reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Nejlepší hra všech dob?

Petr S. (1220)|18.8.2011 14:20
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Nejlepší hra všech dob?



Každá počítačová hra je jiná a jinak oblíbená. Která patří mezi vaše nejoblíbenější? Je to nějaká z novějších, nebo nostalgicky vzpomínáte např. na staré hry pro MS-DOS? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Carter83 (10)|19.8.2011 12:38
Nemyslím si že existuje něco takového jako "nejlepší hra" - záleží na žánru, množství her se kterými můžu srovnávat atd.

Osobně preferuji RPG hry, i když musím přiznat že spousta her které jsem hrál s tím, že se jedná o RPG, by asi bylo těžké do této kolonky napasovat podle původní definice žánru - např. takový Mass Effect.
Z novějších her vyzdvihnu Mass Effect 2 a Zaklínače 2, nicméně pro mě osobně je nejlepší hra kterou jsem kdy hrál Laxius Force 3.
pas!k (3765)|19.8.2011 12:41
Realny zivot!
Zoidik (1405)|19.8.2011 12:50
Každej ji má jinou, jelikož se každému líbí něco jiného. Osobně za ni považuji Transport Tycon Deluxe, NFS Porshe a možná ještě pár dalších na které si nevzpomenu, ale každý dle chuti. Nicméně pas!k má pravdu asi jednoznačně.
noegoncz (319)|19.8.2011 13:00
Ze starších asi nezapomenu na proseděné noci s kamarádem u HOMAM3. Výše zmíněné TTDeluxe mi také sebral pár měsíců života :). Ale pro mne zcela zásadně nejlepší hrou byl, je a asi na vždy bude Half Life, potažmo multiplayerová DM část. Nechoďte na mne s CSkem a podobnými modifikacemi :). Přidejme k němu tedy trochu agresivnější pojetí ve formě Adrenaline gamer a jsem ve svém a vždy budu. Nicméně pokrok nezastavíme ,tedy musíme jít s davem .... :)
jrx (1880)|19.8.2011 13:01
Nemyslím, že je možné vybrat absolutně nejlepší hru ze všech, protože srovnávat jednotlivé žánry prostě nelze ;)
Ovšem pokud bych měl vybrat mou např. nejoblíbenější, vybral asi sérii Microsoft Flight Simulator. Poprvé jsem se setkal s verzí 3.0, která měla neuvěřitelných 16 barev a tři letadla a vydržel věrný až do dneška :slug Jiné hry přicházejí, odcházejí, vychází nové díly, ovšem tato série na trhu přetrvává již přes 30 let (počítám ještě od dob, kdy to patřilo subLogicu, psal se rok 1980) a už se chystá další díl. Je jedno, jestli vám je 15 nebo 70, možnosti jsou nekonečné a mnoho lidí se právě díky simu dostalo od virtuálního létání až k tomu skutečnému. Žádná jiná herní série se nemůže pochlubit takovým zázemím a komunitou, je to prostě svět sám pro sebe. :)
akademik (1)|19.8.2011 13:05
Jmenovat jednu hru by asi bylo nefér, ale když řeknu že by to mohla být jedna z her od Valve, tak se mnou jistě bude hodně lidí souhlasit :) (Half-Life, Portal + jejich pokračování a addony)
Matus - Kosice (0)|19.8.2011 13:34
je vela dobrych hier ale pre mna jednoznacne System Shock (http://en.wikipedia.org/wiki/System_Shock) - v tej dobe (1994) urcite najlepsi pribeh, hratelnost, interakcia, grafika aj audio... aj ked mnohi netusia o com pisem - este boli v materskej skolke ked sa toto parilo :)
Noxikk (0)|19.8.2011 13:41
No urcite puvodni Civilization. Jeji free klon Civilization-Evolution hraji dodnes.

pas!k: No nevim, tahle hra ma jen jeden zivot, nemoznost natezit si suroviny po libosti, atd.
john (877)|19.8.2011 13:44
Sokoban :thumb
wthulmann (238)|19.8.2011 13:50
šachy? akční, multiplayer, ovládání armád, 600let tradice!, dokonce má mezinárodní žebříčky... :D

A teď vážně. Já osobně strávil nejvíc času u těchto her. (Všechny jsem dohrál několikrát, normálně hry hraju jendou a někdy ani ne do konce - což už tedy v poslední době moc neplatí, jednak kvůli cenám a pak kvůli hracím dobám singlu v řádu jednotek hodin)

X-Com 2, Jagged alliance 2, Diablo 2, Duna 2, Masters Of Orion 2, Worms 2, COD-MW2, Civilization 2 a série S.t.a.l.k.e.r. , Crysis. Zajímavé je, že většina z toho jsou druhé díly.

