reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze smazat soubor - přístup byl odepřen

souteh (371)|20.8.2011 21:50
Zdravím, potřeboval bych poradit, jak smazat jednu složku. Odkliknu vždy "Vše jako správce", ale pak mi vyskočí tabulka, že k několika souborům byl odepřen přístup. (není to nic systémového, je to doinstalovaný program)
K počítači mám plná administrátorská práva, používám Win7. Moc díky..
Suprak (408)|20.8.2011 22:18
Mělo by to jít pomocí příkazového řádku. Já jsem tak odstranil vždycky všechno, co nešlo normálně.
Richmond (8084)|20.8.2011 22:27
Kdyby nepomohlo tak zkus File Shredder ve Spybotu ;)
MiBa (195)|20.8.2011 22:37
souteh (371)|20.8.2011 23:09
Spustil jsem CMD jako správce, pokusil se to smazat, ale píše to, že přístup byl odepřen....
Stáhl jsem ten program, (NOD detekoval jako hrozbu, tak jsem ho vypnul), ale při spuštění .exe se nic neděje, při kliknutí PTM na nějakou složku se tam žádná možnost Unlockeru neobjeví...
beznaděj.. :( :/


EDIT: Ten shred nemůže "shrednout" některé soubory, protože se používají..

Jde o složku UniServer, do které jsem nainstalovat redakční systém joomla.. nejde smazat nějaké php, apache, mysql, apod.. :/
Richmond (8084)|20.8.2011 23:18
[quote=souteh;468109]
Stáhl jsem ten program, (NOD detekoval jako hrozbu, tak jsem ho vypnul), ale při spuštění .exe se nic neděje, při kliknutí PTM na nějakou složku se tam žádná možnost Unlockeru neobjeví...[/quote]

A neběží čirou náhodou nějaká služba/program spuštěný v té složce? A propo nemáš tam opravdu vira? Zkus to projet Anti-Malwarem, poté odinstalovat Revo Unninstallerem (komplet všechny soubory a registry smazat)
EditorPO (2819)|21.8.2011 00:17
Myslíš Uniform Server ? Vpravo dole by si mal mať ikonku serveru, kde vypneš server. Ideálne by bolo tie služby ako apache a mysql úplne odinštalovať.

souteh (371)|21.8.2011 00:26
Tak díkybohu se mi podařilo vše ze zálohy zkopírovat zpět a stránky jedou jak byly (byl bych hodně naštvanej, kdybych přišel o týden práce). Nicméně by mě zajímalo, jak takovéhle "bránící se" soubory smazat..Jinak anti-malware nic nenašel.
EditorPO (2819)|21.8.2011 00:35
už som to písal, že ti bežia služby, súvisiace s tvojimi stránkami ... čomu na tom nerozumieš ?
souteh (371)|21.8.2011 01:04
To by mě zajímalo jaké :/ Všechno jsem buď pomazal nebo povypínal.
Jinak díky za pomoc.
hugostieglitz (907)|23.8.2011 18:09
[quote=souteh;468116]To by mě zajímalo jaké :/ Všechno jsem buď pomazal nebo povypínal.
Jinak díky za pomoc.[/quote]

ve win7 nikdy nejseš administrátorem v pravém slova smyslu ,tím je vždy systém proto bys měl vždy zkontrolovat kdo je u jakého programu či služby skutečným vlastníkem jestli ty či systém ,pokud systém tak se i to dá obejít ale je to dost složité nikoli nemožné
nejčastěji jsou problémy se smazáním či odinstalováním spojeny pokud je vlastníkem úplného řízení everyone nebo thrustedinstaler(doufám že to píšu správně jinak omluva)