reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Úložiště hesel v IE

astec (1823)|17.9.2011 21:16
Hoj pánové. Mám velká průser. Potřebuji zjistit, kam IE ukládá hesla jednotlivým uživatelům XP prof v doméně. Tak abych jej mohl jinému uživateli bez přítomnosti AD obnovit. Mám jen disk
j.albi (476)|17.9.2011 22:06
Hesla v IE umí najít IE PassView.
astec (1823)|18.9.2011 12:04
[quote=j.albi;473170]Hesla v IE umí najít IE PassView.[/quote]

Bože za co mně trestáš....

Ještě jednou a pomalu

Potřebuji zjistit, kam IE ukládá hesla jednotlivým uživatelům XP prof v doméně. Tak abych jej mohl jinému uživateli bez přítomnosti AD obnovit. Mám jen disk

Nepotřebuji vědět čím je získám, ale kde jsou tato hesla uložena
j.albi (476)|18.9.2011 13:53
Záleží na tom, o jaká hesla jde.
Je rozdíl mezi „autocomplete hesly“, která se doplňují do textových polí přímo na webových stránkách, a „HTTP Authentication hesly“, na které se stránka ptá samostatným dialogovým oknem. Autocomplete hesla se ukládají do registrů a jsou zašifrována adresou webové stránky, na které byla zaznamenána. Hesla lze tedy přečíst pouze tehdy, je-li v historii prohlížeče stále uložena adresa stránky, ke které náleží. Hesla pro HTTP autentizaci se ukládají do souboru Credentials (zde se také uchovávají např. přihlašovací údaje ke vzdálené ploše, pokud uživatel zvolil možnost zapamatování), který Windows dovolí cizí aplikaci číst pouze na účtu s administrátorskými právy.

A Boha bych k tomu nevolal. Trestá pouze za neznalost a neochotu zadat správný dotaz do Google nebo fóra TechNet. Doba hledání odpovědi asi tak 20 vteřin.
astec (1823)|18.9.2011 14:02
Odpověď hodná skutečně 20 vteřinového hledání a třívteřinového čtení dotazu. A stejně tak platná.
Zavírám diskuzi, zprovozním AD na jiné mašině a zkusím jít na to druhou stranou