reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Herní notebook do 22000Kč

gladiatus96 (24)|10.9.2011 21:59
Zdravím,
rozmýšlel jsem se jestli jít do upgradu stolního PC nebo koupě herního notebooku (klidně i bazarového) na hraní nových, náročnějších her (COD Black OPS...), nakonec jsem usoudil, že půjdu do NTB, protože za rok budu bydlet na ubytovně

Nejsem žádný odborník na hardware, takže nevím do čeho jít a do čeho ne...

Děkuji za každý komentář.



Erik :))
wizaard (913)|12.9.2011 08:54
Bylo by dobré rozepsat se víc o tom, co konkrétně chceš hrát, COD:BO zrovna není moc náročná hra. Dále je nutné uvést, jaké jsou požadavky na přenášení a výdrž baterie + co konkrétně se s notebookem bude dělat kromě těch her.

Jinak 22 000 Kč je na "herní" notebook skutečně zoufale málo, pokud se tedy budeme bavit o opravdových herních strojích. Za tyhle peníze koupíš výkonný multimediál typu Lenovo IdeaPad Y570, Acer Aspire TimelineX 5830TG a podobně. "Herní" notebooky začínají zhruba na 30 000 Kč (ASUS G53 apod.).
Scot2 (36)|18.9.2011 14:52
hrací notebook? somarina ako voda v plátenom koši... mám dobrý NTb a zharám na tom všetko ale hreje sa to vtedy jak sviňa takže tak.. na hry si kúp nieči iné. Na prácu NTB odporúčam, ale NOTEBOOK nieje na hranie v tedy sa jeho teplota neskutočne zvýši a pri takom zaobchádzaní by ti odišiel behom 1-3 rokov... je známe čim vyšia teplota súčiastok tým menšia životnosť... NTB su robené na prácu... áno máš tam perfektnú grafiku, FULL HD +3D, audio a neviem čo ešte, ani hra ti sekať nebude ale budeš mať doma ďalší radiátor... takže rozhodne nie NTB na hranie, olutuješ keď sa ti bude vypínať kôli prehratiu ver mi...
Speda (154)|18.9.2011 23:00
[quote=Scot2;473254]hrací notebook? somarina ako voda v plátenom koši... mám dobrý NTb a zharám na tom všetko ale hreje sa to vtedy jak sviňa takže tak.. na hry si kúp nieči iné. Na prácu NTB odporúčam, ale NOTEBOOK nieje na hranie v tedy sa jeho teplota neskutočne zvýši a pri takom zaobchádzaní by ti odišiel behom 1-3 rokov... je známe čim vyšia teplota súčiastok tým menšia životnosť... NTB su robené na prácu... áno máš tam perfektnú grafiku, FULL HD +3D, audio a neviem čo ešte, ani hra ti sekať nebude ale budeš mať doma ďalší radiátor... takže rozhodne nie NTB na hranie, olutuješ keď sa ti bude vypínať kôli prehratiu ver mi...[/quote]

Stím chlazením s tebou moc nesouhlasím není notebook jako notebook možná ti bude topit MSI a tomu podobné značky. Nebudu dělat žádnou reklamu sony ale občas si na něm dám battlefield bad company na plný detaily a teploty u CPU mám kolem 68,GPU má 60 měřeno přes HWmonitor. Normálně se notebook nevypne při hře když se k němu chováš jak máš a jednou za čas si ho rozebereš a vyčistíš. Jinak souhlasím že každodenní hráč by si notebook kupovat neměl. Viděl jsem hodně notebooku co nebyli vůbec herní a chciply po 2 letech zaleží jaký kus chytneš
Scot2 (36)|19.9.2011 14:49
to máš pravdu že každý je iný no len on písal že chce hráčsky takže občasné hranie nebude jeho prípad... môj osobný názor je že NTB nieje na hranie, občasná hra je dačo iné.... ale nech robí ako chce ja som napísal môj názor...
wizaard (913)|27.9.2011 14:16
Na celém internetu se řeší tisíckrát dokola jeden a ten samý problém: že je herní notebook blbost a vždycky se najde někdo, kdo to musí řešit po tisícé první. :-) Ano, je to blbost, ale tady nezněl dotaz, jestli si má koupit na hry notebook, ale že takový notebook chce. Tečka. A není ano zdaleka pravda, že všechny herní notebooky jsou špatně chlazené. A herní desktop je také topení. ;-)
PITOMECC (1)|29.9.2011 19:30
hele ja mam 2 roky starou toshibu a v pohode hraju hry a stala jen 19000 a vubec se nehreje tak asi tak ze to jde hrat i na lacinejsim takze si ho klidne kup a na kazdyho se vyprdni
Georginek (2957)|29.9.2011 19:34
Ano, hrat jde i na lacinejsim....Ale jak to pak vypada. O fps a pozitku z hrani nemluve....
Za 22 se musi spokojit s multimedialem, nikoliv vyslovene hernim notasem....
VencaX (3686)|2.10.2011 12:31
Za cca 26000 se dá sehnat Asus G74, což je výkonej notebook s odpovídajícím chlazením. Popřemýšlej nad ním. Levnější budou akorát šmejdy od MSI nebo multimediály ve smyslu zmiňovaného Lenova Y570 (který je rozhodně výbornou volbou, co se týká multimediálů).