reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč

chali (19)|4.9.2011 14:59
Kluci sháním notebook,už se v tom mořím měsíc abych si nějaký vybral.. Co říct co potřebuji,podle nadpisu bych to shrnul něco abych si zahrál na uvolnění nějakou novou hru protože moje PC už je babička tak notebook ho překoná..Přenášet se bude občas ale o váze nejde,bude se vozit v autě nejspíš..Mám na výběr dva kousky,ale nemůžu se rozhodnout tak raději to nechám na nějakým znaleckým oku..Nechci aby se přehříval a rozpadal..

První kousek je za 6000 s 3měsíční zárukou ještě a je to: Toshiba L505-111
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=70228

A nebo druhý kousek za 10k se zárukou 19měsíců
http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire-7741g-374g64mnkk-lx-rcb02-088/specifikace/#section


Nejvíc mě láká ten acer,už kvůli nejspíš lepšímu HW a taky té záruce..
Do čeho je lepší investovat?Děkuji moc
VencaX (3686)|4.9.2011 15:31
Tvoje požadavky a tvůj výběr se vylučuje.

Na jednu stranu jsi vybral poměrně výkoné kusy, na kterých si snad novou hru na střední detaily zahraješ.
Na stranu druhou Toshiba stará 21 měsíců? Ani náhodou bych si nekoupil takovejhle notebook (navíc s obrovskou nevýhodou kompletně lesklého šasi s klávesnicí). Nevíš, jak se k tomu choval předchozí majitel a je pravděpodobný, že do půl roku se na něm něco rozbije. Pak je tu Acer Aspire, kterej stoprocentně patří k těm Acerům, které se začnou rozpadat.

Doporučuju složit si novej desktop, než koupit nekvalitní nic extra výkonej notebook.
Zvaž:
1. Opravdu potřebuješ notebook?
2. Jsi ochotnej koupit použitej notebook?
3. Opravdu chceš výkonej notebook kterej se nebude hřát? (to prostě k sobě nejde. Ne s touhle cenovkou)
4. Opravdu máš tak málo financí? (Okolo 15.000 by se dalo sehnat něco daleko lepšího a kvalitního)
5. (a ještě jednou) Opravdu potřebuješ notebook?
chali (19)|4.9.2011 16:26
Ano,notebook potřebuju kvůli nástupu na VŠ,bude se přenášet ale né tak často aby nevydržel,nebude se tahat ale bude převážen v autě,takže na hmotnosti nesejde,k tomu hřáti je jasné že bude hřát jen mi jde o to aby prostě v záteži nezačal hořet:D bylo to bráno obrazně..
Chtěl jsem si sehnat použitej notebook ale ne moc, notebook kterýmu platí záruka ještě rok a třičtvrtě a je o polovinu téměř levnějši tak proč ho nevzít..Rozpočet jsem chtěl se vejít do 10000Kč..A jelikož moje PC je stará babička tak jsem chtěl trošku lepší notebook..Nemusí to být herní dělo,za tu částku to ani nejde ale něco na odreágování abych si tam zahrál by mě nevadilo..

Na té toshibě vím že majitel to měl jako stolní PC píchlé na monitor klavesnici a myš a že to nikdy nebylo přenášený.Choval se k tomu slušně,ale lidi jsou svině a napovídají toho až až
VencaX (3686)|4.9.2011 16:49
Toshiba:
Dobře, tak ho moh mít na stole, ale taky nemusel. Lidi jsou svi** a nedá se jim věřit. Navíc 3 měsíce záruka je prostě nic.
Acer:
Tak proč ho nevzít? Acer Aspire? Proč asi myslíš, že ho prodává a ještě takhle pod cenou? Když jsi s notebookem spokojenej, tak si ho necháš, když nejsi, pak ho prodáš.

Kup aspoň tohle. Nebude to sice nic extra výkonem, ale zahraješ si na tom. Narozdíl od těch tebou navržených bude mít kvalitnější šasí a bude to novej notebook.
chali (19)|4.9.2011 16:53
U té Toshiby je fakt že 21měsíců se s ním mohli dělat pekla a exne po třech měsících..U toho Aceru?
Tam nevím no..Pod cenou?Nemůžu najít za kolik se prodává nyní přímo tenhle model,všude mají jiný..
VencaX (3686)|4.9.2011 17:05
Ten z odkazu je za 16.300 a z toho vycházím. Z notebooku 5 měsíců starého srážet cenovku na 10.000? Sice se v bazarovejch moc neorientuju, ale ta cena je na mě trochu málo na to stáří. Mě to vypovídá jen o tom, že prodejce se ho chce zbavit.

