reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: PC vs. NTB?

Petr S. (1220)|16.9.2011 10:31
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]PC vs. NTB?[/SIZE]



Notebooky se dnes dostávají snad již do všech domácností. Máte kromě stolního PC také notebook? K čemu které zařízení používáte a čeho si na zvoleném řešení ceníte? Je to mobilita, výkon nebo něco jiného? A máte vůbec stolní počítač? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|16.9.2011 12:20
Jsem zastáncem stolních PC. Jedno v práci, jedno doma a NB pouze kvůli občasné práci v terénu. Důležitá data mám na serveru s přístupem přes VPN.
Neregistrovaný (0)|16.9.2011 12:21
Jsme v rodine 4 osoby. Mame 3xPC, 2xNotebook, 1xnetbook, 1xPDA s GPS, 1x Kindle3 a 1xminiPC atom jako sitove uloziste.
Zoidik (1405)|16.9.2011 12:27
Pokud by bylo využití NTB oprávněné a ne jenom na machrování, že mám notebook, tak nemám problém. Doma na síti 3x PC 1x netbook a mimo síť jeden notebook. Netbook se moc nevyužívá, ale musel být. Nevím sice na co, ale budiž. Jinak v budoucnu pokud vyjde možnost podnikat, tak plánuji koupi nějakého odolnějšího notebooku, který by jezdil se mnou.
Richmond (8084)|16.9.2011 12:39
[quote=Zoidik;472957]...plánuji koupi nějakého odolnějšího notebooku, který by jezdil se mnou.[/quote]
http://www.toughnrugged.com/ :thumb
Zoidik (1405)|16.9.2011 13:04
No, zas takovej extrém nepotřebuju Ričí ;) Kámoš má jakési Lenovo a když v Praze vylezl před hlavák, uklouznul a notebook použil jako dosedací plochu a ten vydržel, tak to by stačilo :)
Noxikk (0)|16.9.2011 13:49
Pokud mam naprostou jistotu, ze nebudu vyzadovat mobilitu, tak jedine PC. Lze upgradovat, menit vadne dily, pri stejnem vykonu je levnejsi nez notebook.
Jinak podle potreb vykonu a mobility volitelne vetsi ci mensi notebook az netbok. Ja zatim volim zlatou stredni cestu s 15,4 notebookem. Pokud bych nekdy musel vice cestovat, bral bych neco mobilnejsiho.
iiic (0)|16.9.2011 13:55
Měl jsem pár stolních počítačů a tudíž i všechno co k nim patří... klávesnici, myš, výkonné reproduktory, velký monitor, externí disky, ...
No a jak jsem koupil notebook tak nějak se mi časem nechtělo pracovat s malou klávesnici a monitorem.
Tak jsem začal k notebooku připojovat všechny externí periferie z desktopového počítače.
No časem mě přestávalo bavit vracet tam velký počítač (jsem jediný, kdo ho používá) a zůstal jsem jen na notebooku.
Další stroj už kupuji pouze mobilní... ten výkon pro superhry tam sice není, ale na starší hry a běžnou práci stačí dokonale.
Velkou bednu bych už nechtěl.
Teď čekám, až se na trhu objeví výkonné tablety (s Win 8 ?) o kterých se v poslední době docela píše, abych ho stejně jako dříve notebook připojil namísto stolního počítače.
Jsem prostě rád mobilní (kolej) ale zároveň mám rád pohodlné používání externí klávesnice, myši a velkého monitoru.
Scarab2 (0)|16.9.2011 14:10
Doma PC:
- levnější než NTB ve stejné výkonové kategorii
- pokud zanedbám rozměry, lepší poměr cena/výkon
- snadno opravitelné, rozšiřitelné i upgradovatelné
- možnost osadit více disků
- větší životnost

