reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PhysX - nejde nainstalovat

Apophis999 (41)|21.8.2011 19:58
Zdravim, mam problem. Nejde mi nainstalovat PhysX, takze si nezahraju vetsinu her. Dostanu hlasku: "Pri instalaci doslo k chybe a bude ukoncena." Zkousel jsem googlit a tipy jako pustit to s parametrem quiet nebo vycistit ovladace pres driver sveeper nefunguje. Co s tim ? :-)
kevin00 (10238)|21.8.2011 20:04
Jakou máš grafickou kartu ? Pokud platí ta v podpisu (AMD Radeon HD3870), tak k ní PhysX ovladač nenainstaluješ.
Apophis999 (41)|21.8.2011 20:06
Jo mam tuhle, ale kdyz to vetsina her vyzaduje...co si pamatuju, tak vzdycky nebyl problem.
Georginek (2957)|21.8.2011 21:13
Zkus stahnout nejaky starsi. Pokoukni po forech, treba u Mafie2 je pack PhysX, kterej jde nainstalovat i na Ati.
Richmond (8084)|21.8.2011 21:25
Jj, myslím, že to byly verze 8.x nebo ranné 9.x ;)
Apophis999 (41)|21.8.2011 22:42
Tak ani 8, ani ranne 9 nejdou? Co s tim dal sakra? :/
dzandra (1368)|22.8.2011 09:58
Mno já nevím, ale jak psal kevin, physX by ti ná té kartě neměl jet.
Q: So how do I enable GPU-PhysX acceleration on my Radeon?
A: You don't. Hardware PhysX acceleration is and will be only supported through CUDA, which is and will be exclusive to NVIDIA GPUs. You need to have NVIDIA GPU along with your primary GPU for this.

Citace z NGHOHQ.com
Ill explain why this function was disabled.

Physx is an open software standard any company can freely develop hardware or software that supports it. Nvidia supports GPU accelerated Physx on NVIDIA GPUs while using NVIDIA GPUs for graphics. NVIDIA performs extensive Engineering, Development, and QA work that makes Physx a great experience for customers. For a variety of reasons - some development expense some quality assurance and some business reasons NVIDIA will not support GPU accelerated Physx with NVIDIA GPUs while GPU rendering is happening on non- NVIDIA GPUs. I'm sorry for any inconvenience caused but I hope you can understand.

Best Regards,
Troy
NVIDIA Customer Care"

So this really confirms that PhysX will be doomed as an adopted API regardless how hard Nvidia pushes it as a result of action like this.

Updates:
Patch Re-Enables PhysX When ATI Card is Present
Nvidia Driver Bug Removes Hybrid PhysX Blockage
Hybrid PhysX mod v1.01
Hybrid PhysX mod v1.02
Hybrid PhysX mod v1.03 / v1.04ff

No snad ti nějaký z uvedených odkazů pomůže
r34ktor (7477)|22.8.2011 11:02
[quote=Apophis999;468252]Nejde mi nainstalovat PhysX, takze si nezahraju vetsinu her. Dostanu hlasku: "Pri instalaci doslo k chybe a bude ukoncena." Zkousel jsem googlit a tipy jako pustit to s parametrem quiet nebo vycistit ovladace pres driver sveeper nefunguje.[/quote]
Používáš správnou syntaxi?

Příklad:
[code]"X:\cesta_k_souboru\PhysX_9.10.0513_SystemSoftware.exe" /quiet[/code]
Richmond (8084)|22.8.2011 11:19
[quote=dzandra;468354]Mno já nevím, ale jak psal kevin, physX by ti ná té kartě neměl jet.[/quote]
Kevin kecá,
myslíš kvůli tomu, že má ATI? PhysX by mělo jet i přes GPU - tzn. že si z PhysX packu vezme akorát knihovny a počítání pojede přes CPU

edit: normálně mi jde nainstalovat poslední PhysX pack na S3 Unichrome Pro II takže bych viděl problém jinde. Zkus stáhnout Revo Unninstaller a odinstaluj komplet všechno co ti najde on nVidie včetně všech souborů a registrů (viz. další obrázky) - je totiž možné, že ti tam zbyly nějaké ze starší verze (novější PhysX měnily adresář kde je PhysX nainstalovaný) a restartuj počítač
PhysX-on-S3-1.png PhysX-on-S3-2.png Revo1.png Revo2.png Revo3.png
kevin00 (10238)|22.8.2011 15:19
Zkusil bych tedy instalovat ovladač bez GPU implementace PhysX.

