reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s internetem

souteh (371)|19.8.2011 17:57
Zdravím,

poslední dobou se potýkám s problémem s internetem. Největší potíž je ale v tom, že tyhle problémy začaly z ničeho nic. Mám nový PC, asi 2 týdny jsem na něm jel bez problémů. (router Zyxel 660HW-T3 nebo tak nějak - ten normální od O2, v PC airlive WN-360USB, internet O2 ADSL 8Mbit/s)
Poslední dobou je internet nestabilní (neproběhla žádná změna nastavení ani nic podobného), znát je to hlavně při hraní multiplayer her, což mě dost štve.

Tady je screen z cmd:
http://imageshack.us/f/37/pings.png/

V čem by mohl být problém?
Díky.
j.albi (476)|19.8.2011 18:13
Je něco v logu routeru? Ty časy nemusí ještě nic znamenat. Chce to testnout na více serverů. Při pingu na jednu IP adresu se dá těžko usuzovat. Muže to taky být i na druhé straně. Tady by pomohl příkaz tracert, aby bylo jasné, kde se stala chyba.
souteh (371)|19.8.2011 18:40
Do routeru se vůbec nemůžu dostat (ani na přihlašovací stránku..)
Ten tracert jsem zkusil na svou IP, nejvyšší byla většinou ta 2. hodnota ze tří.
Co k tomu musím dopsat, aby to jelo bez zastavení? (u pingu -t)
j.albi (476)|19.8.2011 20:18
tracert na vlastní IP se nepoužívá. Používá se na trasování adresy na server který má velkou latency. Takže na google to bude tracert 209.85.148.106 nebo tracert google.com. Příkazy pro tracert se vypíší po zadání příkazu tracert.
astec (1823)|19.8.2011 22:09
jak jses pripojen? kabel, nebo wifi
na router provred prikaz ping xxx.xxx.xxx.xxx(adresa routeru) - t -l 1024
dále v druhém okne prove prikaz na tereba seznam.cz -t - l 1024
v tretim okne treba na centrum.z nebo na neco jineho -t - l1024
uvidis odezvy a z toho muzes odvozovat, jestli je problem mezi routerem a PC, ci mezi routerem a jinym serverem
co to hlasi, kdyz se nemuzes dostat na router
souteh (371)|19.8.2011 22:21
Jsem připojený přes wifi.

Tady je tracert na google.com:
http://imageshack.us/photo/my-images/710/tracertc.png/

Tady ping na router:
http://imageshack.us/photo/my-images/26/pingwa.png/

Když se chci dostat na přihlašovací stránku routeru, nepíše to nic.. prostě se stránky donekonečna načítá.
astec (1823)|19.8.2011 22:32
to, že se nedostańeš na router je trošku divné. Tracert ti ni neřekne, jen jak a kudy se někam dostaneš, takže bych zkusil následující
připojit PC kabelem a zkusi se připojit na router, čili 10.0.0.138
pokud to nejde, tak zkusi se na ten router připoji i u známého - vyloučíš problém v PC
souteh (371)|19.8.2011 22:44
Tento PC kabelem k routeru nemůžu připojit, router je o patro níž. Zkusil jsem se dostat na router ale z druhého PC, který je připojen kabelem a tam to jde normálně..
j.albi (476)|20.8.2011 10:03
tracert právě řekl celkem hodně. Už první odezva na 10.0.0.138, která je v nejrychlejším měření 7ms, je opravdu hodně. Testnul jsem to se svým ntb a při průměrném signálu jsem byl pořád po 1ms. Až u špatného signálu jsem se dostal na 2ms. Pokud to je signálem, tak to chce pořečit lepší anténu na routeru nebo jeho umístění.
To, že se nejde připojit na router je celkem zvláštní. Mělo by to jít po zadání adresy 10.0.0.138 a vyskočí přihlašovací nabídka routeru. Pokud to nepůjde po wifi, tak to musí jít po kabelu.
souteh (371)|20.8.2011 11:15
Koukal jsem na ten program co je k tomu mému airlive WN-360USB (dá se přes něj přímo připojovat k wifi sítím) a po připojení k té mé je "Link Quality" mezi 75 - 90% a síla signálu kolem 40%.
K modemu se opravdu připojím jen z PC připojeného kabelem.. co mám tedy v nastavení routeru konkrétně hledat?
astec (1823)|20.8.2011 13:09
[quote=j.albi;467920]tracert právě řekl celkem hodně. Už první odezva na 10.0.0.138, která je v nejrychlejším měření 7ms, je opravdu hodně. Testnul jsem to se svým ntb a při průměrném signálu jsem byl pořád po 1ms. Až u špatného signálu jsem se dostal na 2ms. Pokud to je signálem, tak to chce pořečit lepší anténu na routeru nebo jeho umístění.
To, že se nejde připojit na router je celkem zvláštní. Mělo by to jít po zadání adresy 10.0.0.138 a vyskočí přihlašovací nabídka routeru. Pokud to nepůjde po wifi, tak to musí jít po kabelu.[/quote]

