reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde nainstalovat windows 7

Zdenal333 (6)|4.9.2011 15:24
Dobrý den vlastním tento notebook http://www.alza.cz/msi-ex600x-413cz-d97871.htm Problém je ten že sem na něm měl windows xp. Rodiče mi koupily windows 7 když chci notebook přeinstalovat tak nemám kam nenajde HDD (Bios Hdd vidí) Nevíte co stím? děkuji za rady
DSC07202.JPG
r34ktor (7477)|4.9.2011 16:14
Zkus jim podstrčit ovladač.
Zdenal333 (6)|4.9.2011 16:25
Dobře večer vyzkouším a napíšu jak to dopadlo. Zkoušel jsem i linux Ubuntu live tam Hdd vidět jde ale je mi divný že když jsem ho formátoval jsou na něm zbytky z XP. Tak jsem si řek že bych ho naformátoval z linuxu jenže mi nenabýdne formát NTFS ale jenom FAT
VencaX (3686)|4.9.2011 21:28
Zkus stáhnout Hirens Boot CD - Bootuje se při startu počítače a je na něm hodně prográmků pro práci s diskem.
john (877)|4.9.2011 21:30
to bude asi nejaky "hodne divny W7 install medium"....
Richmond (8084)|4.9.2011 21:36
[quote=VencaX;470873]Zkus stáhnout Hirens Boot CD - Bootuje se při startu počítače a je na něm hodně prográmků pro práci s diskem.[/quote]
...ovšem nevyřeší problém s chybějícím ovladačem na řadič disku
Georginek (2957)|4.9.2011 21:46
Ten ovladac od Rektora by mel pomoct. Kdyby ne, zkusil bych prepnout disk z AHCI na IDE.
astec (1823)|4.9.2011 21:51
[quote=Georginek;470884]Ten ovladac od Rektora by mel pomoct. Kdyby ne, zkusil bych prepnout disk z AHCI na IDE.[/quote]

Zase pomalý, byl jsi ryhlejší
john (877)|4.9.2011 22:00
[quote=Georginek;470884]Ten ovladac od Rektora by mel pomoct. Kdyby ne, zkusil bych prepnout disk z AHCI na IDE.[/quote]
BIOS HDD vidi, instalacka ne?, hmmm nevim... :notsure, za zkousku se ale nic neda...
Richmond (8084)|5.9.2011 11:33
[quote=Georginek;470884]Ten ovladac od Rektora by mel pomoct. Kdyby ne, zkusil bych prepnout disk z AHCI na IDE.[/quote]
Tohle není řešení, ale obcházení. Řešení je ovladač. Takhle to řeší rádoby ajťáci nebo šmudlalové. Přepnutím na IDE přijde třeba o eSata atd. :idea
Zdenal333 (6)|5.9.2011 11:58
Ahoj tak ten ovladač jsem zkusil napsalo mi to tohle (že nebyla nalezena žadná nová zařizení
) ovladač se tam ukázal ale vyhodilo to tuhle hlášku. Pomohlo by třeba udělat formát HDD přes linux? Jsou na něm ještě staré soubory z xp. Jen dodám že když chci nainstalovat třeba xp končí to formátem a dál už mi nic nejede.
Richmond (8084)|5.9.2011 12:05
Nepomohlo by.
Jako v instalátoru XP normálně disk vidíš, pak dáš formátovat (prípadně na oddílu D, L, Enter), čekáš až se disk sformátuje a pak to vytuhne když to má disk kontrolovat? :notsure
Zdenal333 (6)|5.9.2011 12:16
[quote=Richmond;470982]Nepomohlo by.
Jako v instalátoru XP normálně disk vidíš, pak dáš formátovat (prípadně na oddílu D, L, Enter), čekáš až se disk sformátuje a pak to vytuhne když to má disk kontrolovat? :notsure[/quote]

Ano xp ho vidí oddíl mám jenom C: disk se sformátuje a dál už instalace neproběhne. Ale je mi divný když ho tedy xp naformátuji proč v linuxu jsou na HDD pozůstatky systému
Zdenal333 (6)|5.9.2011 12:18
[quote=Zdenal333;470988]Ano xp ho vidí oddíl mám jenom C: disk se sformátuje a dál už instalace neproběhne. Ale je mi divný když ho tedy xp naformátuji proč v linuxu jsou na HDD pozůstatky systému[/quote]

Ještě dodám že z HDD nebyl nikdy žádny problém jen sem chctěl přejít na novější OS
Richmond (8084)|5.9.2011 12:22
Mě je zase divný, že je v XP vidět a v W7 ne :notsure S těmi zbytky je to taky více než divné (vypadá to, že formát vůbec neproběhne). Možná bych to přičetl recovery (předinstalované Windows na skrytém oddílu disku). Je to MSI takže bych se nedivil ničemu. Ještě bych tedy zkusil opravdu přepnout řadič v BIOSu na IDE a spustil bych instalaci W7 jestli se disk vůbec v instalátorů objeví. Pokud ano, nejhorší bychom měli mít za sebou (disk se pak může sformátovt prakticky čímkoliv včetně navrhovaného Linuxu). Po nainstalování W7 bych nainstaloval drivery na AHCI, restaroval Win, vlezl do biosu a přepl řadič zpět na AHCI - W7 by měly naběhnout normálně
Zdenal333 (6)|5.9.2011 12:25
[quote=Richmond;470991]Mě je zase divný, že je v XP vidět a v W7 ne :notsure S těmi zbytky je to taky více než divné (vypadá to, že formát vůbec neproběhne). Možná bych to přičetl recovery (předinstalované Windows na skrytém oddílu disku). Je to MSI takže bych se nedivil ničemu. Ještě bych tedy zkusil opravdu přepnout řadič v BIOSu na IDE a spustil bych instalaci W7 jestli se disk vůbec v instalátorů objeví. Pokud ano, nejhorší bychom měli mít za sebou (disk se pak může sformátovt prakticky čímkoliv včetně navrhovaného Linuxu). Po nainstalování W7 bych nainstaloval drivery na AHCI, restaroval Win, vlezl do biosu a přepl řadič zpět na AHCI - W7 by měly naběhnout normálně[/quote]

Dobře zkusím to v biosu přepnout, Notebook byl bez OS tak že recovery oddíl tam vůbec není
Richmond (8084)|5.9.2011 12:27
Tím větší záhada to je ;) Teď mě tak napadá jestli je ten disk fakt v pořádku (mrknout na SMART do BIOSu, jestli to MSI podporuje, pokud ne, muselo by se sáhnout po tom linuxu nebo někým výše zmiňovaném Hirens Boot CD, z něj pak nabootovat do MiniXP a spustit třeba HD Tune)
john (877)|5.9.2011 13:33
neni nejaky jiny BIOS na netu?
pote bych asi bych zkusil spinrite nebo neco podobneho, nejdrive testy a pokud me uz obsah HDD nazajima, tak treba write zeroes, co to udela...,
Richmond (8084)|5.9.2011 13:35
Než write zeroes to radši low-level formát. Ale až za předpokladu, že s tím diskem něco bude
john (877)|5.9.2011 13:45
[quote=Richmond;471007]Než write zeroes to radši low-level formát. Ale až za předpokladu, že s tím diskem něco bude[/quote]

souhlas, ale zatim nevime / pokud jsem neco neprehledl /, co je to vlastne za HDD, jak je videt v BIOSu atd...
jinak toto jsem nasel na MSI, tak si to preber....

http://eu.msi.com/product/nb/EX600.html#/?div=Specification