Přičemž na čas u hry strávený vedou Diablo, X-Com a Masters Of Orion.....
Milan Šurkala (160)|19.8.2011 13:51
No ja se tu pridam k ostatnim, Transport Tycoon proste vede :-) Kdybych mel cas, hraju ho jeste dnes (tedy jeste pred rokem jsem hral OpenTTD variantu, kde si je mozno trochu vice "hrat"). No a pak jiz zminena serie HOMAM.
Richmond (8084)|19.8.2011 13:53
Preferuji spíše hry technicky povedené, revoluční takže spíše klasiky - Asteroids, Doom, Dune 2, Crusader, Quake, Doom3, GranTurismo, Gears of War apod. Dneska je všechno na jedno brdo :rolleyes:
parradoxx (1)|19.8.2011 14:26
U mě vede Original war - nejoriginálnější hra jakou jsem měl čest dohrát. Dále nesmím zapomenout ani na Fallout 2, Diablo 2 a sérii S.T.A.L.K.E.R.
r34ktor (7477)|19.8.2011 14:32
Kdybych měl vypíchnout věci, které mě ve své době bavily, a ještě dnes se k ním rád vracím, byly by to: LHX, Doom 2, Mafia a série Deus Ex.
PaJja (7)|19.8.2011 14:33
Jelikož tuto hru jeste nikdo nezmíníl, tak pro mne osobně je to Baldurs Gate 2 z rpg, Pharaoh ze strategií a Quest For Glory IV z adventur a z akčních asi Half-life. A i dnes si takovéto klasiky zahraju rád, nevím čím to je a ikdyz nové hry jsou super tak málo kdy bych se k nějaké vrátil.
czhunter (775)|19.8.2011 14:38
Prostě Fallout (2).

Dobrých her je hodně, ale nejlepší může být jen jedna.
astec (1823)|19.8.2011 14:39
Tetris
kevin00 (10238)|19.8.2011 14:46
Asi žádnou "nejlepší hru století" nemám, ale pár her, co mě chytly je: Robo, Boulder Dash, série her Tomb Raider či série her Assassin's Creed.
Richmond (8084)|19.8.2011 14:46
Pac Man 30th Anniversary taky neni špatnej ;)
milaluke (1)|19.8.2011 14:55
Jak už mnohokrát zaznělo, je to velice subjektivní pocit. Ani já nemůžu říct o jedné hře že by byla nejlepší, takže spíš seznam:

Terminator: Future Shock - nevím, tahle hra mě napadla jako první - málo her mělo takovou atmosféru, přinesla revoluci v ovládání ve 3D prostředí
Dark Forces
System Shock
Deus Ex
Splinter Cell
už tady mnohokrát zaznělo a i já jsem mnoho hodin jsem trávil u Transport Tycoon Deluxe
stejně tak X-Com: Terror from the deep (aka UFO 2)
stařičký Monkey Island 2
vůbec adventury "ze starých časů" jako Day of the tentacle, trochu novější I have no mouth and I must scream nebo pak Under a killing moon která byla v roce 1994 na ČTYŘECH CD !!!! (dnes to vypadá směšně, ale v té době měly hry sotva pár desítek MBytes) nebo vynikající Mission Critical
Battle Isle 3 - Shadow of the Emperor - hra na které jsem si lámal zuby mnoho mnoho nocí
geniální strategie Ascendancy (kterou zná hodně málo lidí) nebo Fragile Allegiance...
osobně mě strašně moc bavil i první díl Command & Conquer
celá série Elder Scrolls, sice zabugovaná, ale dokonale vymyšlená co se týká herního světa
málem bych zapomněl: Magic Carpet 2!

no už je ten seznam asi dost dlouhý a mohl bych ještě dlouho pokračovat... ;)