V práci NTB (Lenovo ThinkPad T410 i7) + dock
- přenositelné
- není potřeba možnost upgrade, rozšiřitelnost nebo extra životnost (po cca 5 letech nový)
durib (1141)|16.9.2011 15:03
Na práci jednoznačně 13" notebook s dobrou výdrží a dokovací stanicí na doma. PC používám akorát na hry a výkonově náročné operace.
Gastrogel není gel (0)|16.9.2011 15:18
Myslím, že největším zmatením je, že se obě zařízení pro svoji nezpochybnitelnou velkou podobnost považují za možné alternativy jednoho za druhé, že to je buď PC anebo notebook. Ono to samozřejmě souvisí i s problémem ceny jako takové a též poměru cena/výkon. Tento problém dnes už (snad) není tak palčivý, i když samozřejmě stále zde jsou a budou lidé, pro které dát např. 15.000 za PC či notebook je záležitostí "buď jedno anebo druhé". Takoví jedinci potom budoou muset volit jedno z menších zel.
Ideálem je spojení obou zařízení, podle způsobu a intenzity používání potom pro jednoho uživatele bude PC doplňkem notebooku, pro jiného bude notebook doplňkem PC. Ono ostatně to, že obě zařízení nejsou úplně dokonalá a musí si půjčovat vlastnosti od toho druhého je vidět i na nakládání s produkty - na PC se přidávají madla, aby se dala přenášet a byla jako notebook, k notebookům se připojují velké monitory, klávesnice a myši, aby se proměnily v PC.
--------
Zkrátka: odlišné vlastnosti nestaví PC a notebook proti sobě, ale způsobují, že teprve dohromady tvoří celek.
Neregistrovaný (0)|16.9.2011 15:22
Na práci a hry jednoznačně stolní PC s i7, 16 GB RAM, 2x LCD, pořádnou klávesnicí a myší, externím USB HUBem a k tomu VPN a WakeOnLAN.

Pokud náhodou něco potřebuji připojím se přes VPN+RDP a získám tím osvobození od každodenního tahání notebooku jako kočka koťata.

Na chatu a občasné výjezdy mám levný netbook s i3.
George eLzyx (85)|16.9.2011 15:32
stolní PC (AMD 2jádro 3,5Ghz, ATi5770) mám na občasné hraní
notebook (Lenovo X61t) mám na takové to browzdání na webu
"router" (Amd 1jádro 1,8ghz) na kterém mám data a DLNA, TV server
a OQO 01+ mám jako poslední stroj s WinXP kvůli různým flashovadlům a nástrojům, které pod 64bitovými W7 nefachčí.
cml11 (112)|16.9.2011 15:33
U mě jednoznačně vedou stolní PC. Určitě i ze zde uváděných důvodů jako je lepší výkon za stejnou cenu, nebo pohodlnější práce s plnohodnotnými prerifériemi. Krom toho je pro mě ale podstatným faktorem jeho maximální modularita. Stolní PC si kdykoli upravím podle potřeb, můžu se v něm do sytosti vrtat, ladit, vymýšlet, zkoušet a posilovat přesně podle požadavků aktuálně používaných aplikací. Je to zkrátka ideální forma PC pro domácí kutily. Notebook je v tomhle směru strašně limitovaný. Jednou prostě přestane stačit a nezbyde než ho ekologicky recyklovat (tj. dát na Aukro). Pro člověka co tráví celé dny v autě a potřebuje mít s sebou mobilní kancelář určitě ideální. Pokavaď budu někdy dělat takovou práci, určitě si nějaký pořídím. Ale v tuhle chvíli nic takového nepotřebuji. Stolní počítač je všude kde potřebuji a na přenos dat co chci mít stále u sebe mi stačí celkem obyčejná flashka.
neregistrovaný (0)|16.9.2011 16:05
No notebook ma pro me smysl jen pokud bych s nim potreboval cestovat. Necestuji, tudis ho v dohledne dobe urcite neplanuji. Porizovat si notebook na doma abych si na zahode moh napsat maily, to neni muj styl. Ja radeji brutalni vykon a pohodli kvalitniho desktopu, nez ty male prehrivajici se kramy :)
skejpa (7)|16.9.2011 16:16
Kdyz bych mel v praci pracovni pocitac, pak bych si domu koupil na 100% PC. Bohuzel jsem svuj notebook musel tahat do skoly, na koleje, ted do prace a tak je pro me PC zatim mimo dosah. Zamerne rikam zatim. Na moje ucely mi notas bude doufam stacit dalsi 2 roky (na hry uz bohuzel moc nestaci - ne na ty nove) a mezitim si koupim nejaky levnejsi PC na hry a domaci vyziti :)
Neregistrovaný (0)|16.9.2011 16:18
Upravuji na PC často fotky, takže používám 2 monitory - jednoznačně preferuji PC. NTB jsou stále
spíš "převozné" než přenosné, na občas půjčených NTB mě z jejich klávesnic (obzvlášť bez numerické
části) berou všichni čerti..... Práce s Touch padem je taky o život (a o nervy) a v okamžiku, kdy k NTB připojím myš, tak je z něj "stolní počítač".... Na chatě bez zdroje elektřiny vydrží NTB pár hodin a pak zdechne .... Takže co ?
AL
George eLzyx (85)|16.9.2011 16:21
[quote=Neregistrovaný;472995] Na chatě bez zdroje elektřiny vydrží NTB pár hodin a pak zdechne .... Takže co ?
AL[/quote]
čas pořídit si malou solární elektrárnu :thumb Těch 30-50W by nemuselo být tak drahých
john (877)|16.9.2011 17:04
[quote=Neregistrovaný;472995]...z jejich klávesnic (obzvlášť bez numerické
části) berou všichni čerti..... Práce s Touch padem je taky o život (a o nervy).... Na chatě bez zdroje elektřiny vydrží NTB pár hodin a pak zdechne .... Takže co ?
AL[/quote]