No nevím jak ve světě, ale u nás na vesnici se používá příkaz tracert pro zjišťování chyb na trase, případně ke stnovení kudy vlastně signál jde. Tracert odesílá ICMP pakety se zvyšujícími se hodnotami TTL a vypisuje trasu k zadanému cíli. Narozdíl od příkazu pathping nepočítá statistiku ztrát.
Příkaz ping s parametry -t -l 1024(či vyšší používáme na dlohodobější testování dostupnosti daného bodu, třeba těch, co nám ukáže příkaz tracert..... Ale jak říkám, u nás na vesnici to děláme takto.

Teď k problému. Pokud je výsledek pingu na router ten, co byl zde postován tak s přihlédnutím na umístění zde tazatelem nastíněné bych uznal jako více než horší průměr, ale jen odhad, nejsou podrobnosti. Co také čekat od 2 dBi anténky. Mněnilo se umístění routeru, či předmětů v jeho blízkosti? Hýbal jsi s anténkou či počítačem? zkusil jsi restartovat router? Protože toto možná bude zapříčiněno WIFi částí routeru. Ješště zkus změnit kanál.

Máš možnost si půjčit jiný modem??
j.albi (476)|20.8.2011 14:22
[quote=astec;467967]No nevím jak ve světě, ale u nás na vesnici se používá příkaz tracert pro zjišťování chyb na trase, případně ke stnovení kudy vlastně signál jde. [/quote]
A proto u nás ve světě ho používáme i na zjištění na kterém uzlu to vázne. Proto jsem napsal, že nejprve je nutné zjistit, proč je odezva na 10.0.0.138 tak velká, když je to domácí router. Pathping je sice dobrá věc, ale pro rychlé zjištění je to trochu pomalé.
EditorPO (2819)|20.8.2011 15:11
[quote=j.albi;467988][QUOTE]No nevím jak ve světě, ale u nás na vesnici se používá příkaz tracert pro zjišťování chyb na trase, případně ke stnovení kudy vlastně signál jde.[/quote]
A proto u nás ve světě ho používáme i na zjištění na kterém uzlu to vázne. Proto jsem napsal, že nejprve je nutné zjistit, proč je odezva na 10.0.0.138 tak velká, když je to domácí router. Pathping je sice dobrá věc, ale pro rychlé zjištění je to trochu pomalé.[/QUOTE]

:mistake však hovoríš o tom istom

ovšem nevidím význam použitia traceroute na prvý najbližší aktívny prvok
astec (1823)|20.8.2011 20:03
[quote=EditorPO;468003]:mistake však hovoríš o tom istom

ovšem nevidím význam použitia traceroute na prvý najbližší aktívny prvok[/quote]

Ten smysl mi právě naprosto uniká.....
souteh (371)|22.8.2011 14:05
Tak jsem restartoval router a přiřadil wifi síti jeden pevný kanál, už to jede v pohodě.. Mělo mě to napadnout dřív :/