Toshiba bude notebook tak na rok, než se s tím něco stane, se štěstím možná trochu dýl, ale je otázka, jestli nebouchne hned po záruce. Nevíš, jak se k tomu majitel choval.
Multimediální notebooky Acer patří k těm pro mě "odpadním notebookům" což je skupina notebooků, které se začnou rozpadat ještě v záruce a pak s nima jsou jen problémy. Navíc na servis Aceru jsem dlouho žádnou chválu neslyšel a tak je možné, že potom notebook stráví víc času v servisu než u tebe doma / na koleji. Přeci jen asi na VŠ budeš notebook potřebovat a budeš se potom hodně divit, až budeš mít rozepsanou půlku semestrálky a notebook ti prostě z ničeho nic odejde do křemíkového pekla.
chali (19)|4.9.2011 17:14
Tak tak,to právě nechcu..Na ten Probook jsem slyšel že strašně hučí větrák,že zpracování a vše ok,ale ten větrák že je šílený,že to jde fakt slyšet a lidi si na to stěžují kteří ho vlastní..
Je pravda že na Acer jsem neslyšel žádnou slávu, ale prý se tenhle rok vytáhlý a vše se zlepšilo,jak v notebocích tak v servise,ale nevím co je na tom pravdy..Nechci být chytrej,žádnou zkušenost nemám,jsou to všechno šprochy co jedna paní povídala:-))

Jinak majitel Aceru ho prodává z důvodu že si chce koupit HP dv7
VencaX (3686)|4.9.2011 17:24
Jestli se tenhle rok v Aceru vytáhli, pak do té skupiny bude patřit určitě notebook minulé generace ;) Navíc o notebooku, kterej za sebou nemá ani rok existence nemůžeš říct, že je kvalitní.
Tvrdim si říct, že Acery Timeline a modely třídy SMB budou patřit k těm kvalitnějším, ale Aspire je ta největší vykopávka mezi notebooky. Pochop to už konečně :)

To klidně může chtít, ale co je důvodem toho, že chce po 5 měsících novej notebook? Do hlavy mu nevidíš ;)
chali (19)|4.9.2011 17:26
Dobře,tak díky za pomoc..Takže většinově Aspire jsou shity?Nebo po jaké značce případně modelech se mám dívat??
VencaX (3686)|4.9.2011 17:37
Do 10000 po ničem. Do 12000 asi po tom Probooku. Okolo 15000 Lenovo E520.

Pokud bys na tom nechtěl hrát, tak ti doporučim HP 630. Jelikož na tom chceš hrát, za tuhle cenu to prostě nejde, ne z toho, co jsi vybral - jedině nějakej ten tvuj bazar.
chali (19)|4.9.2011 17:41
A co takhle toto? Ten je od známého známého jeho přítelkyně (:DD)taky za 10000K,platí na něj celá 2roky záruka,nebyl ani pořádně odzkoušen,všechny folie má..s tímhle už by to bylo lepší?
http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6120ec-d245497.htm?kampan=zbozi.cz
astec (1823)|4.9.2011 18:36
Ta cena na bazarový Acer je správná. A ani bych jej nezatracoval. Pokud máš možnost tak se na něj koukni.
chali (19)|4.9.2011 19:10
Tak výběr je mezi těmito dvouma...

