Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Zachytávání videa z videokamery

Pravidelný diskutér Avatar uživatele superdrooper
    Registrace
    Dec 2006

Zdravím, mám menší dotaz: mám digitální kameru Panasonic NV-GS180EP. Mám problém v tom, že nedokáži z kamery stáhnout digitální video. Žádný program (WinDV, VideoSpin, ...) kameru vůbec nedetekují a nestahují. Ale třeba přes Skype si mohu záznam normálně prohlížet, tj. Skype kameru najde a normálně záznam přehrává (v rámci webkamery). Ještě doplním, že operační systém mám nový Win 7, ve kterém mi originál software od Panasonicu nechodí (předtím jsem měl Win XP a vše běhalo normálně).
    Co je špatně? Proč Skype kameru najde a záznam přehrává a specializované programy na zachytávání videa nic nevidí?

Počítač: Athlon II X2 255, 4 GB RAM, Fortron 400W, MSI 760GM-P33, kameru připojuji jako dříve přes USB
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Podle mě je špatně ten detail se softwarem od Panasonicu (zkusil jsi ho nainstalovat v režimu kompatibility?). Ta kamera nemá firewire?

Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Podle mě je špatně ten detail se softwarem od Panasonicu (zkusil jsi ho nainstalovat v režimu kompatibility?). Ta kamera nemá firewire?
    Zdravím,
    jen doplním, že se nejedná o můj počítač a moji kameru. Kamera má firewire a majitel dříve vždy všechno řešil přes USB, v počítači nikdy firewire neměl a ani teď ho tam nemá. Software od Panasonicu je nějaká prastará verze z roku 2004, instalace prý končí s nějakým problémem kvůli ochraně dat.
    Já osobně nemám s kamerou žádné zkušenosti, ale je mi divné, proč specializované programy na zachytávání videa (WinDV, VideoSpin,..) žádnou kameru nedetekují a Skype v režimu webkamery kameru připojenou přes USB najde a normálně video přehrává. Podle mě by přece mělo být jedno, zda se to bude ukládat přes software od Panasonicu či přes nějaký jiný software?

Registrace
    May 2008

Divné to není - Skype má vlastní "standartní" ovladače (mě pod ním jede kamerka na booku ikdyž nemám nainstalované drivery). To samé třeba pod OSX - kamera mi nefunguje v softwaru, ale ve Face Timu se bezproblémů rozsvítí ledka a hurá. Ten software bych zkusil nainstalovat, alespoň zjistíš jestli s tím něco jde nebo nejde. Kameru přes USB jsem zatím neviděl (resp. viděl, ale uměla přes usb přenášet pouze fotky/fungovala jako čtečka), firewire je rozhodně standartnější než usb.

Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Divné to není - Skype má vlastní "standartní" ovladače (mě pod ním jede kamerka na booku ikdyž nemám nainstalované drivery). To samé třeba pod OSX - kamera mi nefunguje v softwaru, ale ve Face Timu se bezproblémů rozsvítí ledka a hurá. Ten software bych zkusil nainstalovat, alespoň zjistíš jestli s tím něco jde nebo nejde. Kameru přes USB jsem zatím neviděl (resp. viděl, ale uměla přes usb přenášet pouze fotky/fungovala jako čtečka), firewire je rozhodně standartnější než usb.
    Je to možné, že přes USB to umí jen jejich software. Majitel měl předtím Win XP, kameru v USBčku a tahal to přes software od Panasonicu. Jak říkám, nemám s tím žádné zkušenosti. Zkusím se u něj stavit a dostat tam ten jejich originál software.

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Pokud neseženeš drivery ke kameře pro USB připojení, nehneš se. Jelikož se jedná pravděpodobně o starší kameru, je možné, že ty drivery nerozjedeš pod moderním OS, ale pouze pod XP.

Mám doma miniDV Sonku s podobným problémem, jediné, co se detekuje přes USB, je obsah paměťové karty, na samotné capture funkce z kazety už je nutný kompatibilní sw s drivery, které jsou z roku jedna-dva a pod ničím novějším, než win xp, nejdou nahodit. Naštěstí má můj notebook firewire, přes který sedmičky berou kameru už saby o sobě, takže to jede.
    (takže by to možná firewire karta za 200 vyřešila... ono stejně, tahat obraz z kamery přes USB... no fuj - alsepoň u mě to vždy znamenalo ještě v době XP citelnou ztrátu kvality i v dodávaném sw - PAL vs 320x240, nebo kolik )

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od alfah4ns Zobrazit příspěvek
    no fuj - alsepoň u mě to vždy znamenalo ještě v době XP citelnou ztrátu kvality i v dodávaném sw - PAL vs 320x240, nebo kolik )
    PAL je 720x512, tahat z kazety i přes fw (počítám, že 400 - 800 měly standartně jen macy) musí trvat taky pěkně dlouho. S tím USB je to u Sony přesně jak říkáš, vlastně si nedokážu ani představit jak bych to vůbec tahal přes USB

