reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zpoždění hodin

miris1 (41)|4.9.2011 15:16
Mám problém, ve Windows7 se zpoždují týdně hodiny(ikonka vpravo dole) cca o 10min.Už mě nebaví to týdně opravovat. Dá se to nějak opravit jednou provždy? Pokud ano, jak? Děkuji za radu.
alfah4ns (1040)|4.9.2011 15:55
máš zaplou synchronizaci času přes internet?
(v nastavení hodin, posl. záložka)
r34ktor (7477)|4.9.2011 16:00
Pokud je počítač připojen k internetu, čas se automaticky aktualizuje jednou týdně. Ovšem výchozí server je poněkud nespolehlivý. Lze ho změnit v následujícím klíči:
[code]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DateTime\Servers[/code]

Doporučuji některý z těchto:
  • tik.cesnet.cz
  • tak.cesnet.cz
  • 0.cz.pool.ntp.org
  • 1.cz.pool.ntp.org
  • 2.cz.pool.ntp.org
  • 3.cz.pool.ntp.org

V poli (Výchozí) nezapomeň upravit číslo výchozího serveru!

Pokud chceš zkrátit čas aktualizace, uprav hodnotu paramentru:
[code]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient\SpecialPollInterval[/code]
Výchozí hodnota je: 604800 [s]
Např. nastavení 86400 zajistí aktualizaci jednou denně.
astec (1823)|4.9.2011 16:51
[quote=miris1;470718]Mám problém, ve Windows7 se zpoždují týdně hodiny(ikonka vpravo dole) cca o 10min.Už mě nebaví to týdně opravovat. Dá se to nějak opravit jednou provždy? Pokud ano, jak? Děkuji za radu.[/quote]

vyměň baterii
miris1 (41)|4.9.2011 20:14
[quote=r34ktor;470734]Pokud je počítač připojen k internetu, čas se automaticky aktualizuje jednou týdně. Ovšem výchozí server je poněkud nespolehlivý. Lze ho změnit v následujícím klíči:
[code]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DateTime\Servers[/code]

Doporučuji některý z těchto:
  • tik.cesnet.cz
  • tak.cesnet.cz
  • 0.cz.pool.ntp.org
  • 1.cz.pool.ntp.org
  • 2.cz.pool.ntp.org
  • 3.cz.pool.ntp.org

V poli (Výchozí) nezapomeň upravit číslo výchozího serveru!

Pokud chceš zkrátit čas aktualizace, uprav hodnotu paramentru:
[code]HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient\SpecialPollInterval[/code]
Výchozí hodnota je: 604800 [s]
Např. nastavení 86400 zajistí aktualizaci jednou denně.[/quote]

Díky, zkusím ověřit napřed tu baterku, ale tou to asi nebude, notas je starý jen půl roku. Máme dva notebooky připojené přes jeden router na internet, problém s časem má ovšem jen jeden.
miris1 (41)|5.9.2011 08:40
Jo ta je zapnutá a baterka je taky dobrá. Server je time.windows.com. Nechápu že první ntb aktualizuje čas OK a přitom to má přes stejný server a ten druhý ntb jde o 10min. napřed(psal jsem že jde pozadu, ale jde napřed) Takže
to budu asi muset zkusit udělat podle r34ktor, to zas bude porod.