EDIT 1: Před samotnou instalací odinstaluj jakýkoliv software nVidia, v nouzovém režimu odeber zbytky ovladačů pomocí Driver Sweeperu.

EDIT 2: Neinstaloval či nepokoušel jsi se někdy nainstalovat balíček s názvem PhysX Game Intaller ?
hugostieglitz (907)|22.8.2011 16:53
physx se u her instaluje jednoduše tak že ho musíš spustit přímo z adresářě hry např.2Kgames\MafiaII\pc\3rd\physx.exe jakmile máš gpu ati a spustíš instalaci třeba z stahování z internetu nebo odněkud jinud tak se ati ovladače s těma physx potkaj jak ventily když rupne rozvodák
Richmond (8084)|22.8.2011 16:59
Hugo, WTF? :mistake :stupid :notsure
Apophis999 (41)|23.8.2011 14:18
[quote=Richmond;468365]Kevin kecá,
myslíš kvůli tomu, že má ATI? PhysX by mělo jet i přes GPU - tzn. že si z PhysX packu vezme akorát knihovny a počítání pojede přes CPU

edit: normálně mi jde nainstalovat poslední PhysX pack na S3 Unichrome Pro II takže bych viděl problém jinde. Zkus stáhnout Revo Unninstaller a odinstaluj komplet všechno co ti najde on nVidie včetně všech souborů a registrů (viz. další obrázky) - je totiž možné, že ti tam zbyly nějaké ze starší verze (novější PhysX měnily adresář kde je PhysX nainstalovaný) a restartuj počítač[/quote]

Dekuju, jeste zkusim tohle. Jinak jsem celkem v koncich. Zkousel sem uz snad vsechno...
Apophis999 (41)|23.8.2011 14:30
Tak v Revu uz jsem PhysX ani nenasel...
Apophis999 (41)|23.8.2011 14:51
tak zase nic...ma jeste nekdo nejakej napad?
hugostieglitz (907)|23.8.2011 18:00
[quote=Richmond;468459]Hugo, WTF? :mistake :stupid :notsure[/quote]

nevím proč ale konkrétně u mafieII to jinak nešlo dokonce je to i v instalačním manuálu
Georginek (2957)|23.8.2011 19:57
Jo, to tam je, ale ten soubor stejne nejde. Ten, co jsem mu postoval na prvni strance je z Mafie2.
Ono asi zalezi na tom, co je to za konkretni radu Radeonu. Ja to ted daval na 6630 a v poho....
Richmond (8084)|24.8.2011 15:11
[quote=hugostieglitz;468705]nevím proč ale konkrétně u mafieII to jinak nešlo dokonce je to i v instalačním manuálu[/quote]
No ale takhle se přeci PhysX neinstalují, o instalaci z internetu nebo ventilech (?) nemluvě :rolleyes:
hugostieglitz (907)|27.8.2011 16:17
pokud nainstalujete mafii II a v rámci této instalace nenainstalujete PhysX tak při prvním spuštění hry se automaticky nainstaluje pokud není zakázán autorun, ale hra hodí hlášku a konec,když jsem se pokoušel poprvé tuto hru nainstalovat(nečetl jsem manuál) .po přečtení jsem to nainstaloval přímo ze složky s hrou a ejhle vše ok a pro kevinoo,když v nastavení hry zapnete apex tak i když je gpu ati tak to jede,pouze výpočet přebírá cpu
Richmond (8084)|29.8.2011 11:31
Už je to pár měsíců co jsem hrál Mafii, ale rozhodně jsem takhle nepostupoval - poze jsem jí spustil, povolil physx a restartoval hru. Manuál jsem taktéž nečetl (nějaké ty principy fungování mám v hlavě, nepotřebuju manuál na klikání na ikonku).

Co se toho problému s instalací týče tak bych to viděl na zakopaného psa jinde. Zkusil bych spustit regedit a vymazat všecko nVidia/PhysX, poté odhlásit uživatele, přihlásit se a zkusit znova nainstalovat. Potom snad už jedině znovu nainstalovt Windows
hugostieglitz (907)|30.8.2011 15:17
ja bych to též viděl na reinstal jak je už něco takhle v řiti tak obvykle nic jiného nepomáhá