tak nejak, na pracovni NB jsem si sice "musel" zvyknou, ale rychlost prace na klasice, je v mem pripade o necem jinem
Ivo Mašek (507)|16.9.2011 17:24
Mám několik počítačů, a všechny jsou klasická stolní PC. Občas mě popadne rapl a poohlížím se i po nějakém tom notebooku. Včas mě to vždy opadne, naštěstí. Když jedu někam pryč, třeba na dovolenou, a to většinou do, z dnešního pohledu, necivilizovaného koutu, tak jsem rád, že si od těch civilizovaných legrácek odpočinu. Je to perfektní odreagování a vřele doporučuji.
Stavím výkonné počítače, takže ohledně notebooku bych za něj utratil majlant (více, jak za výkonné PC), a stejně bych k tomu přindal myš, klávesnici, monitor, repráky ........... a měl bych vlastně další "stolní" PC.
V práci samozřejmě notebook máme. Ale domu to nechci.
Jandaskunk (2330)|16.9.2011 17:55
Mám pouze stolní PC..doma má ještě jedno otec. Notebook mě sice láká (ale ne jako náhrada PC), jenže nejsou peníze a jsou důležitější věci, do kterých investuju....navíc co se týče nejlevnějších nových notebooků, když to občas vidím, tak je lepší nemít žádný.

Samozřejmě pokud to bude nutnost (např. v budoucí práci), tak ho mít budu...to by byl ale pravděpodobně služební....na cesty se to taky hodí (ale ne nějaká velká "kráva" 15")
Jura2 (152)|16.9.2011 18:05
Mám aj PC a notebook 2x.

Jeden notebook s 1-jadrom pre ženu na net a office, aby mi nerozladila drahocenný desktop :-).

