reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

omezena rychlost routeru

xeroxik (6)|2.9.2011 09:29
Ahoy
Mam taky problem ze mi router brzdi wifi i rychlost na PC kdyz zapojim kabl od internetu rovnou do PC tak mi jede stahovani i prez 600kb/s ale kdyz to zapojim do routeru a zacnu neco stahovat tak to zacne stahovat tech 600kb/s ale zachvili to spadne na cca 35kb/s dela mi to i u PC i u notebooku nevite nekdo co by toto mohlo delat a jak to popr. ''odbrzdit''?
dzandra (1368)|2.9.2011 09:40
Mohl by jsi nám prosím tě napsat tip tvéhou routeru?
Dojigiri (1629)|2.9.2011 10:37
Já měl třeba podobnej problém u mýho routeru (SMC) kvůli zapnutýmu WISH ("Wireless Intelligent Stream Handling"). Nejlepší zkusit povypínat všechny takovýhle "vylepšující" technologie.

Btw. taky můžeš napsat poskytovatele připojení? (např. u UPC je při přepojení do jinýho PC/routeru potřeba resetovat jejich modem)
xeroxik (6)|2.9.2011 11:11
nazev routeru je TL-WR542G a internet mam od Moses
dzandra (1368)|2.9.2011 12:50
Nevím jak máš nastavenou security, ale můžeš zkusit zapnout na wpa2 a změnit kanál
xeroxik (6)|2.9.2011 13:06
mno ja se v routerech vubec nevyznam skusim to nejak najit
xeroxik (6)|2.9.2011 13:17
neskusil bys mi popsat presneji? kde to nejdu? tu nic nakeho nevidim
dzandra (1368)|2.9.2011 13:32
Btw máš vůbec ten router zabezpečený a nebo je volně přístupný ?? to by pak možná byl důvod tvého pomalého připojení
Nabídka v levo, základní nastavení > Wireless > Wireless Settings
1)klinkni na enable wireless security
2)nastav security type to wpa-psk/wpa2-psk
3)nastav security option na wpa2-psk (měla by tam být ještě pobožnost tkpip)
4)nastav psk passphrase – to znamená že sem napíšeš heslo požadované k připojení k síti
alespoň 8 znaků
Píšu to z hlavy, tak snad jsem se trefil
xeroxik (6)|2.9.2011 13:40
jo jo trefil ale chyba bude asi nekde jinde ptz vsechno sem mel nastavene tak jak si psal a heslo tam mam uz od zacatku, napada te jeste nejaka moznost cim by to mohlo byt? :)
|Mio| (1333)|2.9.2011 16:28
Odkud stahujes?

Tim ze je "schovas" za routerem bez pusteneho DMZ nebo smerovani portu se stavas Pasivem a v tu chvili ti P2P site budou stahovat pomaleji.
xeroxik (6)|2.9.2011 18:26
tak ruzne vetsinou ale prez torrenty... ale nejde o stahovani odnekud dela mi to u vseho aj kdyz zapnu video na youtube tak se to zezacatku uplne rozjede a pak se to zjiceho nic spomali a nacita se to dal uz pomalu ale jako nedela mit o pokazde vetsinou jak se mi to jednou rozjede a pak zpomali tak uz se seka aj treba dalsi video :/