Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 49

Téma: Víkendová diskuze: PC vs. NTB?

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Kdyz bych mel v praci pracovni pocitac, pak bych si domu koupil na 100% PC. Bohuzel jsem svuj notebook musel tahat do skoly, na koleje, ted do prace a tak je pro me PC zatim mimo dosah. Zamerne rikam zatim. Na moje ucely mi notas bude doufam stacit dalsi 2 roky (na hry uz bohuzel moc nestaci - ne na ty nove) a mezitim si koupim nejaky levnejsi PC na hry a domaci vyziti
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Upravuji na PC často fotky, takže používám 2 monitory - jednoznačně preferuji PC. NTB jsou stále
    spíš "převozné" než přenosné, na občas půjčených NTB mě z jejich klávesnic (obzvlášť bez numerické
    části) berou všichni čerti..... Práce s Touch padem je taky o život (a o nervy) a v okamžiku, kdy k NTB připojím myš, tak je z něj "stolní počítač".... Na chatě bez zdroje elektřiny vydrží NTB pár hodin a pak zdechne .... Takže co ?
    AL

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Na chatě bez zdroje elektřiny vydrží NTB pár hodin a pak zdechne .... Takže co ?
    AL
    čas pořídit si malou solární elektrárnu Těch 30-50W by nemuselo být tak drahých

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    ...z jejich klávesnic (obzvlášť bez numerické
    části) berou všichni čerti..... Práce s Touch padem je taky o život (a o nervy).... Na chatě bez zdroje elektřiny vydrží NTB pár hodin a pak zdechne .... Takže co ?
    AL
    tak nejak, na pracovni NB jsem si sice "musel" zvyknou, ale rychlost prace na klasice, je v mem pripade o necem jinem

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Mám několik počítačů, a všechny jsou klasická stolní PC. Občas mě popadne rapl a poohlížím se i po nějakém tom notebooku. Včas mě to vždy opadne, naštěstí. Když jedu někam pryč, třeba na dovolenou, a to většinou do, z dnešního pohledu, necivilizovaného koutu, tak jsem rád, že si od těch civilizovaných legrácek odpočinu. Je to perfektní odreagování a vřele doporučuji.
    Stavím výkonné počítače, takže ohledně notebooku bych za něj utratil majlant (více, jak za výkonné PC), a stejně bych k tomu přindal myš, klávesnici, monitor, repráky ........... a měl bych vlastně další "stolní" PC.
    V práci samozřejmě notebook máme. Ale domu to nechci.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Mám pouze stolní PC..doma má ještě jedno otec. Notebook mě sice láká (ale ne jako náhrada PC), jenže nejsou peníze a jsou důležitější věci, do kterých investuju....navíc co se týče nejlevnějších nových notebooků, když to občas vidím, tak je lepší nemít žádný.

Samozřejmě pokud to bude nutnost (např. v budoucí práci), tak ho mít budu...to by byl ale pravděpodobně služební....na cesty se to taky hodí (ale ne nějaká velká "kráva" 15")

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Mám aj PC a notebook 2x.

Jeden notebook s 1-jadrom pre ženu na net a office, aby mi nerozladila drahocenný desktop :-).

Vždy keď môžem uprednostním desktop pre: lepšiu ergonómiu, vyšší výkon, lepšiu updradovateľnosť,...
    Notebook používam len v prípade potreby mobility (mimo domov) a na čítanie článkov na nete, kde preferujem maximálne ticho. Beriem ho len ako doplnok k desktopu, kde sa používa na suplovanie funkcií PC, kedže PC-čko prenášať je oštara :-))))).

Neregistrovaný

Takže ja mám aj klasické PC, ktoré má už ale 8 rokov, takže výkon už je nič moc a mám 3 ročný notebook. Výkon má podľa mňa veľmi slušný stále, je v ňom dvojjadrový AMD Turion, taktovaný na 2 GHz a grafické karty sú tam dve zapojené do CrossFireX ATI Mobility Radeon HD 3470 a ATI Radeon 3200. Ale zase ten notebook sa strašne veľmi zohrieva, takže po pár minutách od zapnutia bežia ventilátori v ňom na plno, ten hluk by ani tak hrozný nebol, ale písanie na takej rozpálenej klávesnici je veľmi nepríjemné, parkrát za deň sa bežne stane že sa vypne a ani zapnúť sa nechce.

Takže podľa mňa lepšie sa pracuje na PC, lepšia klávesnica, myš, väčší monitor, nie je problém ho vo vnútri vyčistiť. Notebook má výhodu len pri prenášaní, ale aj tak asi aj v buducnosti budem mať notebook zase, dúfam, že sa im podarí zvládnuť to prehrievanie a trošku stíšiť ten hluk od ventilátorov. Myslím že taký 17.3 palcový bude celkom ideálny, kebyže sa tie 18.4 palcové mali trošku rozumnejšie ceny, tak by som možno aj do takého veľkéh šiel, lenže teraz sú tie ceny dosť vysoké. Teraz mám 15.4 palcový.

