reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak využít starý videorekordér?

weber (0)|1.6.2007 08:39
Sešli se mi 3 funkční videa a je mi líto je vyhodit. Mám dotaz na nějaké bastlíře, zda lze video, které už nepoužívám na přehrávání nějak využít, buď jako celek, nebo nějaké součástky. VHS kazety mám už jen 2, jinak vše na DVD.
Měl jsem představu, zda by video nešlo nějak použít na PIP v TV. Mám TV bez PIPu a při reklamách by se to hodilo - pořad přerušený reklamou bych hodil "do okna". TV má anténí vstup a 1x SCART a 1x SCART-RBG (TV Samsung). Předem za náměty velice děkuji.
TomK_tvf (5)|1.6.2007 20:04
PIP - nelze. Dalo by se vyuzit pouze pokud bys mel TV s "jednotunerovym PIP", pak by video mohlo slouzit jako 2. tuner k TV.
Vyuziti: Dokoupit si 19" LCD s videovstupem (composite) a cele to dat do loznice nebo detem jako 2. TV.
Rasto.Tn (7)|30.6.2007 20:08
Tento problem zastihol asi kazdeho kto presiel na dvd.....mna tiez. Neviem ake este mas in a out na prednom a zadnom paneli,,,,ale....Ja som mal video Thomson klasika vpredu 3 klasicke vstupy vzadu to iste len vystupy. A to treba vyuzit. Ako zosik. Mozno zapojenie vyzaduje par kablov ale oplati sa to napr. na hifi sustavu, najlepsie k pc. Uplne to bude postacovat, ak niesi nejaky hifista.
Marenek (239)|19.12.2008 16:46
já teď provizorně nějaký čas provozuju v ložnici sestavu skoro jak říká TomK_tvf:
video jako tv tuner, z něj zvuk do rádia a video do "kouzelné" krabičky a z ní vga signál do 17" CRT ;) (i ten je mi taky líto vyhodit)

ze součástek ve videu jsou pro bastlení zajímavý trafo, motorky, tuner a modulátor.

a nebo do bedny zabudovat PC ;)

taky jsem někde viděl návod, jak z videa udělat programovaný krmidlo pro domácího mazlíčka. motorek použili na dávkování, načasování naprogramovali jako nahrávání.

a nebo z toho sestavit nějakou multimediální sochu :D
mstejska (2912)|19.12.2008 19:29
Kdybys byl moc drsny kutil a videa meli pekne skrine, tak muzes zkusit HTPC.