reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo S205 a problém s OneKey Recovery

Longerski (31)|24.8.2011 14:09
Zdravím.
Koupil jsem si tenhle notebook bez OS. Nainstaloval jsem WIN7. HDD mám rozdělený na svazek C:(tam mám nainstalované win7), pak svazek o velikosti 100MB, ten si vytvořila instalace win7 automaticky a pak je tam ještě skrytí svazek(oddíl OEM) velký 1,08GB. Ten slouží k nabootování do OneKey Recovery.
A teď k mé otázce. Chtěl bych si vytořit ještě jeden skrytý oddíl, kam bych si zazálohoval čistě nainstalované WIN7 pro případnou obnovu pomocí OneKey Recovery. Ve WIN7 bych ho vidět nechtěl, ale OneKey Recovery by ho vidět měl. Asi tam ten oddíl už byl a já ho při instalaci WIN7 nevědomostí smazal, teď přesně nevím.
Děkuji za případné odpovědi.
zsdx (2098)|24.8.2011 15:40
Podobny problem se resil tady a je to dost srozumitelne.

Jinak oddil skryjes ve Spravci disku, kdyz mu seberes pismenko ;)
Longerski (31)|24.8.2011 23:21
Díky.
Z C: jsem ukrojil 12GB, vytvořil nový logický oddíl, na něj provedl zálohu a skryl jednotku. Win ji nevidí ale pokud nabootuju do recovery, je k dispozici.
Ještě jednou dík.
mrnis (2)|20.2.2012 18:15
Zdravím, prosím Vás o radu. Koupil jsem si také notebook Lenovo, měl jsem předinstalováno W7, ale nesedlo mi rozdělení disků. Proto jsem pomocí EASUS Partition Master ukrojil z C: kus a vytvořil ještě D:. Původní D s drivery apod přejmenoval na E.

Následně jsem si chtěl pomoci OneKey recovery zálohovat, ale vyskakuje mi chybová hláška: Současný systém neumožňuje zálohování.

Nemůžu s tím zaboha hnout. Prosím o radu. Mockrát děkuji..
Cinda (2)|22.2.2012 07:23
Zdravím..
mám poněkud jiný problém. Po havárii HDD (disk odešel úplně, náhle a nečekaně) jsem osadil nový. Hned SSD disk. Při čisté instalaci jsem disk rozdělil na 40GB C: pro Win7, a zbytek je D: na data. Po nainstalování One key rocovery od Lenova, tento program nefunguje. Trochu jsem celý týden Googlil a přitom zjístil, že je nutná jakási skrytá OEM bootovací partition, do které notebook nabootuje po stisku červeného tlačítka v pravém horním rohu.
Teď babo raď. Jak vytvořit tuto skrytou bootovací partition.:runaway. Budu vděčný za mírné nakopnutí.:)
zsdx (2098)|22.2.2012 08:55
Nejsem baba, proto poradim jak umim :)
Na SSD se na OneKey Recovery vykasli. Zbytecne by sis ubral pres 10GB mista a spolehlivost SSD je diskutabilni. Radeji si funkcni system naklonuj na externi disk.
mrnis (2)|22.2.2012 12:06
Když padla řeč na to klonování, zeptám se možná blbě, ale je to tak, že prostě naklonuji systémový oddíl na externí disk a při havárii systému bych mohl HDD naformátovat, nebo smazat oddíly a ten zálohovaný oddíl tam jednoduše naklonovat zpět???
zsdx (2098)|22.2.2012 12:55
Ano, o tom je klonovani. Dokonce netreba nic mazat, staci vybrat spravny cilovy oddil a potvrdit prepsani.
Cinda (2)|22.2.2012 14:40
[quote=zsdx;494819]Nejsem baba, proto poradim jak umim :)
Na SSD se na OneKey Recovery vykasli. Zbytecne by sis ubral pres 10GB mista a spolehlivost SSD je diskutabilni. Radeji si funkcni system naklonuj na externi disk.[/quote]

Díky za odpověď!
Asi máš pravdu. Je to škoda místa na SSD. Stejně by mě ale zajímalo, jak tuto spec. OEM partition vytvořit. Třeba se budu muset vrátit ke klasickému disku 500GB, a tento problém vyvstane stejně. Takže pokud někdo ví jak na to od nuly (prázdný nový disk), tak sem s tím.
Richmond (8084)|22.2.2012 15:00
Říká se tomu Windows Deploy a upřímě řečeno pro běžného uživatele jednoho počítače je nákladnost na strávený čas vytvořením instalačky naprosto neadekvátní ;)

http://optimalizovane-it.cz/deployment/windows-deployment-zaklady.html

http://blogs.technet.com/b/technetczsk/archive/2010/04/12/nasazujeme-windows-7-metody-nasazeni-wds-dil-paty.aspx

edit: Jako alternativu bych doporučil zazálohovat čistý, nainstalovaný systém třeba Acronisem (má v sobě i tu možnost umístění zálohy na skrytou partišnu, funguje to sice jinak, ale zase je to rychlejší s minimálním požadavkem na zkušenosti uživatele)