Vždy keď môžem uprednostním desktop pre: lepšiu ergonómiu, vyšší výkon, lepšiu updradovateľnosť,...
Notebook používam len v prípade potreby mobility (mimo domov) a na čítanie článkov na nete, kde preferujem maximálne ticho. Beriem ho len ako doplnok k desktopu, kde sa používa na suplovanie funkcií PC, kedže PC-čko prenášať je oštara :-))))).
Neregistrovaný (0)|16.9.2011 19:25
Takže ja mám aj klasické PC, ktoré má už ale 8 rokov, takže výkon už je nič moc a mám 3 ročný notebook. Výkon má podľa mňa veľmi slušný stále, je v ňom dvojjadrový AMD Turion, taktovaný na 2 GHz a grafické karty sú tam dve zapojené do CrossFireX ATI Mobility Radeon HD 3470 a ATI Radeon 3200. Ale zase ten notebook sa strašne veľmi zohrieva, takže po pár minutách od zapnutia bežia ventilátori v ňom na plno, ten hluk by ani tak hrozný nebol, ale písanie na takej rozpálenej klávesnici je veľmi nepríjemné, parkrát za deň sa bežne stane že sa vypne a ani zapnúť sa nechce.

Takže podľa mňa lepšie sa pracuje na PC, lepšia klávesnica, myš, väčší monitor, nie je problém ho vo vnútri vyčistiť. Notebook má výhodu len pri prenášaní, ale aj tak asi aj v buducnosti budem mať notebook zase, dúfam, že sa im podarí zvládnuť to prehrievanie a trošku stíšiť ten hluk od ventilátorov. Myslím že taký 17.3 palcový bude celkom ideálny, kebyže sa tie 18.4 palcové mali trošku rozumnejšie ceny, tak by som možno aj do takého veľkéh šiel, lenže teraz sú tie ceny dosť vysoké. Teraz mám 15.4 palcový.
Neregistrovaný (0)|16.9.2011 19:29
do skoly taham notebook,ale doma jednoznacne desktop..za tri mesice prazdnin sem notebook ani jednou nezapl..nechapu jak se nekdo muze dobrovolne krcit doma u notebooku
czhunter (775)|16.9.2011 20:10
[quote=Gastrogel není gel;472983]"buď jedno anebo druhé". Takoví jedinci potom budoou muset volit jedno z menších zel[/quote]Ono bohužel nic není jednoduché. Taky mám oboje, oboje je díky svým fyzickým vlastnostem vhodné pro své použití, ale přiznejme si, synchronizace dat není žádný med.
Soubory, ty ještě jdou díky službám jako Dropbox nebo LiveMesh, jenže třeba vnitřní data a nastavení programů už jednoduše synchronizovat nejdou a není větší zlo než zjistit, že něco nemůžu udělat, protože potřebné věci "jsou na jiném PC".
miniprog (38)|16.9.2011 20:12
Je pravda, že občas oceňuji notebook, ale spíše jako nepostradatelný výsadkový modul pro splnění nějakého úkolu nebo jako zajištění přehrávače na chalupě. Nedovedu si ale představit, že bych jím byl trvale omezen. Správně vybavený počítač by měl mít dvě věci: rychlý SSD disk a velkokapacitní RAID pole s minimálně jedním duplicitním diskem pro obnovu dat. Pevné disky spatřuji jako stále více rizikové. Kdysi mi odešel jeden, kde bylo nesestříhané domácí video. Pro příště jsem si vytvořil RAID. Po čase mi jeden z disků v RAIDu opět selhal, ale to už nebyl problém zajistit nápravu. Takže počítač bez RAID pole mi v současnosti nahání husí kůži... Ano, některé notebooky umožňují zapojení dvou disků, ale pokud chci bezpečný RAID, musí být oba disky velké mechanické, nebo SSD, ale ty jsou zase malé, takže nemohu mít kapacitu a svižnost současně...
Další drobnosti jako neustálý nedostatek konektorů u notebooků a protivné bzučení větráčku asi nemusím zdůrazňovat. A ty mechaniky optických disků, no hrůza. Nakonec to musí člověk ověnčit hromadou fortelného hardware, aby z toho byl pohodlně uživatelný počítač. Ale jak jsem již přiznal, občas notebook oceňuji...

