX (3686)|18.8.2011 17:26
No tohle bude problém asi více typů myší od MS. Mám Wireless Mouse 4000 a stejný problém jako noegoncz, tedy zatím se dvojklik objeví jen někdy.
noegoncz (319)|19.8.2011 08:02
zdravím,
myšku jsem nikde jinde už fakt nenašel. Proto jsem šel cestou pokus/omyl a objednal jsem si asus gx900. Po hodině zkoušení a testu u HL : DM jsem nabyl přesvědčení, že toto není ono. Vyměnitelné závaží, "super" software, x nastavení, nic z teho nenahradí MS IE 3.0 :) .Tedy budu obratem prodávat. Hold dost jsem si na IE3 zvykl. Jediná cesta mne napadá, koupit od někoho použitou a pokusit se předělat jeden mikrospínač.

To Mech13 - nechceš ji prodat ? :)

PS: za dob neurčitých po IE 3.0 jsem měl v ruce IE 4.0, a ty jsem tehdy nakoupil všem v rodině (3ks). Za necelý rok se ocitly všechny tři na reklamaci (stejný problém s levým tlačítkem,ale to odešlo úplně), tehdy ještě v Levi. Ale zrovna bylo zrušeno a přebralo to EDčko a do Ostravy se mi pro ně už nechtělo. Stejně vím, jak by dopadli...
noegoncz (319)|19.8.2011 15:25
V mezičase jsem rozkuchal tu MSIE3.0, výměna mikrospínačů by neměl být problém. V nejhorším se dají některé dva prohodit (např od středového,co je pod rollerem), nebo za některý boční. Ale hodila by se některá jiná myška, třeba starší, ... na náhradní díly... Stále jsi si to MEch13 nerozmyslel s prodejem ? :)
noegoncz (319)|19.8.2011 15:49
tak ještě pár dalších informací. Možná se hodí i jiným. Mikrospínač je OMRON D2FC-F-7N. Mj. je to "china" a je také použit v myších :
MS IntelliMouse Optical 1.1
MS IE3.0
RAZER mouse
Logitech MX series
Logitech G series
Apple G3 G4 G5

vygoogleno. Tyto mikrospínače se mi nepodařilo v českém internetu nikde najít. Avšak jsou celkem běžně dostupné na ebay s dovozem z Chiny. Sice jsou vcelku levné (do 40kč za kus),ale i tak se mi to zkoušet nechce. Proto jsem se rozhodl sehnat jinou myš viz výše a pokud se nějaká za dobrý peníz najde, najdu mikropájku a pokusím se o náhradu. Budu případně informovat :) .

Co člověk neudělá pro myš...