edit: omlouvám se, ale ještě jsem si vzpomněl na jednu hru kterou prostě musím uvést: Tie Fighter CD verze s SVGA grafikou (jasně, bylo to za tu "špatnou" stranu, ale proti X-Wing tam byl obrovský posun kupředu)
xmarek (1676)|19.8.2011 15:01
Osobně hry nehraji (alespoň co se současnosti týče). Ale která hra mě nejvíc chytla a u které jsem strávil času napsat může. Jsou to dvě:
- Doom 1. Hrál jsem ho v podstatě v době kdy už měla něco za sebou a lidé se k ní vraceli už jenom z nostalgie. To byla taky jediná hra, kterou jsem dohrál do konce.
- Diablo 2. U té jsem strávil nejvíc času. Vždy jsem ji hrál stylem zabij co uvidíš a nějaké úkoly byly až druhořadé. Následkem toho vznikaly velmi komické situace např. když mi někdo časem řekl k čemu slouží svitky adod. A nebo když jsem zahodil jednu bezcennou hůl a pak jsem se pro ni vracel. :D Jó krásná doba.
Mr-Paul (45)|19.8.2011 15:04
za mě je to rozhodně série S.T.A.L.K.E.R., která se dá hrát pořád + vynikající datastor mod pack = ultrazážitek, dál bych určitě zmínil sérii Assassins creed, která zraje jako víno a nesmím zapomenout na sérii HL - tyto hry zejména díly singleplayeru, multiplayer hry dle mě jsou - COD2 (ne mw2 aby bylo jasno :P ), BF2 a L4D1 :)
EDIT: indie hry - machinarium, braid a adventury Penumbra a Amnesia :)
CZBigBanana (1)|19.8.2011 15:09
Pokud by šlo o příběh, váhal bych mezi Half-Life a Portalem. Nejvíc času jsem strávil u Team Fortress 2, brzo to už půjde počítat na tisíce hodin. Takže by se dalo říct... cokoli od Valve :-)
PierreT (0)|19.8.2011 15:12
Jednoznačně RPG klasika - Baldur's gate 2. Pro mě to zůstalo nikdy nepřekonané RPG.
Commenius (2)|19.8.2011 15:23
Dle mě je asi na každém hráči, jaký žánr preferuje. Já zde nemohu nezmínit sérii HoMaM 1-3, Diablo a v neposlední řadě Mafia. :p
Jeggy (1)|19.8.2011 15:39
Pre mna je najlepsia hra Fallout 2, bola to hra na pociatku hernej etapy mojho zivota. V dnesnej dobe ma uz hry nedokazu tak zaujat ako to dokazal Fallout. Akurat jeho pokracovania Fallout 3 a New Vegas ma ako tak udrzuju pri mojich hernych zmysloch. Ziadna hra ma zatial nedokazala tak vtiahnut do svojho deja a atmosfery.
Suprak (408)|19.8.2011 15:44
Transport Tycoon Deluxe, u toho jsem strávil měsíce. Potom Age of Empires,Mafia, STALKER,NFS, GTA, F1 Challenge a taky závodní simulátor rFactor, i když to nerad beru jako hru. Poslední co jsem dohrál byla Mafia 2, na první díl to ale prostě nemá. Teď hry už opravdu jen sem tam, moc mě to nebaví, všechno mi připadá takové přeplácané.
wojtisek (1)|19.8.2011 15:48
Re-volt,
Moorhuhn,
BlockOut
echo1 (8)|19.8.2011 15:50
Knights of the Old Republic (1. díl)- super příběh, ke konci hry jsem doslova seděl s hubou otevřenou
Mass Effect - Oba díly jsou super, nevím který bych si měl vybrat. Snad Mass Effect 3 bude kombinací obou.
Richard Burns Rally - No byla to doba než jsem se to naučil...
World of Warcraft - byla to super hra než přišel Cataclysm

Určitě bych mohl našel další, tyhle hry jsou mi ale vyskočily jako první, takže asi budou mít nějaké to "nej".
zdenek.falar (7)|19.8.2011 15:55
Pokud odpověď postavím stylem ,,Se kterou hrou jsem strávil nejvíce času?'', pak jednoznačně vede série OFP:Res / ArmA, s níž si hraju (nikoliv kterou hraju) již 8 let několikrát týdně.
Hodně času jsem strávil hraním her Mafie 1, Age of Empires 1, Duke Nukem 1, Civilizations 2, TIM, Doom 1, Prehistoric 2, LHX, Wolfenstein 1, Solitaire a Tetris
16cmfan (2153)|19.8.2011 15:59
Deus Ex :)
Richmond (8084)|19.8.2011 16:02
[quote=16cmfan;467804]Deus Ex :)[/quote]
Čekal jsem Armu :D :notsure
jeninicicek (205)|19.8.2011 16:06
Pro mě
1. Prince of Persia 1, jedna z mých prvních her, šla vyjet a bloudit bylo moje...(Prince of persia 2 mi přišlo jako přeplácaná 1, prince of persia 3D ujde, ale nic moc zajímavého, novou trilogii už jsem ani nezkoušel...)
2. Prehistorik 1 (dvojka taky ušla)
3. Ducktales
4. Flight simulator (taky jen starší verze, ale to množství ovládátek je super...)
Z novějších se vracím čas od času k Mafiím, Age of empires apod., ale u ničeho nevydržím tak dlouho jak u starých klasik
robky (3195)|19.8.2011 16:30
Ťažko vybrať jednu :notsure ....tak asi tie, u ktorých som strávil najviac času
1. séria Commandos
2. MS Flight Simulator alebo Combat flight simulator
HiLow (1000)|19.8.2011 16:33
No jak už řeklo pár lidí přede mnou je to o žánru.
Moje nejoblíbenější Diablo(1,2), Might&Magic, Age of Empires, série NFS, Duke Nukem 3D, Doom, Quake.
tullvan (5)|19.8.2011 16:38
Pro mě asi Original war , hra se skvělím neokoukaným příběhem která se dala dohrát na několikrát a pořád mě bavila. Zařadil bych i první Vietcong, Mafii 1 se skvělím příběhem. Samozřejmě i plno dalších starých pecek který si dneska radši zahraju než ty dnešní rychlokvašný hry ale najdou se i vyjímky jako třeba série Uncharted :)
16cmfan (2153)|19.8.2011 16:49
[quote=Richmond;467806]Čekal jsem Armu :D :notsure[/quote]

