reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Napalovačka LG GH22LS 30 zmizí

cimik666 (1)|4.9.2011 13:22
Dobrý deň,
neviete mi niekto prosim poradit,mám v PC napaľovačku LG GH22LS30 a vždy pri nabehnutí win7 musím
v správcovi zariadení vipnúť UDMA,pokiaľ to tak neurobím hned na začiatku napaľovačka sa mi po chvíli zo systému stratí.Skúšal som ju pripojiť do všetkých sata portov a robý to všade.po následnej strate mechaniky nepomože ani reštart PC.Vždy musim PC vypnúť a následne zapnút.Skúšal som aj aktualizáciu firmware a nic....To samé nastane aj ked s mechaniky pustím inštaláciu win 7 alebo wista.DVD nabootoje,spustí sa inštalácia,následne sa otvorý ponuka na ktorý oddiel sa má win nainštalovať a po vybratí oddielu mi vypíše win hlášku,že mám vložit inštalačné médium ale dvd mechaniku už nevidí.....Kým som používal XPčka všetko šlapalo normálne...problém je len od Visty vyššie.Skúšal som preflashovat bios v MB a nepomohlo.....vyskúšal som x verzii win a robý to vždy..Aktuálne mám win 7 64bit.MB mám MSI MS 7506......Dakujem.
StD (1963)|4.9.2011 14:18
...jak???
[quote]...a vždy pri nabehnutí win7 musím
v správcovi zariadení vipnúť UDMA,
[/quote]

Co to je za nesmysl? Proč? Já tedy u optických mechanik naopak UDMA-režim zapínám, neboť ho potřebují k životu a k správné funkci...