reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DJ kontroler NUMARK MIXTRACK Pro, vše kolem tohodle zařízením

DJ P.F. (40)|29.8.2011 08:45
Tak jsem se stal novým majitelem NUMARKU Mixtrack Pro.
Od tohodle víkendu začne pravidelně hrávat, takže veškeré postřehy budu postupně doplňovat.
Prosím další majitele, aby se také podíleli o své zážitky s tímto zařízením.

Oficiální stránky: http://www.numark.com/mixtrackpro



Skin do Virtual DJ:
1024x768
1280x768
1280x800
1280x1024

http://www.uloz.to/10106791/mixtrackproskin-zip




MIXTRACK PRO je výkonný digitální DJ systém pro práci s DJ softwarem. Časem prověřená koncepce dvou ploten a mixu je perfektní řešení pro snadnou práci a široké možnosti DJ technik. MIXTRACK PRO však není jen kontroler, ale má také zabudované audio rozhraní, takže můžete připojit sluchátka nebo zvukový systém.

MIXTRACK PRO má dvě ovládací sekce s velkými a na dotek ciltivými talíři a nabízí také transportní tlačítka. V prostřední části naleznete mixovací sekci s nezbytným crossfaderem.

MIXTRACK PRO je z výroby mapován pro použití s Virtual DJ LE softwarem. Tento populární DJ software byl vytvořen pro mixáž, remix a produkci hudby.

Hlavní rysy:
Hardwarový kontroler se zabudovaným audio rozhraním
Velké, dotykové plotny pro přesnou kontrolu a scratching
Klasická koncepce dvou ploten a mix sekce
Podsvětlená tlačítka zobrazují stav talčítek v SW
MIDI-over-USB kontroler kompatibilní se všemi DJ SW
Napájení z USB - nevyžaduje napájecí adaptér
Dodáváno s NI Traktor LE softwarem (postaveno na Traktor Pro 2, na který lze za zvýhodněnou cenu upgradovat)
Výstup pro sluchátka (odposlech)
2x deck Line out výstupy
Regulovatelný vstup pro MIC

Minimální požadavky:
MAC: OS X 10.5, Intel core Duo 1,66GHz
PC: Windows XP (SP3 - 32bit), Vista (SP1 - 32/64bit), 7 (32/64bit)
1GB RAM
100MB free disk
DVD drive
USB port
Richmond (8084)|29.8.2011 11:11
Budeš hrát z maca nebo pc (předpokládám že ze 7)? Jak se na tý konzoli přepíná na decky 3 a 4? :notsure
DJ P.F. (40)|29.8.2011 11:52
Windows Vista. Protoze mam na ne licenci. Pouzivam Virtual Dj ve kterem jsou jen 3decky. pritom 3 deck je pouze pro odposlech - nema zadne ovladani pouze soupatko a volume. Traktor jsem zatim netestoval. Drive jsem na nem hraval. Moc me nevyhovoval tak jej ted neresim.
Richmond (8084)|29.8.2011 14:53
3 decky? Já mám buď 2 nebo 4 a výše (+ odposlech na zvukovce) :notsure
Ad Traktor - bylo by super, kdybys to otestoval - já z něj sice taky nehraju, ale kámoš by t za to byl vděčný :thumb

edit: ještě jak někdo psal ve vedlejším vláknu o splašení čudlíků po nějakém čase tak tohle mě dělá VDJ7 (legal, ne z crackem) bohužel taky, podezření mám na nějaký plugin/efekt protože v základu to bylo ok. Na macu to běhá klidně dva dny v kuse :)

