Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Notebook v ceně 15 000 - 17 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Primární požadavky: vysoký výkon

Preferovaní výrobci: HP

Další komentář:
    Dobrý den,

Hledám ideální notebook pro kamarádku. Můžete mi prosím pěkně poradit? Její specifikace vlastními slovy jsou "hlavne hudba, filmy, internet, prace s fotkama, ale sem tam i nejaky hry.. a nevim, aby byl vykonnej, rychlej, proste kvalitni.. a chci hp, pac mi vsichni rekli tenhle jako nej znacku..."
    Omluvte neomalenost citace, byla zkopírována z ICQ.
    Děkuji,
    Pavel Mikeš
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Úhlopříčka? Přenášení? Výdrž na baterii? Jaké hry? "Prací s fotkama" se, předpokládám, myslí ořez na Facebook?

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Omlouvám se. Uhlopříčku 15,6", na přenosnost asi ne moc velký důraz, bude to mít doma, tím pádem vydrž baterky taky není nutná velká. Hry pochybuju že bude hrát ty nejnovější. Fotky upravuje v zoner photoshopu 11.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Co tak znám holky, tak to budou hry stylu maximálně SIMS 3, což je hra, která bu měla bežet v pohodě na střední detaily i na integrované Intel HD 3000. Možná se ale mýlím v jejím vkusu na hry.

Co se týče HP, tak kvalita je různorodá podle jednotlivých řad. A samozřejmě HP má minimálně jedno "nej" a to "nejprodávanější".
    Z 15" HP bych doporučil Probook 6560b, ale ten má cenovku cca na 18.500 Kč. Je to hodně kvalitní notebook, samozřejmě ale bude mít "jen" tu HD 3000, což je ale cena za kvalitu. Nic moc z ostatních HP bych asi nevybral. Výkonově budou lepší, ale zase kvalita půjde o to více dolů.
    Dále doporučuju notebooky Lenovo ThinkPad E520 a Ideapad V570, což jsou poměrně kvalitní kusy s lepší grafickou kartou za peníz v limitu. Víc si o nich můžeš přečíst v předchozích Tématech - hlavně ty ThinkPady Edge jsou tam více rozebírané. Tyhle Lenova jsou podle mě nejlepší volba v poměru kvalita/výkon, co se dá za tuhle cenu sehnat. Zpracování bude asi o něco horší než 6560b, ale bude pořád o dost lepší než u ostatních (levnějších) HP - když nepočítám stále ještě sehnatelné staré 6555b.

Edit:
    Od V570 teď nějak nemůžu najít odkaz na verzi s Core i3, která byla asi za 14.000 s 3 letou zárukou.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 22-08-2011 v 22:03

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Sims3 na HD grafice? Ale kdeze.... To spis, kdyby chtela koukat na "slideshow"

Hp v tyhle cenovce jsou na prd. Kvalita bidna, vykon podprumerny a jeste je to vsechno prelepeno vysokou cenou. Takze zasadne nebrat.... HP tak od 30+

Ano, prodavaj se proto, ze 80% nakupujich jsou uplny hovada, ktery tomu bud nerozumi a nebo si necha poradit od nejakeho radobyodbornika A veliky podil maji na tom taky velke firmy......
    A ten jejich lesklej touchpad....... uz ste zkusili jezdit prstem po skle???? Tak krasne se pouziva vetsina touchpadu od HP . Velebnosti du blejt, a to sem se ani nezminoval napriklad o tom, ze kdyz se ti zasere vetrak od prachu, je nutny ho rozebrat do posledniho sroubku.....
    Jak uz zde bylo postovano, primlouvam se za tohle Lenovo,protoze za tu cenu nabusenejsi komp nesezenes za tu cenu by HP bylo schopny dodat akorat nejaky Centrino

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Sims 3 běží i na mnohem slabších grafikách, než je HD 3000 (další, kdo si plete Arrandale se Sandy Bridge?), takže platí, co napsal VencaX.

Bavíme se tu o Paviánech, nebo ProBoocích? Já mám pocit, že tu mícháme jablka s hruškami... ProBooky S celkem jdou, kvalitativně na (nebo tuhostí konstrukce mírně nad) úrovni těch Edge. ProBooky B jsou velmi slušné business notebooky, co i něco vydrží. Minulá generace byla ale lepší (tišší, ergonomičtější).

ThinkPad Edge E520 bude dobrá volba. Ta samá verze, ale s matným displejem a OS je za těch cca 17 600 Kč.

Registrace
    Jun 2008

Já ti dám slideshow. Jsi asi nikdy HD3000 neviděl ani koutkem oka... Samozřejmě jde o low-end grafiku, ale low-end se za 5 let od GMA950 posunul trochu výše.

wizaard: Alaspoň jsem se zase něčemu přiučil

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Prominte, pro me je to Slideshow.

Pojem "bezi" je tez dost zasadni...... Plynulost je pro me 50fps a vic.....takze o nejakych 10-20fps co vyplodi HD3000 na nizsi detaily bez AA nemuze byt ani rec.......

Ja bych tak jako tak doporucoval to, co jsem psal nahore a to Lenovo E520. A jestli chce mermomoci HP, budiz ji to prano......

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Na Low detaily pojede HD 3000 v pohodě v Sims 3...

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Prominte, pro me je to Slideshow.

Pojem "bezi" je tez dost zasadni...... Plynulost je pro me 50fps a vic.....takze o nejakych 10-20fps co vyplodi HD3000 na nizsi detaily bez AA nemuze byt ani rec.......
    Opravdu mám Sims 3 nainstalovat jen kvůli tomu, abych dokázal, že jste trochu mimo obraz?
    Ano, na vysokých detailech to bude ta Vaše slideshow, na středních detailech je průměr 30 fps, na nízkejch průměr 100 fps. Slevit trochu ze středních a je tam pěknejch 50 fps. (údaje brány z notebookcheck.net)
    Navíc si nemyslim, že slečna, pro kterou bude notebook určený, bude "extrémní pařmen" takže jí těch 30 fps bude stačit - všichni nejsou tak nároční.
    Samozřejmě netvrdím, ať koupí notebook s HD 3000, pouze se snažím vyvrátit polopravdu, za kterou si stojíte.

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Já bych se taky přimlouval za lenovo.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč