reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna základové desky s zachováním systému a dat na HDD

BetonCz (3)|3.9.2011 14:11
Zdravím všechny,

byl by tu někdo schopen poradit, jak provést výměnu základové desky, která shořela aniž bych byl nucen přeinstalovávat kompletně celý systém a data z HDD. Původní deska (zničená) je ASUS M2N-VM DVI. Nová je ASROCK N68C-S UCC, AM2+, DDR2+3, mATX. procesor zůstane původní a to AMD Athlon 64 x2 5600+. OS používám WIN 7 64bit Ultimate. Pokud jsou důležité další informace, rád je doplním.

Děkuji za odpověd
Richmond (8084)|3.9.2011 14:57
Tohle bude fungovat bez reinstalace ;) Stačí odinstalovat ovladače na chipset (pokud tam nejsou novější, které podporují chipset na nové desce).
BetonCz (3)|4.9.2011 10:44
Ahoj,

to mně těší, jen jsem trochu lajk v tomto oboru, co se týče hardweru. Mohl by jsi mi trošku nastínit jak na to?

Díky
Richmond (8084)|4.9.2011 11:04
Prakticky vzato stačí udělat to, co stejně udělat musíš. Vyměň desku, zapni pc a počkej jestli Windowsy naběhnou (možná budou vyžadovat reaktivaci kvůli změně hw). Tvoje minulá deska měla chipset (a tím pádem i ovladače) od stejného výrobce jako ta nová takže žádný výrazný problém bych v tom neviděl. Možné je, že staré ovladače nebudou podporovat nový chipset, ale neměl by to být pro W7 problém - nainstalují si svůj ovladač a pak můžeš staré ovladače normálně odebrat jako každou jinou aplikaci. Pokud by Windows vůbec nenaběhl tak můžeš zkusit nouzový režim (Win by jej měl sám nabídnout v případě, že první naběhnutí selže) nebo opravení Windows po startu (to se dělá nabootováním z instalačního média Windows, kliknutím na nainstalovat a pak na Opravit tento počítač).

Zapni pc a pak kdyžtak napiš, kdyby nenaběhl ;)
BetonCz (3)|4.9.2011 11:37
Ok, díky tohle mi určitě pomohlo. Pokud by nastali obtíže, pokusím se na tebe obrátit.