reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ethernet na desce ASUS P4P800 rev2.00a

Sud.ml (2)|2.6.2007 16:25
Zdravim, snažim se nainstalovat integrovanou síťovku na téhle desce, ve správci zařízení se mi zobrazí PCI ethernet s otazníkem. Chci nainstalovat ovladač, ale už nevim kde ho vzít, zkoušel jsem stáhnou nějaký ovladače přímo z asus.com, ale ani jeden neřeší problém. Nevíte kde ho stáhnout, nebo jak se aspoň ten ovladač jmenuje, případně tato síťová karta? Kdyby bylo aspoň CD s ovladači na tuhle desku...Win XP, než se daly XP tak to šlo.

Díky
hacker9 (36)|2.6.2007 20:40
Na dosku P4P800 by mala byt sietovka : 3com Gigabit LOM , driver tu :

http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/lan/3com/3c940/044_3c940.zip
Ivo Mašek (507)|2.6.2007 20:41
Tento motherboard (ASUS P4P800-X) mám.
Integrovanou síťovku musíš povolit v BIOSu (nejdříve). Při instalaci souborů desky ASUS, musíš nainstalovat také ovladače síťovky, které jsou na instalačním CD.
Osobně tedy používám externí síťovku (v BIOSu mám interní vypnutou), protože ta externí se mnou jde už od minulého století a její číslo je také nahlášeno u providera. Tu interní jsem krátce zkoušel - opravdu to funguje.
Já mám na instalačním CD:
Realtek RTL 8100 C.
pas!k (3765)|3.6.2007 07:20
Myslim ze pokud ji vidi s otaznikem ma ji v biosu zaplou ;) Drivery jsou stoprocentne na cd od desky pokud ho nemas nebo je treba poskozene stahnes je na strankach asusu dival jsem se ze ta deska se dela v dost provedenich .. E, X, VM atd napis prosim presny typ i s oznacenim clovek nikdy nevi ;) Ja ti pak hodim link na driver
Sud.ml (2)|3.6.2007 09:23
Ok, zatím díky všem, dneska tam zajdu. Zkusim ten driver od Hecker9 a zkusim zjistit typ tý desky...ale přímo na ní bylo napsáno "P4P800 rev2.00a" a nějak nevim kde jinde to hledat.
A zjistil jsem, že na mým PC mám taky síťový adaptér ethernet s otazníkem, ale naštěstí ho nepotřebuju :)
pas!k (3765)|3.6.2007 10:19
Dival sem se a opravu na kazde te revizi jsou jine sitovky jedna ma 3com druha je jakejsi marvell zjisti presny typ