reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kaput finito cerna smrt.

maarkii (292)|6.9.2011 15:22
Po zapnuti PC me najede pouze bios a detekuje vse.Pote ale PC nenajde a je videt pouze cerna obrazovka bez textu.
HDD vypada ze se toci.
PC jsem najel z bootovaciho DVD s miniWin.
Muze takto fatalne havarovat OS Win??
A co s tim?
Dekuji.
maarkii (292)|6.9.2011 15:41
Ted jsem zkoušel PC nabootovat přes DVD Hirens boot a spustil jsem bootování ze stávajícího HDD a PC normálně najel.
Jak si to mám vysvětlit?
Zavirovaný HDD?
Díky.
robky (3195)|6.9.2011 15:44
O aký win sa jedná?
maarkii (292)|6.9.2011 16:05
Win Home XP
robky (3195)|6.9.2011 16:20
Ak máš na disku iba jednu inštaláciu os (tzn. nemáš okrem xp nainštalovaný žiadny iný systém):
- nabootuj inštalačné CD WinXP
- zvoľ To repair .... using Recovery console
- v príkazovom riadku zadaj fixmbr
maarkii (292)|6.9.2011 16:48
Instalační CD nejde nabotovat PC=klasická černá smrt pořád nebo se po resetu PC začně instalovat automaticky nový Win z CD(začne načítat instalační soubory)
Jen když nabotuji napřed z DVD Hirens boot a po najetí HDD z Win XP home vrazím do mechaniky instalční CD, tak se sice dostanu do menu ,ale oprava ani repair tam nikde není ani obnovení systému atd.
EditorPO (2819)|6.9.2011 17:31
[quote=maarkii;471195]nebo se po resetu PC začně instalovat automaticky nový Win z CD(začne načítat instalační soubory)[/quote]

[SIZE="1"]// černá smrt - to vidím snáď prvý krát, asi to použijem vo svojej nedeľnej kázni :)[/SIZE]

to je v poriadku, po načítaní súborov sa ti zobrazí táto obrazovka, kde stlačíš R


v ďalšom kroku na tejto obrazovke vyberieš svoju inštaláciu Windows


zadáš heslo Administrátora, ak nie je, tak stlačíš ENTER


a na tejto obrazovke zadáš príkaz, ktorý ti radil robky
maarkii (292)|6.9.2011 18:11
Bohužel, nemám XP profi a nabídka s R se mě vůbec nezobrazí!
Jen výběr oddílu a pak už jen smazání stávajícího OS nebo ukončit...
EditorPO (2819)|6.9.2011 18:26
určite?


tak potom ešte môžeš urobiť opravnú inštaláciu
maarkii (292)|6.9.2011 18:31
jj, schválně jsem to zkoušel pro jistotu 2x !
zsdx (2098)|6.9.2011 19:09
[quote=maarkii;471201]Bohužel, nemám XP profi a nabídka s R se mě vůbec nezobrazí!
Jen výběr oddílu a pak už jen smazání stávajícího OS nebo ukončit...[/quote]

Copak je to za CD, kdyz se nezobrazi ani jedno R? :notsure
maarkii (292)|6.9.2011 19:21
CD s instalačním OS koupeno s novým PC u celostátního prodejce....
Aniž jsem cokoliv úspěšně změnil, PC ted váhavě naběhne sám s OS Win (1-2x problikne černá obrazovka a naskočí tepeta plochy.

Avšak pro změnu se objevil staronový problém přepnutí monitoru "do pohotovostního režimu" kdy monitor zhasne a rozsvítí se místo zelené diody oranžová nebo oranžová se zelenou problikává.Monitor se přepne do zelené při vypnutí PC.

Dříve také když nešel monitor, šla na LCD TV na vstupu DVI zobrazit obrazovka PC a tak jsem se domníval že blbne grafická karta.

Vypadá to že všechno to dělá nahlodaný OS Win...
zsdx (2098)|6.9.2011 19:52
Takze nejaka upravena mrska a ne orig. OEM CD :hmm
Monitor zlobi i pri spusteni v 'Rezimu VGA'?
robky (3195)|6.9.2011 20:02
Recovery console je aj v Home Edition ...
maarkii (292)|6.9.2011 20:15
To bude OEM,bylo zatavené v takovém tom Win sešitě a mám na skříni plombu s kodem OS Win.
Monitorem to nebude, nebot hned po vypnutí nebo resetu PC monitor naběhne-svítí zelená.Před 14dny jsem měnil na grafické kartě všechny kondíky,byly nafouklé některé a stejně tak všech 12kondíků kolem CPU na MB, taktéž byly 3 nafouklé.
Bud blbne grafická karta nebo to všechno dělá nakouslý OS.
Dřív šlo zobrazování při poruše na monitoru zapnout na HD LCD TV přes DVI, ale to záhadně kleklo a naopak při pokusu o jeho zprovoznění zhasne i fungující monitor.