reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

notebook 2x HDD lze zakazat ukladani dat na HDD s windows

paint (103)|19.8.2011 02:38
Dobry jde o notebook ze 2x HDD rad bych zakázal instalaci dat na HDD s Windows! Notebook je mem matky a používají ho také male děti neustále je HDD s Windows přeplněné a myslím ze bude lepší pokud půjde zakázat instalace nežli opakovat dokola instalace a ukládaní dat na druhy HDD pokut je tedy moznost jak přesměrovat automaticky instalace a ukládaní dat na druhy HDD prosím poraďte, Dekuji.
Fezo (66)|19.8.2011 06:53
No skús toto...
http://pc.poradna.net/q/view/233993-automaticka-instalace-souboru-na-disk-d-a-ne-na-c
Ale tiež myslím,že to nie je najlepší nápad.Lepšie je spraviť deťom vlastný účet s obmedzeniami,aby nemohli nič inštalovať a keď bude niečo treba,tak radšej ručne zadať cestu pri inštalácii konkrétneho programu alebo hry....
Fezo
Dojigiri (1629)|19.8.2011 09:40
V principu to jde pomocí unattended instalace, nastavením v sekci [Unattend] parametrů ProgramFilesDir a CommonProgramFilesDir - sám to tak dělám, aby se mi adresář nejmenoval Program Files, ale Programy, neboť mezera v Program Files mě irituje :D

Jako vzor přikládám svůj unattented soubor - ale to už je plná bezzásahová instalace (trochu jsem ho pročistil a vyndal z něj věci jako svůj product key :) - nutno doplnit vlastní - atd.). Nastavit jenom některý věci se dají při UnattendMode = ProvideDefaults, ale nemám vyzkoušený jestli s tím modem funguje i změna program files dir. V příkladu je nastavená změna program files a změna dokumentů.

Soubor se musí nahrát jako winnt.sif přímo do adres. i386 instalačního CD, pak to poběží automaticky - možno překopírovat cd na disk (volitelně dointegrovat SP3 apod.) a vypálit vlastní instalační CD pomocí nLite (kterej je schopnej vytvořit bootovací CD).

Nicméně je otázka, jak moc vhodný je přesměrovat adresář Program Files na D: protože při přeinstalaci je to stejně nutný většinou instalovat znova - osobně ponechávám vždycky na C: a některý programy, který chci mít jinde, zadávám název ručně.

---
Jinak samozřejmě pro malý děti apod. je úplnej nesmysl, aby na "důležitým" počítači měly přístup do administrátorskýho účtu, omezenej účet bych v takovým případě považoval za samozřejmost. Když budou mít svůj vlastní počítač, kterej nebudu potřebovat já ke svojí činnosti, tak tam ať si dělají co chtějí. I když i to je ošemetný, přeci jenom ne každej je rád když mu děti, i třeba na vlastním PC, instalujou nelegální software, protože stále za to má zodpovědnost rodič (ale osobně bych preferoval spíš cestu dialogu než restrikcí, ale je pravda že zatím děti nemám :D).
zsdx (2098)|19.8.2011 10:56
Souhlasim s omezenym uctem, to je bez debat :thumb
A to omezeni mista na disku se da resit treba symlinkem (viz treba C2D do EEE) nebo mapovanim druheho disku jako adresare na prvnim.
paint (103)|20.8.2011 01:38
Diky všem Zustanu u omezeneho učtu jelikos laptop neni muj tak radeji nebudu zasahovat do veci kterym nerozumim.