reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AVG mi naslo generic22.bhuu, ale nemuze ho odstranit

Liqid (410)|31.8.2011 08:46
Zdravicko panove, moje AVG mi naslo trojan generic22.bhuu viz http://www.spywareremove.com/alias/generic22-bhuu/, ale nemuze ho odtranit.
Zkousel jsem to i rucne, ale nejde to. Ve spravci uloh jsem nasel, ze ma spustenou sluzbu, ale nepodarilo se mi ji vypnout. Ma nekde nejaky napad, jak by to slo osdtranit?
H3w3R (226)|31.8.2011 10:22
zkus to v nouzovém režimu
-hned po spuštění počítače mačkej f8, najede ti tabulka, vyber "stav nouze bez práce v síti", spusť avast a nech ho soubor odstranit
(stav nouze spouští jen nejnutnější soubory, čili vir bude neaktivní a měl by jít smazat)
pokud ani tohle nepomůže, vygoogli si název toho infikovanýho souboru a pokud to není vyloženě "horká novinka", tak bys měl najít nějaký thread o tom, jak se ho zbavit (pravděpodobně zásahem do registru)
zsdx (2098)|31.8.2011 10:22
V nouzovem rezimu mu zakaz (nebo smaz) tu sluzbu + muzes zrovna i smazat prislusny exe soubor. On-demand scanner by mel jet i v nouzovem rezimu a doresi zbytek.
Liqid (410)|31.8.2011 13:24
Nejde mi najet do nouzaku. Jedna se o NTB viz podpis. Po startu mackum F8 a nic, pak zacne bootobvat system.
Slo by to nejak jinak?
zsdx (2098)|31.8.2011 13:31
Asi davas F8 v nevhodnou chvili. Nejdrive skoc do bootmenu, kde ti da vybrat zarizeni pro bootovani (tusim Esc nebo F9 u tveho HP - vypisuje to dole) a po vyberu HDD opakovane mackej F8. Nebo muzes zkusit Tab :idea
Sanzej (11)|14.11.2011 12:29
leda pak už jen přeinstalovat windowsi