Všem díky
j.albi (476)|22.8.2011 14:39
Přiřadit pevný kanál na home Wifi považuji za barbarský čin. V případě, že bude v okolí víc sítí a náhodou se sejdou dvě se stejným pevným kanálem, buď vyhraje ta, která bude mít silnější signál, nebo se spíše navzájem budou rušit.
Richmond (8084)|22.8.2011 14:48
[quote=j.albi;468393]Přiřadit pevný kanál na home Wifi považuji za barbarský čin.[/quote]
Já zase přesný opak. Ty dopředu víš, že si soused nekoupí apčko? A nemusí to být ani soused - stačí když si rozsvítíš na notesu/mobilu hotspot nebo přineseš domů další apčko s tím, že bude fungovat třebas i ve tvé síti. Řešení se silnějším/rušícím signálem mi opravdu nepřijde jako dobrý nápad natož pak řešení
j.albi (476)|22.8.2011 15:10
[quote=Richmond;468397]Řešení se silnějším/rušícím signálem mi opravdu nepřijde jako dobrý nápad natož pak řešení[/quote]
Asi jsem nepochopil. Právě proto píšu, že preferuji u home WiFi automatické přiřazení kanálu. Router si pohlídá kanály a vše co se na něj připojí najde síť podle jména. Něco jiného je to u firemní sítě. Tam je lepší mít pevný kanál.
Richmond (8084)|22.8.2011 15:27
Já to doma dělám tak, že přizpůsobím signál tomu nejslabšímu článku - tzn. že třeba nejslabší je u mě umpc takže zjistím citlivost antény v závislosti na frekvenci a podle toho nastavím kanály na apčkách. Pak proskenuji okolí jestli je kanál volný a zvolím požadovaný kanál (+ mezeru když něco v okolí je, případně stáhnu výkon pokud mi to podmínky dovolí). Podobně se to dělá třeba i s kabelem od antény (existují na to kalkulačky na různých webech, není problém si to dohledat). Pokud tohle člověk nebere v potaz tak se není čemu divit, že má na střeše Běžný Franta Uživatel 20dB anténu na 50m spoj a chytá (a zároveň ruší) spoustu chybných paketů apod.

http://www.wifiextreme.com.au/index.php?main_page=page_5
antena.pdf - Foxit Reader - [antena.pdf].png
j.albi (476)|22.8.2011 15:37
O výkonu anténních systémů se nepřu. Původně to začalo jednoduchým problémem připojení router - PC na vzdálenost jednoho bytu, ne o tažení spoje na nějakou větší vzdálenost. V okamžiku, když potáhnu datový spoj mezi dvěma objekty, budu uvažovat o nastavení pevného kanálu a o směrové anténě.
Richmond (8084)|22.8.2011 15:49
No tak já mám třeba ten samý modem jako tazatel a ta anténa je hrozná (stejně tak i správa wifi - třeba dávno vypnutý notes mi stále drží jako že je připojený, vyžaduje jméno limitované počtem znaků apod. - tohle chce snad jenom ZyXel). Vyřešil jsem to zapojení pár ovislinků a asusu pro 5ghz (všechny ovisy fungují zároveň jako routery, ip přiděluje zyxel, wifi je od nich oddělená vlastním ip prostorem). Tohle zapojení fungovalo normálně tak měsíc, už jsem ho musel 2x restartovat. Pokud na Zyxel bylo připojené jen jedno zařízení kabelem nebo jeden notes na wifi tak to šlapalo roky bez resetu. Možná je problém s "ochranou" - mám vypnuté WPA/WEP, ale směruji vše podle IP adres + MAC adres (tohle funguje na tom broadcomu co dávají na "VDSL" bezproblémů včetně podobného zapojení ovislinků)
durib (1141)|22.8.2011 16:22
Hm jeden o koze, druhý o voze. :D
Dávat automatické přiřazení může opravdu tak BFU. Pevný kanál je základ. Sken okolních sítí musí být samozřejmost, stejně tak omezení nadměrného vyzařování. Už jsem takhle musel přes wifi "spravit" 3 zařízení, které mi prošpikovaly barák.