ArmA je super, to áno ale srdcovka je stále a vždy bol Deus Ex :)
alcasacla (1)|19.8.2011 16:50
serie Thief 1,2,3
a strategie Homeworld
Pitrum (8)|19.8.2011 16:50
Někdy v roce 1991 se mi dostala do ruky hra Princ of Persia. Po všech předchozích hrách to byla naprostá bomba se kterou jsem strávil nespočet nocí. Naprostá jednička.
Pak přišel Prince Of Persia II, to bylo také dobré a opět řada probděných nocí. Další Princové už byli horší, ale za jedničku a dvojku bych dal duši.
Georginek (2957)|19.8.2011 16:51
Tohle je dost relativni otazka, podle me zalezi na dobe, kdy uzivatel zacal hrat

Ja osobne zacinal na Commodore a kazetkach a pro me i kachnicky v lodicce byly skvely ( a uz jsem je nikdy nenasel ) myslim na PC

Zacal bych od nejstarsich........
Prince of Persia
Stunt
Wolfenstein
Need for Speed 1
DukeNukem3D + Doom
Red Alert
TransportTycoon +Deluxe
Half Life + COD + Soldier Of Fortune
Fifa
Mafia
Doom3+Far Cry+Stalker
McRae Rally
NFS Porsche+ProStreet+Shift + GRID
.........

Tezko porovnavat.... Hold kdyby to byla otazka v jakym zanru a do jakyho roku tak snad bych par titulu hodil
Tronmkiheda@seznam.cz (18)|19.8.2011 17:16
tahová strategie: Heroes of Might and Magic 3 a původní Civilizace
real-time strategie: Earth 2150
budovatelská strategie: Transport Tycoon DeLuxe
střílečka: Half-Life 2
RPG: Gothic 3, System Shock 2
Logické hry: Clones (BTW: skvělý klon Lemmingů, doporučuji)
závodní: Need For Speed: Porsche Unleashed

Ale vítězem se stává: Portal 1 + 2 pro svoji zábavnost a obrovskou dávku originality
Neregistrovaný (0)|19.8.2011 17:20
Pro mě? Spellcross na prvním místě. A pak pěkná řádka her, které tu většinou už byly.
shasler (48)|19.8.2011 17:20
Nejlepší hra všech dob? No přeci "Na schovávánou" a "Na babu" :-D

No a počítačová? To se nedá říci. Každý má jiná kritéria... Někdo se soustředí na grafiku, někdo příběh, jiný na akčnost... Hry jsou také poplatné době, takže "hra všech dob" by měla být třeba TETRIS, která se hraje bez ohledu na změny HW a OS od doby vzniku. Také by to mohl být "Need for Speed", který se drží coby série už od roku 1994 při 20 různých verzích je opravdu "neuvěřitelné". Která hra má 20 pokračování/verzí? Třeba taková Civilizace jich nasbírala od roku 1991 "jen" 15...

Za nejlepší počítačovou hru všech dob můžeme také s nadsázkou považovat samotné programování. Co lidí si užilo "zábavy" při hledání různých řešení?!?

