reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba u obnovenych souboru ze smazaneho disku

matata (164)|29.8.2011 17:40
Ahoj,
ze smazaneho disku ntb jsem obnovil soubory pomoci programu GetDataBack.
Bohužel asi tak 20% obrazku nelze otevřít a tak 80% dokumentů word chce při spuštění zvolit znakovou sadu.
máte prosím nějaký nápad, jak toto vyřešit?
Děkuji.
Richmond (8084)|29.8.2011 17:47
Zkusil bych data vytáhnout TestDiskem (případně obrázky PhotoRecem, který je u něj) ;) http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk
matata (164)|29.8.2011 19:46
no, priznam se, ze se v tom testdisku moc nevyznam. :( Mate nekdo jiny napad jak ty soubory opravit?
Richmond (8084)|29.8.2011 21:40
Spustíš, vybereš disk, jeho bývalý formát, enter, P a začneš kopírovat na svůj disk. Doporučuju povypínat antivir (vytáhnout kabel nebo se odpojit od netu) nebo provádět vše pod linuxem/osx
matata (164)|30.8.2011 10:02
Ahoj, tak uz jsem to pochopil, diky.
Nachazi to toho opravdu hodne a vypada to ze snad i neposkozeny veci, ale je problem, ze nedodrzuje adrsarovou strukturu ani nazev souboru :( Jak to pak mam dohledat?
Richmond (8084)|30.8.2011 10:26
Test Disk strukturu dodržuje, PhotoRec ne (ten je vyloženě na fotky). Zkusil bych je třídit třeba podle datumu nebo jiného příznaku (na to stačí windows a okénko hledat)
zsdx (2098)|30.8.2011 10:27
Vzhledem k jiz probehle obnove (pokud tedy nepouzil 'upravenou' verzi placeneho programu, ktera to zpusobila) se obavam, ze obnova jinym (byt vybornym) programem mu nepomuze a ze ta data v lepsi podobe nedostane.
Ale za dalsi pokus nic (krome casu) neobetuje.
Richmond (8084)|30.8.2011 10:52
Podle mě pomůže - TestDisk nezapisuje na zdrojový disk, konkurenční programy snad taky ne (to by byla velmi hrubá chyba, resp. proces by byl k ničemu). Např. z dost poškozený Toshiby (zde známé jako ZLO1) jsem vytáhl 15GB Recovery + data, poškozeno bylo necelé 1 procento (20mb) a to naštěstí fotky z netu (cache internetového prohlížeče) takže ok. Je fakt, že jsem u toho strávil celou noc a další den jsem třídil/mazal nepotřebné soubory, ale zákazník to zaplatil takže proč ne, že...