reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Arduino

xmarek (1676)|18.9.2011 09:39
Slyšeli jste někdy o projektu Arduino? Co si o tom myslíte?

Dostal jsem se k těmto hračkám úplnou náhodou. Už delší dobu mě zajímalo jak funguje USB (a to nejen po stránce hardwaru) a tak jsem se trochu nepřímo dostal k firmě Cypress (leader ve výrobě těchto čipů a nejenom těchto). A když už jsem se začal hodně bavit, tak jsem si řekl, že by ti moje hračky mohly umět i něco víc. :D A pak už to jelo.. Display, kamera, dalkový ovladač, Ethernet UART (RS232) atd. atd. Dělám to trošku jinak než původní projekt zamýšlel (nepoužívám Arduino základ), ale i tak se u toho neuvěřitelně bavím a učím se věci, které jsem už pomalu ze školy zapomněl. A díky Číně a Hong-Kongu (a nejenom) je dostupnost až neuvěřitelná. :p

Takže bych uvítal vaše názor co si o Arduinu myslíte? (kdo neví o co se jedná, tak stačí trošku zagooglit).

Pozn.: Vím, že se to klasických PC týká a i netýká, tak jsem to vložil sem.
Salamander (6177)|18.9.2011 20:15
No, rikal jsem si, kdy s tim nekdo prijde.
Nahodou mam Arduino doma, bohuzel jsem teda zatim nemel moc casu si s tim pohrat, ale nejake jednodussi blbosti jsem zkousel :)

Jednoho krasnyho dne bych rad zkusil udelat neco takovyho http://code.google.com/p/arducopter/wiki/ArduCopter ale kde na to vzit cas ... (a penize? :D)