Acer Aspire za 10 000,-

http://notebooky.heureka.cz/acer-asp...ikace/#section

A nebo to HP za 10 000,-

http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6...ampan=zbozi.cz


Tak co myslíte??Nějaký z nich bych si chtěl vybrat za tu cenovku..
Ale obojí mají něco pro a proti..U Aceru asi hraje lepší HW ale zase značka jí dává asi mínus

U HP je přece jenom ta kvalita na lepší úrovní ale slabší HW,a slyšel jsem že HP to montuje a servisují v Polsku..
astec (1823)|4.9.2011 19:23
Prosím Tě zapomeň na ty kecy o Aceru. Máme jich přes třicet a vydrží i prasata na stavbě. A pokud je nějaká porucha, tak jej v servisu do týdne (i s cestou) spraví. Poruchou myslím, když to hovadu spadne na zem, přivře tužku, nebo poleje tekutinou.
chali (19)|4.9.2011 19:26
Tak to rád slyším,a náhodou zkušenosti přímo s tímhle modelem nemáte??A za tu cenu by byl dobrý ke koupi?
VencaX (3686)|4.9.2011 19:28
Obojí je na podobnej úrovní. HP Pavilion je obyčejnej multimediál, ProBook je na tom kvalitou o dost líp i v tej nejobyčejnější verzi. Ostatně z těchhle 2 bych si než Acer stejně vybral HP - servis je sice v Polsku, ale tak špatnej se mi nezdá ;)

astec: Ok, já říkal, že v bazarových se moc nevyznám, čekal bych ho tak o 1-2 tisíce dráž. Jsou Acery, o kterých bych přemýšlel, ale Aspire to nejsou. Nicméně pokud se na něj můžeš dojít podívat, můžeš ho zkusit a říct, že se ještě rozhodneš.

EDIT: To že jich máte 30 neznamená, že je to dobrá volba, Acerů a konkrétně Aspirů od zákazníků mi prošlo rukama už docela dost na to, abych moh posoudit, že to není zrovna to pravé ořechové. TravelMaty byly většinou zachovalé a byly to poruchy, jak ty říkáš politá kláveska apod. U Aspirů to byly ulomené panty, polofunkční displeje, zničené grafiky apod. což nebývají závady spojené se špatným zacházením uživatele. U pantů je to teda takové vzájené...
chali (19)|4.9.2011 19:33
Kluci vy mě dáváte,fakt nevím jakej si vybrat a do čeho jít..Na oboje se můžu podívat,ošahat atd..Ale stejně se v tom moc nevyznám abych se rozhodl,když bych viděl že se rozjede svižně,není hlučnej,upatlanej,nepopraskanej atd atd. a člověk slušnej tak bych si ho vzal..Takže ted fakt nevím:-(
astec (1823)|4.9.2011 19:51
Tak si vyber dle barvy, nebo dle délky zbývající záruky :) Beztak si za dva roky koupíš jiný
chali (19)|4.9.2011 20:00
To je možné ale radši bych chtěl aby to fakt něco vydrželo,a výkonostně je to na stejné úrovni?+-
VencaX (3686)|4.9.2011 20:05
Acer je výkonější.
chali (19)|4.9.2011 20:17
Ale kvalitativně podle teda jde o šmejd a radši to HP co?popřemýšlím..ale díky
VencaX (3686)|4.9.2011 21:19
Tady si moc nepomůžeš, Pavilion nebude oplývat kvalitou - i když teda asi na tom bude líp než Aspire...
chali (19)|4.9.2011 21:51
Tak díky..Rád ještě posbírám nějaké tipy a rady..

A na Aceru i HP rozjedu ty novější hry?
VencaX (3686)|4.9.2011 22:09
Nebude to nic extra, ale měly by na nich fungovat i nové hry (odhadem na nějaké středí až nízké detaily)
chali (19)|4.9.2011 22:38
Slyšel jsem že na tom prý nerozjedu mafii 2 je to pravda?Docela mě to u aceru zaráží proč:-(
VencaX (3686)|4.9.2011 23:00
A proč bys ji nerozjel? Na střední bez problému, na vysoké možná (viz tady) i na Pavilionu.
chali (19)|4.9.2011 23:13
Právě podle toho soudím ale někteří mě řekli že ani náhodou,že možná rozjedu ale že to nebude hratelné aby mě to bavilo
VencaX (3686)|4.9.2011 23:46
Ano, pro lidi, co potřebujou, aby to jelo na 120 fps je to málo... mě 25 fps stačilo vždycky.
Samozřejmě zázraky nečekej - ne u levnýho notebooku, ale hratelný to bude.
chali (19)|5.9.2011 00:58
Super,tak snad to rozjedu, nepotřebuji aby to bylo herní dělo abych u toho trávil hodiny a dohrál všechny hry,ale na odreágování tak cca 1-2hod denně jestli bude čas..