Bohužel ten skin je jen 2 deck, takže jedině mít spuštěný VDJ na 2 strojích a propojit mezi sebou přes lan
MTP.png VDJ4deck.png
DJ P.F. (40)|29.8.2011 23:22
Tak jsem otestoval ten Virtual DJ skin se 4 deckama.
Mixtrack Pro funguje tak, ze pokud kliknete mysi na deck 1, tak Mixtrack ovlada deck 1 a 2, pokud kliknete na deck 2 nebo 3, ovlada deck 2 a 3 a pokud kliknete na deck 4 tak ovlada deck 3 a 4.
Takze potesujici zprava :thumb
U skinu Mixtracku pro dva decky lze pouzit jako 3 prehravac pod seznamem skladem uplne dole zelenou sipecku play. Staci kliknout na nejakou skladbu a dat play. Dobry pro pripravu dalsi skladby kdyz zrovna jedou spolu decky 1 a 2.
Richmond (8084)|29.8.2011 23:45
1&2 / 3&4 tedy funguje podobně jako když nastavím output na sluchátka + bedny, případně když mám dvě zvukovky (pokud ne a mám třeba 4 repro tak mi každej deck hraje v jednom repráku nebo 1+2/3+4 na externí zvukovce)
DJ P.F. (40)|31.8.2011 01:46
Za boha nemuzu Mixtrack nakonfigurovat pro Traktor 3.3. V Dodavane LE verzi slape bez problemu, ale ta verze je hodne slabej odvar.
Zvuk se podarilo rozchodit ale ovladani ne.
Stahl jsem i map soubor tsi a nahral do Documents and Settings a stejne nejede. Vubec tomu nerozumim jak to MIDI nastavit.
Ve Virtual DJ je to prehledny a vychytany.
Proc je to v Traktoru tak vsechno slozite delany. :notsure
PREDEM dik nekomu kdo vi jak nato.
Rad bych Traktor Pro otestoval.
DJ P.F. (40)|13.9.2011 13:02
Odehrany 4 akce po 7hodinach. Nenastal zadny problem se zasekavanim nebo splasenim tlacitek apod ve Virtual DJ 7.0
Richmond (8084)|13.9.2011 14:23
[quote=DJ P.F.;472447]Nenastal zadny problem se zasekavanim nebo splasenim tlacitek apod ve Virtual DJ 7.0[/quote]
Máš tam dohrané nějaké efekty? Resp. jak často je používáš (já prakticky pořád) :notsure
DJ P.F. (40)|14.9.2011 12:44
[quote=Richmond;472455]Máš tam dohrané nějaké efekty? Resp. jak často je používáš (já prakticky pořád) :notsure[/quote]

No pouzivam je dost casto. Mam v tom snad vsechny efekty co byly vydany.
Zadny problem, zaseknuti nebo velke zatizeni nenastava. S timto jsem mel velky problem u Behringera, kdyz jsem neco hodne intenzivne pouzival, treba FX nebo Equalizer tak nastavalo zaseknuti nebo uplny death. Takze jsem s tim musel delat strasne opatrne a hlavne pomalu. :-)
U Numarku se muzu konecne poradne vyradit a vsechno slape jak ma.
DJ P.F. (40)|28.9.2011 10:13
Tak mám zase nějaké nové poznatky.

V TRAKTOR SCRATCH PRO 2 je MixtrackPro uz po instalaci namapovan :-)


Namapování pro ovládání 4 Decků v Traktor Pro - Version 2.0.3 z 23.9.2011 najdete zde:
http://www.traktorbible.com/freaks/mappingview.aspx?id=264

Namapování oranžových diod na červené autoloopu v Traktor Duo, Scratch Duo, Pro, Scratch Pro,
Pro S4 - Version 1.2.4:
http://www.traktorbible.com/freaks/mappingview.aspx?id=150

Video:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=KPk3PWNPcW4"]Numark Mixtrack Pro LED Map for Traktor Pro - YouTube[/ame]
DJ P.F. (40)|20.11.2011 04:56
Vyšla FREE verze SERATA DJ INTRO 1.0.1 pro Mixtrack Pro.

