reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladač zobrazení přestal pracovat

Rammones (36)|20.8.2011 12:08
Ahoj,

již od koupě mi PC (přes rok) dělá problémy - občasné BSOD a zamrzávání hry. Vše jsem přičítal vadným RAMkám, které skutečně vadné byly a po jejich výměně se již BSOD neobjevoval, nicméně problém se zamrzáním zůstal.

Popis problému: Stává se to především ve hrách, nevybavuji si, že by se to stávalo kdekoliv jinde (SC2, WoW, starý UT a další). Vypadá to tak, že najednou zmrzne obraz tak, jak je, mohu mačkat co chci, ale nic se neděje, slyším normálně zvuky lidí na TS, nemohu nic dělat - hýbat myší, mačkat ctrlaltdel - nic nepomáha). Po cca. jedné minutě problikne obrazovka, zčerná a vše se "rozsekne" a obraz obnoví a mohu jet většinou dál (aplikace nespadne). V trayi se poté objeví hláška, že Ovladač zobrazení nVidia kernel atd. (číslo verze atp.) přestal pracovat a byl úspěšně obnoven. Kde by, prosím, mohl být problém? Upozorňuji, že ForceWare pravidelně aktualizuji a problém to neřeší.

Mám pocit, že obvykle se toto děje, když je na obrazovce hodně nových graf. efektů, například se načte mapa v SC2, v UT to kolem hodně bouchá atp.

Sestava:
CPU Intel Core i5-750 (2.66GHz, LGA 1156) BOX
Zdroj CORSAIR TX650, 650W (ATX, EPS12V, A-PFC, 12cm FAN)
MB Asus P7P55D-E LX - Intel, DDR3, s. 1156, ATX
RAM Kingston HyperX Blu 4GB 1600MHz DDR3 CL9
GK Gigabyte GTX260 896MB SOC DDR3 GV-N26SO-896I

GK je údajně superoverclocked z výroby, takže otázka je, zda to není nějaký zmetek.

Vše provozuji na Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM.

Tuší někdo, kde by mohlo být jádro pudla?

Díky!
NHKG (1136)|20.8.2011 12:29
Reinstaloval jsi v poslední době systém? Můžeš zkusit i podtaktovat grafickou kartu...
Richmond (8084)|20.8.2011 12:33
[quote=Rammones;467954]GK je údajně superoverclocked z výroby, takže otázka je, zda to není nějaký zmetek.[/quote]
Tyhle karty mě odešly všechny - napřed házeli tohle, potom buď šedou nebou černou obrazovku a konec
Rammones (36)|20.8.2011 12:38
[quote=NHKG;467956]Reinstaloval jsi v poslední době systém? Můžeš zkusit i podtaktovat grafickou kartu...[/quote]

Nene, systém je něco přes rok nainstalovaný. S taktováním mám téměř nulové zkušenosti...
Rammones (36)|20.8.2011 12:39
[quote=Richmond;467957]Tyhle karty mě odešly všechny - napřed házeli tohle, potom buď šedou nebou černou obrazovku a konec[/quote]

Takže to fakt pravděpodobně může být GK a mám to raději poslat do reklamace?
Richmond (8084)|20.8.2011 12:40
Já to tak řešil, zákazník dostal zpět peníze takže spokojenost na obou stranách

edit: jinak https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=427781&postcount=14 (bohužel velmi plodná společenská skupina je smazaná, ale klidně si dám tu práci a najdu důkazy o umírajících SOCkách - ostatně je to pár dní zpět co je tu tu téma o GB 560)
Alfajk (99)|20.8.2011 17:33
jak moc umiraj karty po OC ? ta moje zatim bezi stabilne za hranicema SOC edici(stejnyho druhu),jak moc ji zkracuju zivotnost ?
Rammones (36)|20.8.2011 17:34
Zkusim to nejak podtaktovat a uvidim.

Nicmene ten link nevim, jak s tim mym problemem souvisi ;) Thread o GB 560kach, co moc topi, jsem uz nasel a precetl.