Alf Alf je offline
    Obyvatel SHW Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Jan 2007

Panasonic opravdu u některých svých kamer umožňoval stahování videa přes USB (měl jsem to u NV-GS400 a použil jsem to maximálně 2x). Šlo to ale pouze s dodávaným SW a ten byl jenom pro WXP. Pokud uživatel trvá na připojení přes USB, je tu možno zkusit nainstalovat software v režimu kompatibility (čemuž moc nevěřím, protože jsou nekompatibilní drivery), nebo nainstalovat do W7 XP Mod (tomu sice věřím víc, ale taky to není stoprocentní a navíc musíš mít W7 ve verzi Pro nebo Ultimate). Proto si myslím, že FW kabel a karta do PC by byly IMO nejjednodušší řešení.

Registrace
    May 2011

Richi:
    Mám firewire 400, mezi business notebooky byly tyto porty docela rozšířené
    No a dlouho, no... ta kamera to pouští rychlostí běžného přehrávání...
    A datový tok taky není zrovna malej, cca 3 MB/s (holt 25 nekomprimovaných obrázků za s), přitom ta výsl. kvalita nevypadá zrovna nejlépe, v dnešní době vys. rozlišení.

USB fakt na toto vhodné není.

EDIT:
    plácám blbosti, nějaká komprese tam musí být...
    nekomprimovaných 24bit x 25snímků by v PAL bylo o dost víc, teď koukám na kalkulačku...
    každopádně i těch 3-4MB/s je dost, člověk pak má pár minut video a leze to na gigabyty...

EDIT2:
    ono USB 2.0 to ani nemůže zachytit, i kdyby chtělo, z kamery do PC tečou data nekomprimovaně,
    24bit = 3byte*720*576*25 = cca 30MB/s, což už je na hranici reálné přenosové rychlosti USB 2.0...
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 08-09-2011 v 13:48

Registrace
    May 2008

Mám ne-bussiness umpc a má taky FW400, na bussiness Latitudu E6500 je bohužel také jen 400... Inu, co jiní považují za smysluplný standard, ostatní výrobci nedávají ani na desky do pc Komprese bývá většinou MPEG2, novější kamery už AVCHD. Bez komprese ukládaly jen betacamy, ale pochybuji, že by to byl zrovna případ tazatele...

Registrace
    May 2011

Já myslel, že z kamery jede obraz tak jak je a komprese se děje až v sw v pc, pokud se tedy bavíme o kamerách na kazety. Ale mohu se mýlit.
    Docela by to ale dávalo smysl v tom, že mi staré PC (desktop před ntb) nedokázal provést plynulý capture přes USB 2.0, musel jsem dokupovat firewire kartu. V ntb jsme to pak samozřejmě už požadoval rovnou...

btw. mám tento model
    http://www.sony.cz/product/sdh-minid...TechnicalSpecs
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 08-09-2011 v 13:57

Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od Alf Zobrazit příspěvek
    Proto si myslím, že FW kabel a karta do PC by byly IMO nejjednodušší řešení.
    Velice děkuji za všechny rady, objednám tedy FireWire kartu a kabel.

Alf Alf je offline
    Obyvatel SHW Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od alfah4ns Zobrazit příspěvek
    ...ono USB 2.0 to ani nemůže zachytit, i kdyby chtělo, z kamery do PC tečou data nekomprimovaně,
    24bit = 3byte*720*576*25 = cca 30MB/s, což už je na hranici reálné přenosové rychlosti USB 2.0...
    Možná by bylo dobré se trochu zamyslet než něco takového napíšeš. Selským rozumem bys došel na to, že nemá logiku, aby se již zkomprimovaná data dekomprimovala pro přenos a následně po přenosu zase zkomprimovala. Ty v tom nějakou logiku vidíš? A pokud jde o přenosovou rychlost, USB 2.0 má 480Mbps...

Registrace
    May 2011

USB 2.0 v reálu dokáže přenést max cca 30MB/s, tedy polovinu své teoretické rychlosti. Firewire 400 má sice teoretické maximum nižší (400Mbps), ale reálně dokáže přenést více (cca 40MB/s)
    Je to hezky vidět např. u externích HDD.

A ano, logiku to nemá... ale potom nechápu, proč mi ten přenos USB 2.0 nedokázalo zvládnout...
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 08-09-2011 v 20:38

Podobná témata

1. Editace videa
    Od Liqid v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-05-2010, 17:57
  2. Zachytávání DVB-T a jeho úpravy
    Od snehulak2006 v sekci Video a TV
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 12-02-2009, 10:53
  3. Zachytávání digitálního videa - jaký SW?
    Od SpeedFilip v sekci Video a TV
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 12-01-2008, 09:41
  4. Zachytávání obrazovky do videa
    Od Intri v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 14-12-2007, 23:42
  5. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 13-04-2007, 21:10