http://serato.com/downloads/dj-intro
MartinMim (1)|29.11.2011 09:57
Mám problém s tímto kontrolérem, zničeho nic mezi akcemi mi začaly blnout polohy Pitch a master, jsou posunuté o pár dílků u pitchu víc.. nevíte někdo jak resetovat popřípadě updatovat firmware, myslím že by to mohlo tento problém vyřešit, nebo zkuste něco navrhnout.díky
DJ P.F. (40)|6.12.2011 07:34
[quote=MartinMim;483993]Mám problém s tímto kontrolérem, zničeho nic mezi akcemi mi začaly blnout polohy Pitch a master, jsou posunuté o pár dílků u pitchu víc.. nevíte někdo jak resetovat popřípadě updatovat firmware, myslím že by to mohlo tento problém vyřešit, nebo zkuste něco navrhnout.díky[/quote]

Tak to hoď na reklamaci. Určitě jej nemůžeš mít víc jak 2 roky.
aris (1)|12.12.2011 21:31
zdravím, mám takový menší problém koupil jsem si tento mix pult taky, a nejde mi zprovoznit výstup na sluchátka a na reproduktory. Vše mi hraje jen když napojím reproduktory přes výstup na sluchátka na pc a veškerá hudba mi hraje dohromady jak desk A tak i desk B a pak to co by mělo hrát do sluchátek tak hraje do toho všeho. Volume na sluchátka reaguje tak že my zesílí veškerou hudbu co hraje. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji moc za pomoc
DJ P.F. (40)|13.12.2011 08:23
[quote=aris;485713]zdravím, mám takový menší problém koupil jsem si tento mix pult taky, a nejde mi zprovoznit výstup na sluchátka a na reproduktory. Vše mi hraje jen když napojím reproduktory přes výstup na sluchátka na pc a veškerá hudba mi hraje dohromady jak desk A tak i desk B a pak to co by mělo hrát do sluchátek tak hraje do toho všeho. Volume na sluchátka reaguje tak že my zesílí veškerou hudbu co hraje. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Děkuji moc za pomoc[/quote]

Nepíšeš, jaký používáš software. Traktor,Virtual DJ nebo Serato DJ?
Předpokládám, že máš nainstalovaný ASIO ovladač dodaný na orig. CD a dodávaný TraktorLE.
Doporučuji připojit USB kabel od Mixtracku až po nabootování windows.Ne při zapnutí NTB_PC.Jinak mi ASIO detekuje zvukovku Mixtracku pouze jako 2kanálovou.
Postup nastavení zvukovky aby fungoval i odposlech nalezneš na fotkách:






DJ P.F. (40)|28.1.2012 01:25
Nasel jsem na Youtube,jak namapovat ve Virtual DJ pres SHIFT 5 CUE a namapovany SAMPLER. Postup jak to namapovat je na konci videa :-)

DJ P.F. (40)|28.1.2012 21:55
Tak jsem si dnes hodne pohral s mapovanim ve Virtual DJ :-)
Vysledek (map html soubor) prikladam ke stazeni. Staci ho nakopirovat do Documents_Virtual DJ_mappers

http://www.uloz.to/12909404/numark-mixtrack-pro-virtual-dj-mapping-zip

Takze se mne podarilo vychytal celkem uspesne nedostatky Mixtracku Pro, ktere me fakt hodne stvaly.Chybejici GAIN je pruser a sampler jak by smet.
Nektere funkce jsem premapoval normalne, nektere pres tlacitko SHIFT ktere je namapovane na Levy deck VIEW a Pravy deck TICK.
Uvadim zde vsechny me provedene zmeny:

GAIN - SHIFT + FX2
SAMPLER - STUTTER
SAMPLER REC - SHIFT + STUTTER
SAMPLER SELECT - SHIFT + SELECT FX
SAMPLER VOLUME - SHIFT + FX1
SEEK + - PITCH BEND + -
PITCH BEND - SHIFT + PITCH BEND

