reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

[HLEDÁM]Slovník (CZE-ENG)

wojmirek (173)|31.8.2011 10:48
Zdravím,
I když se angličtinu učím již déle, přece jenom se mi často stane že objevím slovo, které jsem nikdy neslyšel a tak si ho musím přeložit. Doposud používám Překladač od Google, jenže je někdy hodně nepřesný.

Hledám slovník který umí překládat z CZE do ENG a naopak. Stačí když bude překládat slova = pro lepší přesnost. Nejlépe kdyby byly slova hodně popsané a mohl by byt spojen i s výkladovým slovníkem. Kdyby uměl překládat (výborně) i věty, tak by to bylo fajn, ale slova stačí :).

Upozorňuji, že sháním Slovník jako SoftWare do PC, nikoliv do PDA nebo internetový odkaz.
Jestli o ničem takovém nevíte, tak mi doporučte aspoň to s čím jste velmi spokojeni a nebo se jedná o to nejlepší co jde sehnat.

Celkem hodně něco takového sháním, takže si to klidně zakoupím, čili nemusí to být FREEWARE.
Předem za všechny rady a doporučení moc Děkuji.
Sommer (384)|31.8.2011 11:26
Já osobně mám dlouhodobou výbornou zkušenost se slovníky LINGEA. Doporučil bych například tento.
Dojigiri (1629)|31.8.2011 14:12
Já používal dřív nejvíc PEKI dictionary, ale poslední dobou už jenom slovnik na seznam.cz (jsem línej PEKI instalovat :D ).
john (877)|31.8.2011 14:44
muzes zkusit Imtranlator plugin do FF...
Georginek (2957)|31.8.2011 16:03
Ja si hodne oblibil PC Translator ;)
Richmond (8084)|2.9.2011 12:36
Já doporučím Quick Translator plugin do FF - umožňuje jedním kliknutím přeložit jak část textu tak celou stránku :thumb https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/quick-translator/?src=collection&collection_id=3efc4de3-1c15-2a8e-b3b8-8b18622939e3
Quick Translator.png
xmarek (1676)|2.9.2011 13:32
http://www.pctranslator.cz/ Osobně s ním mám dobrou zkušenost i co se týče zobrazování výslovnosti. Slovní zásoba je v pohodě.

Pozn.: Peki bych moc nedoporučil. Neohrabané ovládání, žádný oboustranný překlad neexistuje a co se týče zobrazování výslovnost to je kolikrát katastrofa. Výhodou je cena (je zadarmo).
miris1 (41)|6.5.2012 10:02
Máte nějaký tip na překladač webových stránek v Exploreru9, který je do něj zakomponován a je zdarma?
Richmond (8084)|6.5.2012 15:18
Nevím jestli je stále zdarma, ale v dobách pravěku (IE) jsem používal EuroTran http://www.eurotran.cz/
miris1 (41)|7.5.2012 11:53
Dík, ale ten zdarma není, stojí 790,- za rok. Já měl jinej, ten byl zadarmo překládal do několika jazyků, nejen do ingliš, fungoval skvěle! Nedávno jsem ho odinstaloval a už jsem ho u sebe na notasu nenašel. Jak se jmenoval taky nevím a tak hledám a gogluju a nic :-(
Richmond (8084)|7.5.2012 15:22
BTW do IE tě nutí zaměstnavatel nebo jiná nepřekonatelná překážka? :notsure Překladač pro jiné browsery seženeš ve formě doplňku zdarma a hned několik, viz výše
miris1 (41)|9.5.2012 00:24
Nenutí, jen ten co jsem používal v IE byl suprovej a zadarmo. Když ho nevypátrám budu holt používat mozilu a jejich překladač
miris1 (41)|9.5.2012 07:58
Ještě si vzpomínám, že po instalaci programu se v IE liště(nahoře) kromě "Přeložit" objevilo vložený youtube a aktuální teplota místa, vybraných měst, ne všech. Takže jsem si vybral např Brno(i města ve světě)-to mám nejblíž a hned jsem věděl do čeho jedu když tam budu cestovat. Nevíte co to mohlo být za program? Pomozte neznámí kamarádi laikovi bloudícímu v džungli software, hardware, ware, re, e