[quote=Richmond;468425]mám vypnuté WPA/WEP, ale směruji vše podle IP adres + MAC adres[/quote]
No snad sám víš, jak je to nebezpečné...
Richmond (8084)|22.8.2011 16:43
[quote=durib;468446]
No snad sám víš, jak je to nebezpečné...[/quote]
WEP/WPA ti po čase prolomí. Ze mě tu IP adresu taky dostanou. Ale MAC adresu z hlavy nedám a že mám cizi drát v routeru bych si snad po čase taky všiml (server v garáži snad hned) :p

Ale na první pohled to fakt vypadá jako u dumbasse, úplně to láká se připojit :D Takovejch už tu bylo, mám tu sbírku MAC adres...
j.albi (476)|22.8.2011 18:35
[quote=durib;468446]Dávat automatické přiřazení může opravdu tak BFU. Pevný kanál je základ. [/quote]
Potom lituji všechny sousedy, když pár t***ů si dá v nejbližším okolí pevný kanál.
Richmond (8084)|22.8.2011 18:44
Snad jsme lidi a domluvíme se ne? Není žádný problém lokalizovat apčko, které "leze do zelí". Pokud nepomůže domluva tak není nic jednoduššího než zkopírovat jeho SSID a kanál, nastavit na svoje apčko (obzvláště pokud je omylem nastavené jako repeater :D), vhodně umístit co nejsilnější panelku požadovaným směrem, apčko odstřihnout od internetu a zapnout... Windowsáci se na něj nepřipojí a zároveň nedají ani na výběr :D
durib (1141)|22.8.2011 18:51
[quote=Richmond;468455]WEP/WPA ti po čase prolomí. Ze mě tu IP adresu taky dostanou. Ale MAC adresu z hlavy nedám a že mám cizi drát v routeru bych si snad po čase taky všiml (server v garáži snad hned) :p

Ale na první pohled to fakt vypadá jako u dumbasse, úplně to láká se připojit :D Takovejch už tu bylo, mám tu sbírku MAC adres...[/quote]

Přečti si nějaké aircrack fórum. Ve zkratce:
1. MAC filtr- zdánlivě zabezpečeno. Není problém zjistit MAC zařízení a tu přiřadit své kartě.
2. IP filtr- stačí počkat, až bude nějaké zařízení odpojeno a použít jeho adresu. O trochu větší opruz než MAC.
3. WEP- prolomitelné statistickou metodou, otázka max půl hodiny.
4. WPA- prolomitelné jenom na základě hádání hesel. Tzn. 14 náhodných ASCII znaků= prolomeno za několik tisíc let...

Takže tvůj případ= zdánlivě zabezpečeno. Ale snad ti to někdo nezneužije.
Richmond (8084)|22.8.2011 19:03
1. Ano není problém.
2. Ano stačí počkat.
3. Ano
4. Teoreticky
...kombinace dvou prvních dvou bodů už nějakou tu chvilku trvá, zejména pokud mám taková zařízení, která jsou neviditelná a neodpovídají na ping. Teď ještě překážka ve formě ZyXelu (berem-li opravdu nejháklivější síť co tu je), který vyžaduje host name (u mě je to konrétněji rozsypaný čaj) jinak odepíná po 5tis paketech + trefit se do tý jedný otevřený ip adresy bude chtít víc než nenápadně zaparkované auto se sofistikovaně ukrytým notebookem uvnitř na mém dvorku. Ale jak říkám, jisté obavy mám, ale rozhodně ne z téhle strany :D

Kdyžtak mrkni sem http://kismac-ng.org/ Aircrack není všechno... PCMCIA Orinocco Gold ruleeezzzz ;)
|Mio| (1333)|25.8.2011 21:52
WPA-PSK s TKIP ma jisty nedostatek zabezpeceni, ktery umoznuje prolomeni sifrovani s alespon ctyrmi upravenymi vysilaci s chipsetem Atheros nebo Intel, u tech urcite, a jednim rozumne vykonym PC.

Tenhle nedostatek odstranuje WPA2-PSK.

A pak je tu jeste nejspis povera, ze existuji zadni vratka ve firmwaru, tedy presneji primo v chipsetech, ktere umoznuji komunikaci s danou MAC adresou, danym klicem a specifickou technikou sifrovani, ktere umoznuji opravnenym/seznamenym pristup do jakekoliv bezdratove vcetne presneho mereni. Nemelo by se to tykat zarizeni 802.11b only.

:-)

To jen tak na okraj, pro ty co maji radi konspiracni teorie a sifruji si i nakupni seznam.