Doporucuji pouzit skin Mixtrack Pro pro VirtualDJ uvedeny hned na zacatku topicu.
Richmond (8084)|28.1.2012 22:12
Prosímtebe jen taková technická - zmizly mi ikonky v Traktoru se symbolem gramce - teď je místo nich CUE a CUP, ale na druhym pc mám zase jen ty ikony a nemám CUE/CUP (mám je přístupné pouze přes X1 kontroler), nevíš kde se to zapíná? :notsure Potřeboval bych to na pc bez kontroleru nechat vypnutý (tzn. mít CUE/CUP) a na druhém pc zapnutý - čili přesně obráceně než to mám teď :runaway

edit: btw kde se přepíná to modrý zobrazení? Já se s Traktorem ještě moc nekamarádím takže vždycky musím projet všechny nastavení než na to uhodim :D
adfsdf.png
DJ P.F. (40)|28.1.2012 22:18
Tak v tom ti neporadim. Ja a Traktor spolu nekamaradime :-)
Ja se uz usidlil na VirtualDJ a nekdy si zahraju na Seratu :-)
Richmond (8084)|28.1.2012 22:30
Aha, tak to jsme dva. Já teda traktora považoval za horší než VDJ, ale popravdě poslední Scratch Pro hraje fakt drsně :thumb (obzvláště v kombinaci s kontrolerem kde jde současně zapnout dva efekty najednou - pak to dělá hustokrutopřísný předěly :eek:). Podle toho screenu cos sem dával z těch XPček tak máš asi straší verzi (já dělal nedávno upgrade páč 2.022 se škubala), ale mám takovej dojem, že jsem to tam měl taky modrý
DJ P.F. (40)|29.1.2012 10:40
Ty XP uz neplati. Ted uz jedu jenom ve WIN7 64bit na druhem notebooku.Momentalne se snazim spis o prechod na Serato. Tomu totiz zvukove VirtualDJ ani Traktor nesaha ani po kotniky :-(
Richmond (8084)|29.1.2012 14:31
Mám Serato na Macu a o tomhle se budu klidně hádat (zvukovka Focusrite Saffire Pro 24 přes fireware - žádnej usb 44khz shit). Vlastně ono se dost lidí diví, že mi traktor hraje i na pc s integrovanou zvukovkou podstatně lépe než na těch jejich - opět podotýkám, že nemám shitózní realtek (ekvivalent shitózních usb pleček s tím rozdílem, že realtek koktá v čemkoliv a hraje placatě). Pokud srovnám VDJ 7.04/7.05 a Traktor Pro Scratch 2.022 na pc tak s klidným svědomím budu tvrdit, že oba dva hrají hodně kvalitně a naprosto porovnatelně takže jediné čím se od sebe lišíme jsou OS (a XP není OS :D)

PS: zkus si nainstalovat Fruity Loops - uvidíš, že to strčí do kapsy všecko nehledě na to jaký máš operační systém
DJ P.F. (40)|30.1.2012 23:28
Nenabouravej prosimte tema :-(
Ja tady resim Numark Mixtrack Pro. Proste tento kontroler jede nejlepe na SERATU DJ INTRO. Proste to nevyvratis. Ma to nejlepsi zvuk,rychlost a stabilitu prave v tomto programu. Vsichni kdo vlastni tento kontroler postupne prechazi na Serato.
A pokud se mrknes na novinky 2012 v kontrolerech, tak vetsina z nich bude dodavana se Seratem.
Richmond (8084)|31.1.2012 00:05
[SPOILER=Dávám do spojleru aby to tu nezaclánělo]Ale novinky nejsou o tom jestli se něco dodává s něčím nebo ne K MixVibes se dává soft Mixvibes a ještě jsem nikoho s tím neviděl, to samý na straně M-Audia. To co jak hraje je věc softu+hw a třeba zmiňovaný Fruity Loops (nebo ProTools) hrajou tak krutě, že si na nich ani s MixTrackem a jejich uprděným USB neškrtneš. Lidi co umí s programem X nemusí zároveň používat kontroler přibalený k soft X a naopak. Já třeba Serato viděl používat lidi spíš na hip-hop a VDJ/Traktor na house přitom ty třeba hip-hop nehraješ že... Připočtu-li k tomu fakt, že drtivá většina lidí jede na macu (a všichni včetně mě asi ví proč), kterej má proti win rock-stable OS tak se dostanem na hony daleko od používaných programů ;) Netvrď mi tu pitchoviny, že je MixTrack nejlepší se Seratem, když Serato tu bylo dávno před MixTrackem - je to čistě věc toho kdo za tim Seratem/MixTrackem/whatever je. Oponovat novinkama je jak z nějakýho PR článku :rolleyes:[/SPOILER]
gugu55 (1)|26.3.2012 17:16
chalani chcem sa opytat jednu otazocku: cital som viac clankov no niekde sa pise ze tento mix spolupracuje s win7 niekde pisu ze nie, niekde pisu ze spolupracuje s virtual dj niekde ze nie. preto sa chcem opytat ci funguje s win7 a virtual dj. za odpoved dakujem
P.S.:na ziadnej foto som nevidel detail na zadnu stranu tak sa chcem opytat ci je tam 1xcinch in a 1xcinch out alebo je tam 2xcinch in alebo 2xcinch out
DJ P.F. (40)|1.4.2012 10:39
[quote=gugu55;497889]chalani chcem sa opytat jednu otazocku: cital som viac clankov no niekde sa pise ze tento mix spolupracuje s win7 niekde pisu ze nie, niekde pisu ze spolupracuje s virtual dj niekde ze nie. preto sa chcem opytat ci funguje s win7 a virtual dj. za odpoved dakujem
P.S.:na ziadnej foto som nevidel detail na zadnu stranu tak sa chcem opytat ci je tam 1xcinch in a 1xcinch out alebo je tam 2xcinch in alebo 2xcinch out[/quote]