P.S.: Docela by se mi líbil nějaký mininotebook s AMD Zacate, který ideálně plní úkol levného kapesního počítače, ale přitom není omezen nízkým multimediálním výkonem.
jarod72pm (46)|16.9.2011 21:27
[SIZE="3"]Musíme umět rozlišit na co to bude.[/SIZE]
časem se situace sjednotí a počítač bude přenosný s dostatečným výkonem pro všechny aplikace které jsou zatím využitelné především na stolním PC.(nebavím se o přenosném PC za velké peníze!)
Dnes pokud se budeme pohybovat v rozumných cenových vodách stále platí že:
stolní PC je pro hry,práce a editace s video,foto,zvuk a další náročné aplikace
notebook pak multimedia, internet, office,a osobní diář a plánovač.
(PC ale zvládá vše co notebook ale opačně to je omezeno finanční dostupností)
Na doma je pak vhodná kombinace PC a notebook přinejhorším samostatné PC a na práci a v práci notebook.
Navíc stolní PC nabízí více periférií a možností upgrade či rozšíření a nesrovnatelný výkon proto pokud bude doma je stále preferováno a ještě chvilku bude mít přednost.
jeninicicek (205)|16.9.2011 22:17
Doma většinou PC - komfort ovládání a výkon. Na večerní čtení zpráv v posteli a školu NTB.
regine (41)|16.9.2011 22:19
PC na stole = za stejnou cenu 2x větší výkon než lapťop.
Objevují se "novinové" články "Stolní PC je mrtvé" - prd - Pokud chci jen trochu stříhat video, tak i nejdražší stolní PC mi výkonem nevyhovuje. Stále více lidí filmuje a rezignují na jakoukoliv úpravu videa, protože PC nestíhá jejich potřeby.
Lapťop se rozběhne - procesor se zahřeje - výkon letí dolů.
Mám lapťop, ale jen na cesty.
Salava (7)|16.9.2011 22:23
PC vs. NTB? Je to hloupá otázka, není na ní jedna odpověď.
Je to jako kdyby jste se ptali auto nebo kolo?. Každé řešení má své pro i proti. Co je nejlepší? Jak kdy, jak pro co a pro koho.
Kdo sedí doma dá asi přednost PC, pokud pracuje na více místech a nemá prostředky na více PC (a energii a/nebo znalosti na synchronizaci) dá přednost NTB. Řada lidí - i já - má oboje (nebo i více různých strojů, jiné pokud hrají náročné hardcore hry, jiné pokud jen "konzumují" (koukají na email/web/"facebook"/filmy apod.), jiné pokud na tom "pracují". Reálně těch pracantů je velice málo a těch hráčů taky moc ne. Proto ten boom netbooků nebo tabletů.
Před časem, když jsem pendloval meyi třemi lokalitami tak byl primární "nadupaný" NTB, který jsem přes dok doma připojoval k externí klávesnici, myši a monitoru. Nyní kdy jsem na jednom místě mám primární desktop a notebook se někde povaluje a často ho ani neberu sebou na cesty, protože k přístupu k mým emailům a dokumentům mi stačí lehčí netbook nebo dokonce mobil. Právě proto po těchto zkušenostech zcela vážně uvažuji o tabletu, který mi do letadla a hotelu kdesi v zapadákově bude stačit...
Petr S. (1220)|17.9.2011 15:04
Doma je u nás jeden stolní počítač, ale já ho moc nepoužívám. Je spíše pro ostatní z rodiny. Osobně mám jen notebook buď s USB rozbočovačem (doma) nebo docking station (v práci) spolu s externím LCD monitorem. Připojené mám všechny periferie - když potřebuju, vezmu a jdu :) O špatné ergonomii se v tomto případě také mluvit moc nedá :)
Tronmkiheda@seznam.cz (18)|17.9.2011 17:52
Používám obojí, na náročnější práci a hry (ale i na pohodlnější čtení internetu - větší monitor) mám stolní PC (Phenom II 945), na cestování a na případné brouzdání po netu i sledování filmů v posteli nebo třeba na zahradě mám netbook 12,1 palců (AMD E-350). Ten také málo "žere" a tak ho pouštím v noci na stahování. Využiji dobře obojí. Smysl většího přenosného počítače než 12,1 palců fakt nevidím. Je to těžké jak kráva, v autobuse se to nedá pořádně otevřít, na baterie to moc nevydrží, je to buď o hodně méně výkonné než stolní PC a nebo zase o dost dražší, práce na tom není o nic méně nepohodlná než na tom dvanáctipalcovém.
Neregistrovaný (0)|17.9.2011 23:04
Doma nebo pokud neni nutna mobilita tak urcite dektop PC
Neregistrovaný (0)|18.9.2011 00:39
Doma mám dva desktopy (PC), jeden tměř vysloužilý pro děti, které ho skoro vůbec nepoužívají, pak čtyřjádro PC na zpracování videa a k tomu 2 notebooky, jeden "hlavní" 17", který zapínám denně (narozdíl od PC), jeden starší NB na cesty a měl jsem donedávna i netbook na cestování, který jsem ale prodal a jeho roli nahradil tablet iPad2 - ještě ale plánuji koupit nějaký přenosný i3 NB na cesty k iPadu, který neumí vše, co potřebuji (např. spolupráce s GPS) a pak zruším starší PC, které dětem nahradím tím starším NB. V práci mám NB s doking station, který nenosím domů, max. data na flashce. Bilance (doma): 2x stolní PC, 2x NB, 1x tablet pro 3 lidi. PC a NB a tablet mají rozdílné účely použití a podle toho je třeba k nim přistupovat, u PC preferuji výkon, u NB spíše mobilitu a výdrž.
xmarek (1676)|18.9.2011 09:24
Stolní PC doma nemám už hodně let. Když to tak počítám, tak to bude cca. 8 let a i poslední dobou ležel ladem.
Pro svůj notebook používám dockinu a k tomu 24" monitor. Výkon je pro mě dostačující, programuji a hry nehraji, takže není co řešit. Jinak se doma povalují další dva kousky (jeden firemní a jeden vlastní žena).
Co se týče firmy, tak to je jediné místo kde mám stolní PC (dva monitory k tomu). Ze začátku jsem trochu brblal, ale jelikož mám i firemní notebook (jak jsem uvedl), tak je mi to už celkem jedno. ;)

Co se týče mého názoru na notebooky vs stolní PC? Když potřebujete server nebo výkonou stanici nebo něco na hry, tak tam není co řešit. Ale v jiných případech vítězí (alespoň pro mě) notebook. Ale pozor! Není notebook jako notebook. Za notebook považuji něco co se dá bez úhony přenášet a to hodně zařízení nesplňuje. A když se sebou někdy lištíte na parkovišti na ledě, tak to pochopíte. :D

A ještě jednu takovou věc na okraj (trochu O.T.). Na čtení mám Kidle DX a pádla opravdu nemusím. :p
Speda (154)|18.9.2011 14:07
Ahoj doma mám stolní PC které jsem stavěl asi před 5 lety. Začal jsem hodně cestovat tak sem šel do notebooku Sony Vaio které to stolní výkonnostně předčí. Ale uvažuji o tom že si ještě jeden postavím můj rozpočet bude tak 30 000 později se tu ozvu ohledně kontroly objednaného zboží ;)
Georginek (2957)|18.9.2011 14:56
Potrebuju oba. Urcite bych nemenil notas za desktop.... Mit oba je nejlepsi - vzajemne se doplnuji.... ;)
Petr S. (1220)|18.9.2011 16:58
[quote=Georginek;473256]Potrebuju oba. Urcite bych nemenil notas za desktop.... Mit oba je nejlepsi - vzajemne se doplnuji.... ;)[/quote]

