reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook Lenovo Ideapad Y570 nebo DELL Vostro 3750

honzikt (6)|22.8.2011 20:57
Ahoj, tenhle týden bych si chtěl objednat notebook a pořád se nemůžu rozhodnout. Tentokrát mám jasnou představu, mám dva modely, mezi kterými se rozhoduji. Lenovo vyšlo z dlouhého procesu vybírání a Dell jsem zařadil kvůli záruce 3 roky a servisu. Co se týče ceny, tak jsem ochoten dát i tu částku za Dell, beru to jako příplatek za výborný servis, který mají a tu záruku + 17 monitor. Mohl by mi někdo poradit poradit? Notebook budu používat hlavně na FIFU a CAD, jinak filmy a internet. A nechci problémy s reklamací:D
Děkuju

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=93946

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=88989
scratchy27 (315)|22.8.2011 21:40
Zdravím, když bych stál před stejnou volbou jako ty, sáhl bych subjektivně po Lenovu. Dell používáme v práci, 95% Latitude a 5% Vostra. Latitudy jsou naprosto v pohodě, ale Vostro mě prostě kvalitou zpracování moc nepřesvědčilo. Plasty se prohýbají, když nedejbože chceš NB zvednout jen za roh základny, tak máš pocit, že se ti omotá kolem ruky :-) I když ta 3750ka vypadá už robustněji, stejně k nim důvěru nemám.
Lenova používáme dvě doma, T61 a levnou S205. I ta levná S205 mi příjde kvalitněji zpracovaná než Vostra se kterými jsem měl čest.

Co se týká výbavy, tak displej je jasnej, tam je rozdíl u tebou vybraných zřetelný na první pohled. To nad čím bych se pozastavil je grafika. GF 555M u Lenova proti GF 525 u Vostra, je pro mě další jasný bod pro Lenovo, stejně tak RAMka 8GB vs 4GB.

K jakému účelu si NB plánuješ pořídit (práce/hry)?
honzikt (6)|22.8.2011 21:43
upravil jsem používání notebooku...
scratchy27 (315)|22.8.2011 22:01
Co se týče reklamací, tak vím, že u Dellu je to jedna báseň (všchny NB máme s ProSupportem NBD) a několik jsem jich už s nimi řešil.
U Lenova jsem k tomu zatím (bohudík) neměl nejmenší důvod, takže to nemohu soudit.
honzikt (6)|22.8.2011 22:02
A co bys mi tedy doporučil?
Když Dell = 22000 = super servis a Lenovo = 20000 = servis průměr
scratchy27 (315)|22.8.2011 22:20
Pozor, já netvrdím že servis Lenova=průměr. Jen jsem ti napsal, že s Lenovem jsem neměl možnost reklamaci nikdy vyzkoušet protože jí nebylo třeba ;-) Stejně tak nevím jak u Dellu funguje klasická reklamace bez NBD rozšíření.
Jinak mojí volbu jsem ti naznačil (a důvody popsal) už v prvním příspěvku ;-)

Tvůj příměr bych trochu poupravil :

Dell = 22000 = horší výbava = pohodový servis a Lenovo = 20000 = lepší výbava (a dle mě i lepší zpracování) = servis, nejspíš z důvodu vyšší kvality NB neotestovaný ;-)
H3w3R (226)|22.8.2011 23:11
pokud si pořád nejseš jistej tak ti to vysvětlím trochu matematicky:
lenovo = lepší výbava (horší monitor)
čili 20 tisíc berem jako pomyslnou příčku výbavy... dell má horší výbavu, čili mu strhni cca 2 litry z 20ti tisíc za výbavu a co ti vyjde? Za dell si připlatíš cca 4,5 tisíce víc za lepší monitor a za pohodový servis...

nevím no, já když si bral lenovo, tak jsem rozhodně nepřemýšlel nad tím, že budu vůbec něco někdy reklamovat (max. poškozenou zásilku přes net, která se stejně řeší s prodejcem), rozhodně pro mě servis není rozhodujícím faktorem výběru notebooku...

no a jinak ke grafice, tam není co řešit, lenovo je o třídu výš (a levnějc) a u RAM záleží co v CADu modeluješ, velký scény nebo složitý objekty sežerou hodně, hry ne... za zmínku určitě stojí i CUDA technologie (pro CAD užitečná věc), kterou DELL nemá
tvoji FIFU 11 si zahraješ na obou grafikách stejně, ale např. takové NfS Shift už DELL bude stíhat na medium, zatímco s Lenovem si jej zahraješ na full
naopak dell má větší monitor (pro modelování vždy lepší) a podsvícenou klávesnici (děláš-li dlouho do noci)

můj názor:
- Lenovo ideální pro CAD i hry, nebude-li ti časem vyhovovat monitor, dokoupíš externí (ono i jedna 17tka je na CAD žalostně málo)
- Dell lepší na CAD modelování, a sledování filmů a ověřený servis (pokud bude vůbec potřeba)... ovšem tyhle argumenty pro mě osobně nestojí za příplatek 2,5 tisíce korun

ale ve výsledku může být určující argument to, jak se k notebooku hodláš chovat, pokud hodláš servis využívat jak služeb masážního salónu a s notebookem nakládat, jak se služebním autem, tak jdi raději do DELLu