reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nejde spustit PC

G.i.k (47)|21.8.2011 15:49
Zdravím,
nedávno jsem žádal o radu v sekci "Stolní počítače - Upgrade" (tenhle topic) a přesně podle rad jsem nakoupil komponenty.
Když dorazily, přestěhoval jsem je z jedné case do druhé, všechno přehledně zapojil, se vším si vyhrál, podle návodu jsem přidělal nový chladič na GK atd... Až bylo všechno hotové, nadšeně jsem zkusil zapnout PC, ale jedinné co se stalo bylo, že se jen rozsvítily diody na základovce, pootočily se všechny větráčky (na CPU, VGA i samostatné v bedně) a počítač se hned vypnul. Jakoby tam byl někde zkrat a pojistka počítač hnedka vypla nebo tak něco. Tak jsem všechno rozpojil a zapojil znovu, ovšem pozapojoval jsem pouze základní věci nutné ke spuštění PC...dvojice kabelů na základovku, jeden napájecí kabel a jeden SATA na disk, kabely ke grafice, káblík od CPU chladiče a F_PANEL. To je vlastně všechno, ani větráky ve skříni jsem nezapojoval, nic víc, ovšem se stejným výsledkem jako minule :( .
Vrazli jsem do toho už spoustu peněz a tohle docela zamrzí...
Prosím o pomoc a o cenné rady.
r34ktor (7477)|21.8.2011 16:03
Pokud jsi náhodou nezapomněl zapojit přídavné napájení (na MB i GK), tipoval bych problém ve výměně chladiče GK. Nemáš nějakou jinou na vyzkoušení ve svém novém PC?
kevin00 (10238)|21.8.2011 16:13
Zůstaly pod základní deskou distanční sloupky ?
G.i.k (47)|21.8.2011 16:15
[quote=r34ktor;468198]Pokud jsi náhodou nezapomněl zapojit přídavné napájení (na MB i GK), tipoval bych problém ve výměně chladiče GK. Nemáš nějakou jinou na vyzkoušení ve svém novém PC?[/quote]


to bohužel nemám...a té GK se právě bojím nejvíc, je to u mě přece jenom nejdrašší komponent a na novou teda zrovna teď nevládnu financemi...

...kabely budou zapojeny dobře (2 GK a 2 tlusté svazk do základovky, víc toho nevidím)
G.i.k (47)|21.8.2011 16:17
[quote=kevin00;468200]Zůstaly pod základní deskou distanční sloupky ?[/quote]

jejej...ona by měla být krapet vyvýšená, ale není vyloučeno, že nějaké piny nelží na boku skříně.

Dobrý tip, zkusím a hnedka postnu
kevin00 (10238)|21.8.2011 16:21
[quote=G.i.k;468203]jejej...ona by měla být krapet vyvýšená, ale není vyloučeno, že nějaké piny nelží na boku skříně.
Dobrý tip, zkusím a hnedka postnu[/quote]

V některých case bývají "boule" a někde musíš dát distanční sloupky.
G.i.k (47)|21.8.2011 16:58
No fakt že jo...bylo to tím, já tam ty sloupky nedal :/ a ještě se divím, že ta GK nejde přišroubovat, že je moc nízko...

děkuju na tisíckrát :)

...jo a ta GK má byt ve slotu PCIEx16? Nejsem si tím jistej, ten druhj je popsanej PCIEx4..
kevin00 (10238)|21.8.2011 17:03
Kde byla závada, která bránila spuštění počítače ?

Ano, grafická karta má být instalována ve slotu PCIe x16.
G.i.k (47)|21.8.2011 17:07
[quote=kevin00;468215]Kde byla závada, která bránila spuštění počítače ?
[/quote]

No že to nestálo na těch distančních sloupkách a prakticky celá spodní strana byla zkratovaná se skříní :mistake
Takže asi mužů být rád, že to jenom vyhazovala pojistka a s deskou se nic nestalo, protože sem to neúspěšně zkoušel spustit nesčetněkrát :/
kevin00 (10238)|21.8.2011 17:14
[quote=G.i.k;468213]a ještě se divím, že ta GK nejde přišroubovat, že je moc nízko...[/quote]

Grafickou kartu lze přišroubovat ...

[SPOILER=Upevnění grafické karty][/SPOILER]
G.i.k (47)|21.8.2011 21:15
[quote=kevin00;468217]Grafickou kartu lze přišroubovat ...

[SPOILER=Upevnění grafické karty][/SPOILER][/quote]
to ano, ale tím, že jsem tam něměl ty distanční sloupky, tak základovka byla moc nízko a grafika tak jaksi nepasovala a přišroubovat nešla...to se mě zdálo nějaký divný a vůbec mě nenapadlo, že by ty sloupky mohly třeba chybět :D takhle jsem to myslel :)
kevin00 (10238)|21.8.2011 21:38
A to Ti nepřišlo již divné, že Ti nejdou vsunout pořádně konektory do I/O shieldu :notsure
G.i.k (47)|22.8.2011 01:18
[quote=kevin00;468285]A to Ti nepřišlo již divné, že Ti nejdou vsunout pořádně konektory do I/O shieldu :notsure[/quote]

Ale tak jo, přišlo...ale byla to moje první zkušenost se sestavováním komponentů do bedny, tak příště už budu moudřejší :)