Neregistrovaný

do skoly taham notebook,ale doma jednoznacne desktop..za tri mesice prazdnin sem notebook ani jednou nezapl..nechapu jak se nekdo muze dobrovolne krcit doma u notebooku

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Gastrogel není gel Zobrazit příspěvek
    "buď jedno anebo druhé". Takoví jedinci potom budoou muset volit jedno z menších zel
    Ono bohužel nic není jednoduché. Taky mám oboje, oboje je díky svým fyzickým vlastnostem vhodné pro své použití, ale přiznejme si, synchronizace dat není žádný med.
    Soubory, ty ještě jdou díky službám jako Dropbox nebo LiveMesh, jenže třeba vnitřní data a nastavení programů už jednoduše synchronizovat nejdou a není větší zlo než zjistit, že něco nemůžu udělat, protože potřebné věci "jsou na jiném PC".

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Je pravda, že občas oceňuji notebook, ale spíše jako nepostradatelný výsadkový modul pro splnění nějakého úkolu nebo jako zajištění přehrávače na chalupě. Nedovedu si ale představit, že bych jím byl trvale omezen. Správně vybavený počítač by měl mít dvě věci: rychlý SSD disk a velkokapacitní RAID pole s minimálně jedním duplicitním diskem pro obnovu dat. Pevné disky spatřuji jako stále více rizikové. Kdysi mi odešel jeden, kde bylo nesestříhané domácí video. Pro příště jsem si vytvořil RAID. Po čase mi jeden z disků v RAIDu opět selhal, ale to už nebyl problém zajistit nápravu. Takže počítač bez RAID pole mi v současnosti nahání husí kůži... Ano, některé notebooky umožňují zapojení dvou disků, ale pokud chci bezpečný RAID, musí být oba disky velké mechanické, nebo SSD, ale ty jsou zase malé, takže nemohu mít kapacitu a svižnost současně...
    Další drobnosti jako neustálý nedostatek konektorů u notebooků a protivné bzučení větráčku asi nemusím zdůrazňovat. A ty mechaniky optických disků, no hrůza. Nakonec to musí člověk ověnčit hromadou fortelného hardware, aby z toho byl pohodlně uživatelný počítač. Ale jak jsem již přiznal, občas notebook oceňuji...

P.S.: Docela by se mi líbil nějaký mininotebook s AMD Zacate, který ideálně plní úkol levného kapesního počítače, ale přitom není omezen nízkým multimediálním výkonem.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Musíme umět rozlišit na co to bude.
    časem se situace sjednotí a počítač bude přenosný s dostatečným výkonem pro všechny aplikace které jsou zatím využitelné především na stolním PC.(nebavím se o přenosném PC za velké peníze!)
    Dnes pokud se budeme pohybovat v rozumných cenových vodách stále platí že:
    stolní PC je pro hry,práce a editace s video,foto,zvuk a další náročné aplikace
    notebook pak multimedia, internet, office,a osobní diář a plánovač.
    (PC ale zvládá vše co notebook ale opačně to je omezeno finanční dostupností)
    Na doma je pak vhodná kombinace PC a notebook přinejhorším samostatné PC a na práci a v práci notebook.
    Navíc stolní PC nabízí více periférií a možností upgrade či rozšíření a nesrovnatelný výkon proto pokud bude doma je stále preferováno a ještě chvilku bude mít přednost.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Doma většinou PC - komfort ovládání a výkon. Na večerní čtení zpráv v posteli a školu NTB.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

PC na stole = za stejnou cenu 2x větší výkon než lapťop.
    Objevují se "novinové" články "Stolní PC je mrtvé" - prd - Pokud chci jen trochu stříhat video, tak i nejdražší stolní PC mi výkonem nevyhovuje. Stále více lidí filmuje a rezignují na jakoukoliv úpravu videa, protože PC nestíhá jejich potřeby.
    Lapťop se rozběhne - procesor se zahřeje - výkon letí dolů.
    Mám lapťop, ale jen na cesty.

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

PC vs. NTB? Je to hloupá otázka, není na ní jedna odpověď.
    Je to jako kdyby jste se ptali auto nebo kolo?. Každé řešení má své pro i proti. Co je nejlepší? Jak kdy, jak pro co a pro koho.
    Kdo sedí doma dá asi přednost PC, pokud pracuje na více místech a nemá prostředky na více PC (a energii a/nebo znalosti na synchronizaci) dá přednost NTB. Řada lidí - i já - má oboje (nebo i více různých strojů, jiné pokud hrají náročné hardcore hry, jiné pokud jen "konzumují" (koukají na email/web/"facebook"/filmy apod.), jiné pokud na tom "pracují". Reálně těch pracantů je velice málo a těch hráčů taky moc ne. Proto ten boom netbooků nebo tabletů.
    Před časem, když jsem pendloval meyi třemi lokalitami tak byl primární "nadupaný" NTB, který jsem přes dok doma připojoval k externí klávesnici, myši a monitoru. Nyní kdy jsem na jednom místě mám primární desktop a notebook se někde povaluje a často ho ani neberu sebou na cesty, protože k přístupu k mým emailům a dokumentům mi stačí lehčí netbook nebo dokonce mobil. Právě proto po těchto zkušenostech zcela vážně uvažuji o tabletu, který mi do letadla a hotelu kdesi v zapadákově bude stačit...

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 21:05
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 09:32
  4. Víkendová diskuze: Ozvučení PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 14-02-2011, 18:38
  5. Víkendová diskuze: Spolehlivost wi-fi
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 31-10-2010, 15:09