No a za sebe? Nebudu se hrabat v historii ZX Spectra a snad stačí když uvedou pár které se mi líbíli více něž jiné. Jsou to (i celé série): Fahrenheit, The Longest Journey, Half-Life, Unreal, F.E.A.R., TimeShift, System Shock, STALKER, MASS Effect, StarWars ( snad vše, nejvíce však RPG: JA, KOTOR a pak FPS: Republic Commando ), Dragon Age, Fallout, Zaklínač, Splinter Cell, TrackMania...
mosi (3)|19.8.2011 17:32
tak u me hlavne serie X a to X2 The Threat kterou jsem zacinal a pak pokracoval pres X3 Reunion a nyni X3 Terran Conflict a na podzim vyjde X Rebirth takze se tesim jen se bojim jestli mi to utahne pc jinak jeste ze simulatoru Farming Simulator 2011 a z RPG Draci oko a Avencast Rise of the mage a ze strilecek urcite El Matador, Psi Ops a Call of Duty 2 a ze strategii Sins of a solar empire a Ufo Aftermath

EDIT: este jsem zapomnel na Trackmanie Sunrise a FlatOut 2 :)
john (877)|19.8.2011 17:40
[quote=Pitrum;467818]Někdy v roce 1991 se mi dostala do ruky hra Princ of Persia. Po všech předchozích hrách to byla naprostá bomba se kterou jsem strávil nespočet nocí. Naprostá jednička.[/quote]
jj, Princ of Persia I byl neskutecny bod zlomu ve hrach dane doby...
tehda muj mladoch / cca 3-4r. / ze spanku kricel "ja to nepreskocim, ja to nepreskocim" :D / tak jsem mu to musel na par dni zakazat, moc rad me za to nemel :D /
kolecko (65)|19.8.2011 17:49
Kedze preferujem fps, v uzsom vybere by som mal: Doom I, II, 3, Quake II, Return To Castle Wolfenstein, Alien vs Predator (hlavne I na Director's Cut ) I a 2, Half Life 2, FarCry, FEAR I a II, Ghost Recon Advanced Warfighter 2, Call of Duty 4: Modern Warfare, Crysis I a II, S.T.A.L.K.E.R. (all), z third person Max Payne I a II.

Asi by to vyhral Quake II, nasledovany AvP a FarCry.
@NUB!5 (81)|19.8.2011 18:06
Určit "Nejlepší hru všech dob" není zrovna snadné a nevím zda vůbec reálné, každý bude psát o jiné. Možná by se snad dala lépe určit "Nejoblíbenější hra všech dob". Hry co mi ale tak utkvěly v paměti jsou asi tyto:

Začínal jsem asi ve 4 letech u 8-bit konzole, pamatuji na Super Maria a Tanky. Pak přestup na 16- bit konzoli SEGA, názvy her si už ale nepamatuji.

Poté už přestup na PC:
Duna (Někteří možná ještě pamatujete na první moderní RTS, série C&C apod. jsou jen odvozeniny právě Duny)
C&C Red Alert I a II (zvlášť jedničku jsem hrál možná několik let ještě na starém Pentiu 75, byla to má první hra na PC)
Vietcong I
Operace Flashpoint
Mafia I
Original War (již několikrát zmíněný)
Age of Empires (všechny díly vč. datadisků)
HOMAM (všechny díly vč. datadisků, vzpomínám na mnoho probděných nocí, jo to byly časy..., už se těším na HOMAM VI)
Civilization IV
C&C 3 Tiberium Wars a Kane's Wrath
Assassin's Creed I, II, Brotherhood (podle mě po dlouhé době opravdová pecka, hlavně co se děje týče, těším se na pokračování Revelation)
Portal 2
Mass Effect 1 a 2

To je tak asi výčet her, které na mě kdy udělaly dojem nejen po vizuální, ale i po obsahové a dějové stránce. A ani z těchto nemohu určit jednoznačně "nejlepší hru". Mnoho dnešních her je jen chabým odvarem již dříve vydaných titulů a málo která přijde zase s něčím novým nebo alespoň s kvalitnějším dějem. Měl jsem i takové on-line období, kdy jsem vyzkoušel CS 1.6, Lineage II a World of Warcraft, ale to už je zase jiný příběh :-)
Nali (0)|19.8.2011 18:19
Za stategie Pharaoh, za FPS Unreal 1.
Dainn (6)|19.8.2011 18:35
No pro mne osobně je na prvním místě TES III - Morrowind (zajisté řádně ověnčen řadou modů), dále série Gothic (zde zvláště II) a neméně legendární Fallout (zde si mne získal zvláště FNV). V minulosti jsem měl rád i hry od BioWare, ale to se změnilo s molochem EA. A nesmím zapomenout na Titan Quest a Sacred coby moderní klony Diabla. Ze strategií pak Warcraft III a Warhammer 40k od Relicu (komplet). No a ze závodních her série Dirt včetně jejího předchůdce.