reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zajimavé pípání

-=Crazer=- (14)|22.8.2011 12:42
Tomuhle pípání nerozumím, neumím si ho zařadit do tabulky beep codes
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=GBU23-bDXA4"]video s pípáním[/ame]
nevíte, co to znamená?

6600GT AGP
AMD 2500+
V4DP Jetway
512+512 MB ram
80 + 40 HDD
250W Fortron
Richmond (8084)|22.8.2011 12:55
KO deska (podobně mě pípala i EpoXa - taky podobný alarm)
-=Crazer=- (14)|22.8.2011 13:34
procesor by to nemohl být? mám dva ale na 100% že jedou nemůžu říct (viz. minulé problémy)
jo a u Sempronu to začne pípat dřív než u Athlonu 2500+
robky (3195)|22.8.2011 13:48
No mohol by to byť aj procesor ... respektíve v minulosti som zaznamenal podobné pípanie. Príčinou bola vodivá pasta, ktorá sa dostala na súčiastky v okolí jadra - stačilo to poriadne vyčistiť.

Skontroluj aj správne osadenie chladiča, ako aj osadenie procesora - tu skontroluj či nemá ohnuté piny. Takisto vyskúšaj do cpu_fan konektora pripojiť iný ventilátor ( vetrák chladiča samozrejme pripoj niekam inam, aby sa točil)
-=Crazer=- (14)|22.8.2011 14:22
tak jsem procesor očistil od te pasty, vyměnil cpu fan (byl celkem zaprasený) a už to vůbec nepípa..ani bez ramek
obraz nejde

edit: se Sempronem to dělá pořád ten high/low beep a s Athlonem 2500+ to ani nepípne (viz. příspěvek výše)
edit2: tak to pípání pravděpodobně dělal cpu fan..ale teďka to nepípá vůbec a obraz nejde
Richmond (8084)|22.8.2011 14:45
Kdyby byl KO procesor tak deska ani nepípne, to samé ani s KO bios švábem ;)
-=Crazer=- (14)|22.8.2011 14:51
teďka s tím jiným chladičem..deska ani nepípne
edit: kdyby byla deska KO proč pípala(high/low beep) s tím jedním chladičem na procesor a s tím druhým ne?
Richmond (8084)|24.8.2011 17:06
Napadá mi třeba pasta v pinech socketu (pokud bylo cpu od pasty zespoda). CPU může může mít špatný kontakt, nasazením jiného chladiče se to mohlo změnit. Inicializace cpu probíhá až po biosu, pípání by mohlo naznačovat nekompatilní cpu (některé desky na Athlony potřebovaly updatnout bios aby rozpoznaly Semprony), ale zase je mi divný, že by Athlon nepípal ikdyž je čistý, funkční proto bych to viděl na desku :notsure
devil 666 (33)|24.8.2011 17:13
Podobně mi pípala deska když jsem omylem přiskřípl při montáži nějaký kabel. Takže to může způsobovat i zkrat na desce.
-=Crazer=- (14)|24.8.2011 18:07
děkuji všem za odpovědi :)
pravděpodobně už zítra to odzkouším s jinou deskou..pokud to i potom nepůjde, tak to vidím na CPU..což bych nechtěl:o
r34ktor (7477)|24.8.2011 18:39
Na desce by měl být Award BIOS. Chybové kódy viz tabulka:

[TABLE]Beeps|Error Message|Description
1 long, 2 short | Video adapter error | Either video adapter is bad or is not seated properly. Also, check to ensure the monitor cable is connected properly.
Repeating (endless loop) | Memory error|Check for improperly seated or missing memory.
1 long, 3 short | No video card or bad video RAM | Reseat or replace the video card.
High frequency beeps while running | Overheated CPU | Check the CPU fan for proper operation. Check the case for proper air flow.
Repeating High/Low | CPU | Either the CPU is not seated properly or the CPU is damaged. May also be due to excess heat. Check the CPU fan or BIOS settings for proper fan speed.[/TABLE]