reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na "5.1 & 7.1" ve sluchátkách

Chickenick (4)|2.9.2011 20:52
Nevite prosimvas jak na SteelSeries Siberia V2 rozjet "5.1 popripade 7.1" zvuk ? Nekupoval jsem si verzi techto sluchatek s zvukovou kartou pac domam mam interni (Creative Labs X-Fi Elite Pro) a doufal jsem ze to pujde na ni taky. Jediny "prostorovy" zkuv dostanu pokud si zapnu cmss-3D ale tak ten me prijde takovy neprostorovy... v testu zvuku de zvuk slyset dobre z boku ale zvuk ktery ma jit zepredu a zedadu de spise jakoby obloukem nad hlavou. Vice to de poznat v napr. counter strike kde zvuky za mnou neslysim. Mam doma i reproduktory 5.1 (Logitech Z?-5500) na kterych hraje vse krasne hlavne filmy se zvukem v formate dts ale tak pri hrani fps her me rusi okoli a tak bych chtel ciste jen pozitek ze hry a hlavne slyset "dupot" protivniku.
Richmond (8084)|2.9.2011 21:00
Dovolím si jednu otázku: Jak chceš "nasimulovat" 6 repráků na dvou nasazených na uších? :notsure
Chickenick (4)|2.9.2011 21:18
No ja prave nemam nejake velke zkusenosti se sluchatky ale tak zvuk slysim asi nejak tak jak je na obrazku... ale doufal jsem ze by se dalo neco udelat se zvukem zezadu (ktery vubec nejde) a aspon neco maleho s tim ze predu.
zvuk.jpg
Richmond (8084)|2.9.2011 21:50
Je mi divný, že v těch sluchátkách neslyšíš zvuk zezadu, seš si jistý, že máš nastaveno stereo (podle mě nemáš, ale máš nastaveno 5.1 a do sluchátek se ti jednoduše dostane jen předek páč zadek se posílá do zadních repro jiným jackem a tudíž tam neslyšíš nic)? Na nějaké CMSS/HD3D a podobný kraviny se vyprdni, stejně tyhle "vychytávky" nikdy nefugovaly a už z principu fungovat nemohou. Základem jsou taková sluchátka, která mají dobré prostorové podání (případně k nim ještě predzesilovač, který do značné miry eliminuje "sluchátkový efekt"). Já osobně na hry občas používám obyčejné Porty Pro (mají hodně hluboké basy, to já u her rád :)) a nemám velký problém lokalizovat nepřítele. Samozřejmě na repro, které mám i za sebou to jde nesrovnatelně líp ;)

edit: pro představu co tenkrát fungovalo (cena "límce" s ekvalizérem na kabelu byla kolem 10tis a to to nemělo basy), bohužel jsem našel jenom novější verzi.
dzandra (1368)|2.9.2011 21:59
No já koupil Creative Arena Surround HS-1100 a ty efekty dělají moc hezky. Navíc kolikrát slyším i to co jsem normálně na 5.1 repru neslyšel
Chickenick (4)|2.9.2011 22:31
A jo dobre uz me hraje i zadek. Mel jsem tam nastavene Headphones misto 2/2.1 :-[ . Ale tak ten cmss dela celkem rozdil ve zvuku. Tak to mas pravdu ze na repro to je lepsi ale tak to bych potreboval asi bydlet bud uprostred pole nebo odhlucnenou mistnost :D. Diky za radu.. takova banalita a prehlednu to.
ps. ten "rolak" vypada opravdu humorne :D
Richmond (8084)|2.9.2011 22:42
Čistě teoreticky by mohlo pomoct tohle http://shopper.cnet.com/audio-system-components/sennheiser-dsp-360-digital/4014-6462_9-30100034.html - je to nejpodobnější tomu co bývalo u toho límce. BTW škoda, že na těch fotkách není žádný objekt s kterým by sis mohl porovnat velikost (+/- 19" monitor na krku :D)
Chickenick (4)|2.9.2011 23:11
Tak ten reprak co je vzadu je creative (hodne stary) pokud se nepletu... mam dokonce i takove na druhem pc a ty jsou cca 8,3cm velke takze ten limec je opravdu obrovsky :D