A vy všichni co to takhle máte: Jak to řešíte s daty? Já osobně třeba používám jen noťas, z toho důvodu, že tam mám všechny programy co potřebuji i se všemi daty. Proto je pro mě výhodné mít prakticky jen jeden z dvojice PC/NTB. Používáte nějakou synchronizaci? Nebo máte každý stroj opravdu ke zcela odlišným účelům?
Georginek (2957)|18.9.2011 17:05
Synchroznizaci nepouzivam, protoze bych v tom mel akorat bordel.
V desktopu mam 4 disky, 2x externi disk a 2 flashky + disk v notasu. Tesi me, ze presne vim, kde co mam a nikdy nic nehledam. Kopiruju to po siti nebo prez flash/e-disk....
V notasu mam hlavne praci a filmy ( kdyz cumim z postele )nez nasetrim na Plasmu :inlove pak Externi disk na filmy - kterej pendluje mezi TV, desktopem a notasem.
Programky, dulezity veci, ktery potrebuju mam i klidne 2,3,4x tedy na obou Flashkach, i externich discich, abych to nemusel porad zbytecne kopirovat....
Az budou penize, tak bych zkusil NAS.....ale na to je jeste cas....
czhunter (775)|18.9.2011 17:46
[quote=Petr S.;473292]A vy všichni co to takhle máte: Jak to řešíte s daty?[/quote]Já už to psal, ale klidně ještě jednou:
- dokumenty (obecně nějaké menší soubory, dejme tomu do 50MB) synchronizujupřes Dropbox, to funguje automaticky bez mého zásahu
- větší soubory pomocí SyncToy přes externí disk (to vyžaduje nějakou moji iniciativu - připojit disk a kliknout na Sync All, obecně to dělám tak 1x měsíčně nebo když potřebuju něco přenést)
- nastavení programů atd. bohužel ručně, ale to je tak cca 10 programů, kde si musím najít jejich konfigy a ty překopírovat, ale dělám to jen při nové instalaci nebo velmi občasně (2-3x za rok).
- co nejvíc dat držím v cloudu (maily, kalendáře, dokumenty), pak k nim můžu odkudkoliv kde je internet


Úplně pohodlné to celé není, ale moc problémů to nedělá, že bych něco potřebného někde neměl se stává jen výjimečně.
alfah4ns (1040)|18.9.2011 21:54
Ono je to hodně specifické, dle potřeb každého jedince...
Osobně používám notebook + LCD, klávesnici, myš, ...
Ntb s sebou dost tahám a takhle ám veškeré potřebné data s sebou...

Doma je ještě PC, ale vzhledem k jeho stáří a "výkonu" ho používají opravdu jen rodiče jako chodítko na net, emaily, apod., já jen v případě nutnosti - pokud je s ntb něco v nepořádku.
A čekám, až dostuduji, až budu vědět, jaké budu mít další priotity a dle toho budu dále vybírat.
Jedno je ale jisté - nějaký notebook vždy mít budu, ať už se jedná o něco podobného Thinkpadu T, přenosný workstation, nebo nějaký 12' netbook...

Jako ideální se mi zatím ale jeví varianta ntb (12-13') + PC + NAS.
+ kdyžtak ještě nějaké HTPC na filmy, něco v hezké malé bedně, s dobře vyřešeným tichounkým chlazením a slušnou spotřebou...
Neregistrovaný (0)|13.10.2012 11:09
Dávno už neplatí že domácí PC musí být výkonější než notebook.Pokud jedu kamkoliv mám i notebook nebudu se přece nudit s přítelkyní na dovolené tlacháním o nesmyslech.:)
Lesman (0)|20.10.2012 15:20
[QUOTE=Neregistrovaný;516304]Dávno už neplatí že domácí PC musí být výkonější než notebook.Pokud jedu kamkoliv mám i notebook nebudu se přece nudit s přítelkyní na dovolené tlacháním o nesmyslech.:)[/QUOTE]


Nemusí, ale zpravidla bývá. Pokud si koupíš herní MSI GT One70 za 60 000 Kč, tak získáš celkem slušný výkon. Můžeš si ale sám seskládat PC za 15 000 Kč vč. monitoru a reproduktorů a
dostaneš stejný, ne-li mírně vyšší výkon.

