reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

[HDD] Využití dvou HDD pro stránkovací soubor

Devouver (304)|11.9.2011 21:59
Dobrej,
No a zase otravuju s blbostma :D

Tak mě napadlo jestli se nezrychlí stránkovací soubor (příjem/přenos) jestliže jej rozvrhnu na 2 HDD? Že by o fungovalo něco jakoby dvoujádrový procesor? Na podobném principu? NEbo to přinese víc škody jak užitku?
Richmond (8084)|12.9.2011 01:52
Kolik máš ramky? Jestli 3-4GB tak ho vypni úplně a máš po starostech...

Co se principu fungování stránkovacího souboru týče, tak takhle to nefunguje. Buď je disk rychlý a stíhá přenášet data z ramky na disk a zpět, nebo je pomalý a musíš to kompenzovat větší pamětí. Pak je tu ještě možnost, kdy si dáš řekněme v Photoshopu stránkovací soubor na druhý disk než máš nainstalovaný systém (systémový disk je vždy zatěžovanější než ten, na kterém máš jen data - proto se dříve dávaly disky na jinou "kšandu", dnes u SATA a podstatně nižších cenách pamětí je to jedno)
kevin00 (10238)|12.9.2011 02:08
O jaký OS se jedná ? Od Vist je umožněno vytvořit stránkovací soubor na několik disků a systém poté vždy použije ten, který je momentálně nejméně vytížen. Úplně vypnutí stránkovacího souboru bych nedoporučoval. Operační systém není na provoz bez stránkovacího souboru stavěn a může docházet k nekorektnímu fungování některých programů, které jej využívají.
Devouver (304)|12.9.2011 03:07
No takže mám win7 ultimaty 64bt.
Mám 4GB ramek, vššak některé programy(především hry) si říkají o víc jak 3,5GB takže se to hází na disk.
Jinak bez stránkovacího souboru to nejde, nefungují některé aplikace a systém je pak nestabilní, pokud si program vyžádá víc než je k dispozici.

Právě mám teď rozděleno na dva disky po 3GB stránkovacího souboru. Jeden disk je Western digital 7200.10 (docela hrčí) a druhej je Seagate 500Gb model jaký to nevím, ale je také 7200. Oba jsou to SATA II 3Gb/s
kevin00 (10238)|12.9.2011 03:13
Vytvoř na každém disku stránkovací soubor, systém vždy použije ten, který je momentálně nejméně vytížen :thumb
Devouver (304)|12.9.2011 03:18
[quote=kevin00;472265]Vytvoř na každém disku stránkovací soubor, systém vždy použije ten, který je momentálně nejméně vytížen :thumb[/quote]

Už jsem tak učinil. ;)