reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Časový limit semaforu vypršel"

Krattos (14)|22.8.2011 21:01
zdar lidi mám problém s přístupem na disk. Mám ho rozdělenej na 2krat. Disk:D a disk:E když chci pustit disk E tak mi to napíše- nelze spustit-časový limit semaforu vypršel. Zkoušel jsem ho zformátovat a nejde. Ani přes Acronis atd. navíc když dám vlastnosti tak tam není žádná uvedená velikost, prostě nic! Druhej oddíl Disk:D spustit jde uplně normálně tak nevím co stím.

dík moc za radu
Dojigiri (1629)|23.8.2011 07:43
Zkus překontrolovat disk na vadný sektory v programu HDtune. V tom stejným programu je taky záložka SMART tak z ní udělej screenshot a vlož sem obrázek (vyber správnej disk, předpokládám podle popisu že to je 2. fyzickej disk?). - je to interní disk v počítači anebo nějakej externí (přes usb apod.)?
Krattos (14)|23.8.2011 18:41
no do přílohy jsem ti dal 2 obrázky. Tak snad je to co si chtěl. Jinak hardisk mam rozdělenej na E: a F: z toho jsem měl To E: (bývalé C: ) jako systemovej disk ale ted jsem si musel předělat system na jinej disk. zjistil jsem ještě že Soubory disku typu NTFC se nějak přepsaly na RAW.
HDTune_Info_WDC_WD3200AAKS-00SBA.png HDTune_Error_Scan_WDC_WD3200AAKS-00SBA.png
Georginek (2957)|23.8.2011 19:56
Polozku SMART si neprilozil..........:rules

Dle HDTune ma disk vadne sektory a to jeste na zacatku. Je-li v zaruce reklamuj. Pokud ne, muzes se pokusit opravit vadne sektroy pomoci HirensBootCD a programku HDregenerator. Pokud neni disk opravdu hodne spatny, daji se sektory obnovit a data v nich zachranit. Pokud se ale vadne sektory znovu objevi, je s diskem amen.....
Po oprave bych zcela jiste disk nepouzival na system a dulezita data, ale treba jako uloziste filmu by to slo.......
Krattos (14)|23.8.2011 21:25
Tak konečně jsem našel návod jak to vrátit do původního stavu. Díky všem co se mi snažily pomoct. Moc si toho vážím.

Zde návod-- není můj ale funguje :)

HDD z NTFS NA RAW a zpět

Zde se bude jednat s největší pravděpodobností o poškozenou PARTITION - zaváděcí sektor pevného disku a pak nastává převod disku z NTFS na formát RAW, windows tento formát nezná-nepodporuje. Pro znovu naformátování zpět na NTFS je nutné disk nejprve odpojit od operačního systému, potom provádět vlastní formátování.
Mělo by postačit provedení odpojení a formátování ve správci počítače -> správa disků ve Windows.
Lze též použít prográmky od výrobců pev. disků pokud je nabízejí (např. pro disk Western Didital -> prográmek -> Data Lifeguard Tools pro windows, ke stažení na http://www.wdc.com/en/ nebo http://www.wdc.com/cz/ -> podpora).
Tento prográmek po spuštění odpojí a naformátuje disk v několika málo krocích do několika mitut (WD 160 GB).
Popisuji zde vlastní zkušenosti s Formátem RAW, disk mám zapojen jako druhý, oba způsoby odzkoušeny.
Georginek (2957)|23.8.2011 21:28
To na veci nic nemeni, ze je disk vadnej......... :rolleyes:

Ano poskozena partisna je mozna, protoze se nachazi zrovna na zacatku disku, a tam mas defekt.....
Richmond (8084)|2.9.2011 13:04
Třeba není vadnej. Zkusil bych mu v TestDisku prohlédnout partišny, opravit na správné hodnoty (CHS), smazat partišny a znovu naformátovat. Pokud se objeví opět špatný sektor tak ještě low-level format. Pokud je ovšem už teď vidět vadný sektor ve SMARTu tak rozhodně reklamovat (ušetříš si čas i nervy)
smeta (2)|2.7.2012 17:29
Zdravím, mám také problém s diskem, jedná se o interní. Koupil jsem ho na aukru. Vypadá, že funguje cca do poloviny kapacity a pak se objevuje hláška "Časový limit semaforu vypršel..." Podle toho co vyhodil program HD Tune to asi nevypadá moc dobře co? Ten první, celej zelenej je udělanej přes rychlo prohlídku, ten druhej, na půl červenej přes pomalou
HDTune_Error Scan_ST3500320AS.png HDTune_Error Scan_ST3500320AS11.png HDTune_Benchmark_ST3500320AS.png
r34ktor (7477)|2.7.2012 17:39
Podle HD Tune už je disk oběma nohama v křemíkovém pekle.

Co ukazuje SMART?
DrZelenka (2491)|2.7.2012 19:37
41,7% vadných bloků? To jsem ještě neviděl (u disku, kterej aspoň trochu funguje) :D Ještě řekni, žes ho koupil jako "plně funkční" :)

Osobně bych to neřešil a poslal prodejci zpět, ať vrátí peníze (pokud to bylo prodáno jako funkční disk).
smeta (2)|3.7.2012 10:12
jo, koupil jsem ho "funkční". Ať koukám jak koukám, tak ten SMART v HD tune nemůžu najít, vidím to jen v záložce info a nejde odkliknout, nějaká rada?
Suprak (408)|3.7.2012 10:43
Výpis S.M.A.R.T se nachází v záložce Health.