Od toho je ale notebook výhodný, pro cestování. Není ale obecně vhodný na hraní.
Ventero (1280)|24.11.2012 16:41
[QUOTE=Zoidik;472957]Pokud by bylo využití NTB oprávněné a ne jenom na machrování, že mám notebook, tak nemám problém. Doma na síti 3x PC 1x netbook a mimo síť jeden notebook. Netbook se moc nevyužívá, ale musel být. Nevím sice na co, ale budiž. Jinak v budoucnu pokud vyjde možnost podnikat, tak plánuji koupi nějakého odolnějšího notebooku, který by jezdil se mnou.[/QUOTE]

:-) http://clanky.katalognotebooku.cz/2454-panasonic-vylepsuje-svuj-odolny-notebook-toughbook-19/ :-) . Ber to prosím s humorem
Ventero (1280)|24.11.2012 16:51
Myslím, že když člověk nepotřebuje tu přenosnost ( a nepotřebuje to jen k zábavě - tady stačí smartphone), tak mi přijde notebook, jaksi, zbytečný. Někdo by mohl ještě namítnout třeba pohodlnost práce, ale ničit si páteř v jednom či druhém místě při ležení nebo hrbení se u noťase na gauči mi osbně nepřijde pohodlnější, než kancelářský koutek.
vankr (1)|27.1.2013 13:05
Vlastním obojí a odpověď není jednoznačná.Na stažení filmu jednoznačně NTB s 15W oproti PC 160W,pokud člověk nefandí Eonu.Pracuje svižně s SSD 120GB a pevným diskem místo optiky.Použití myši je nutnost,rovněž tak lepšího monitoru,rozlišení většiny NTB je tragedie.Nepochybuji,že počítačový nadšenec se bez PC neobejde a stolním PC hrana nezvoní.
Matherdet (955)|27.1.2013 13:19
Můj názor je takový,že PC je základem každého domu,výkon na programy,hry,pak třeba experimenty atd...samozřejmě,nejde přenášet,ale ntb za 15000 nemá skoro žádný výkon,mám iPad a podle mě je tohle ideální kombinace,neseká se,na školu,internet a filmy je to super,navíc výdrž přes 10h ocení každý a nějaký oddechovky se tam dají zahrát.
ICE_D (2754)|27.1.2013 13:49
Ja mam "herni" noteook za 13000 ve vyprodeji doplneny o ext. klav. mys a 22" monitor a kdyby me nestvalo to, ze vetsinu her lip nez na medium detaily neda, tak si nestezuju a stolni PC nepotrebuju. Na interent se dostanu, hudbu si prehraju jak z mp3 tak pres CD/DVD mechaniku, film ve FUllHD si pustim levou zadni i na 42" TV pres HDMI vystup, stahnu si co, potrebuju a vic od PC nezadam. Fotky neupravuju, videa nestriham, jen ten herni vykon mi chybi ;-)
M0RGAN (21)|2.2.2013 17:07
Jednoduše oboje, zesynchronizované přes Dropbox po LANu. Na domácí používání je pohodlnější PC (https://dl.dropbox.com/u/21349122/Fotky/Kancelar/25062012418.jpg), na sledování filmů v posteli taky (https://dl.dropbox.com/u/21349122/Fotky/Kancelar/25072012423.jpg). Ale s sebou ven si ho jaksi brát nebudu. Bez Zenbooka nejdu ani na ryby :-)) Když neberou, nastaví se pruty na "pípáky" a může se nahodit notebook na klín :-)