Pracuje bez problemu s win7 a VirtualDJ 7.0. Osobne jsem ho provozoval na akcich pul roku bez problemu ve Win7 Ultimate-64bit s verzi Virtual DJ 7.0.5
Na zadni strane jsou master1out 2xcinch a master2out 2xcinch. Ze predu je 1x 6,3mm vystup na sluchatka a 1x 6,3mm vstup pro MIC s regulaci hlasitosti.
patrikpatrik (1)|30.5.2012 12:25
Ahoj. Mám problém s Numark Mixtrack pro. Nejde mě vůbec mikrofon. Numark byl i kvuli temu na reklamaci a opravili ho. Ale pořád nefunguje. Můžu použít jakýkoliv mikrofon? Num. MTP nemá line vstup=je to jen průchod na master out. Poraďte co s tím. Musím použít nějaký předzesilovač?
chvostaj (1)|12.7.2012 14:44
Zdravim,
mám možnost koupit Mixtrack PRO od jednoho známého, jenže prodává ho bez softwaru i usb kapelu. Chci se tedy zeptat, jestli potřebný software (např. VDJ a potřebné ovladače) lze stáhnout z webu, či jaký typ usb kabelu si mám pořídit?:-)

Díky moc!
djpecka (1)|19.7.2012 23:35
zdravím vás,

potřebuji poradit. dnes jsem si zakoupil numark mixtrack pro a chci jej propojit s traktorem dj studio 2 a také s traktorem dj studio 3. tyto programy mám delší dobu, nejsou kupované, ale kracklé. potřeboval bych postup, co a jak udělat, abych to zprovoznil. to znamená - namapování, nastavení zvuku a tak dále, no prostě uvedení do chodu. děkuji vám moc za cenné informace. klidně pište na [email]djpecka@centrum.cz[/email]
ještě potřebuji zjistit jaké reprobedny mohu připojit, jestli musím mít se speciálním konektorem RCA nebo se dá koupit na toto nějaká redukce, například na repro se 3,5 mm jackem. díky
PECKA
kettrek (1)|24.7.2015 17:27
Zdravím všechny koupil jsem si tento Numark a v pc mam nainstalovanej virtual dj 7. Co mam delat abych mohl ovladat virtual kontrolerem? Kabel s usb mam napojen a nevím co dál? Dekuji za radu
StarLine (1)|16.1.2017 22:54
Čau Čau,chtěl bych se zeptat zakoupil jsem tento pult z bazaru a nebylo k tomu instalační CD, potřebuji ho k provozu? Nestačí si Virtual DJ stáhnout nebo tak?
Díky za každou odpověď.