reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí hrátky s dusíkem a Thubanem 1100T

flanker (1579)|12.9.2011 17:16
Na úvod bych rád poděkoval uživateli Bender za ponechání zbytku tekutého dusíku a ochotnému dovozu devarky až domů. Tedy i díky jemu se mi podařilo udělat několik příjemných výsledků.

Odhadem, k akci mi mohlo zůstat zhruba 8-10l dusíku, což mi bohatě stačilo na zaplnění odpoledne a večera. Pro trápení jsem zvolil svůj nejsilnější AMD procesor, x6 1100T BE. Jako základní desku již osvědčenou Crosshair IV Extreme a začl jsem izolovat. Neměl jsem doma však spoustu vybavení jako např izolační pásku. Tudíž jsem neměl pořádně jak uchytit přídavný větrák, který by ofukoval okolí namraženého komínu, a tak zabraňoval brzké námraze na některých místech základní desky. To se mi pak asi po 2hodinách stalo osudným.

Oblíbil jsem si benchmarky superpí a pokusil jsem se překonat mé dosavadní rekordy na AMD. A opravdu se povedlo. Thuban nezklamal, ba naopak a finálním výsledkem jsem se vyšvihl na druhé místo v hodnocení AMD x6 1100T.
Výsledek výpočtu na 1M je 10.515s na frekvenci přes 6600 MHz, to je na šestijádro úctyhodná hodnota.



Pak jsem se vrhl na 32M a zde jsem dosáhl času 11m a 11s. Další pokus byl již neúspěšný-došlo k chybě výpočtu asi ve 2/3 průběhu výpočtu. A chyba? Nízké napětí RAM :), zapomněl jsem ho navýšit nad 1.65V.


Nikdy jsem pořádně nezkusil PiFast, po několika pokusech jsem dosáhl slušného času...


Dusík úbýval, námrazy na desce naopak přibývalo a já tušil, že mi mnoho času nezbývá. Chtěl jsem odzkoušet wprime, Cinebench R10 a R11.5 a winrar.

Winrar na více než 5 GHz a následně nad 6 GHz nabídl magických více než 5000Kb/s (a to jsem měl spuštěno ještě něco na pozadí)




wprime jsem odzkoušel jen na konzervativních 5150 MHz, přesto výsledek netrval nikterak dlouho.


Poté již začaly skutečné problémy s námrazou a nešlo nastavit v BIOSu uncore a někdy ani PC nepostl. Škoda, být na nečekaný přísun dusíku lépe připrven, mohli jste spolu se mnou vidět Cinebenche na 6 GHz! Ale není všem dnům konec a příště začnu s nimi :).
Ještě jednou díky Benderovi za dusík a možnost získat další praktickou zkušenost s extrémním taktováním.