reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení i7 2600k

Deexer (365)|18.9.2011 10:06
Čau, potřebuju help s nastavením komponent.
Koupil jsem si vůbec prvně Intel a nějak v tom teď tápu a chová se to jak asi by nemělo.

Ano, je sice pěkný, že Asus chtěl něco spříjemnit, jakožto udělat pěknej BIOS, ale nevím zda tyto omalovánky jsou šťastné řešení.

První věc je, že PC padá (vůbec právě nechápu proč). Udělal jsem jen jednu věc a to, že v biosu přepnul (jestli někdo ho videl) na tlačitko performance. Pak při zátěži po nějaký době PC se restartuje ? JAKO PROČ? Prostě představenej profil od Intelu a on padá ? nechápu...(vše na default-aspoň doufám, ten bios si dělá opravdu co chce akorád jak říkám, jen sem přepnul mod do performance)

-CPU v idle modu je 1600mhz v zátěži pak 4.437mhz -toto je věc co nechápu pánové, když dám BIOS na default, tak turbo mod je nastaven na 3800mhz. Pak ve Windows zapnu nějakej test a CPU se přepne do 4437mhz ? WTF? (ne že by mi to vadilo :D ale jen chci znát důvod proč se to restartuje opravdu mě nic nenapadá zdá se, že všechno by mělo být v pořádku)

-Nejnovější BIOS tam je (beta) performance stability :stupid haha....
-Při zátěži (Prime95) mám max 52stupnu(4,437mhz)
-Namontován chladič NOCTUA NH-D14

-Zdroj 750W seasonic 80+
-Asus Sabertooth P67(rev3.0)
-Intel i7 2600k
-Ram Kingston 1600mhz grey edition 8GB
-SLi 460GTX


Dneska jsem jěště teda upravil Bus Speed z 103 na 100...
EDIT: má teď při zátěži 4500mhz po dobu 18:11 a max teplota 65stupnu (beru nej teplotu na jednom jadre prumer by byl asi menci)
bez padu zatim...
Výst?ižek.PNG Výst?ižek2.PNG
flanker (1579)|20.9.2011 11:07
Deexer (365)|25.9.2011 12:09
[quote=flanker;473534]toto by ti mělo pomoci
návod, jak taktovat LGA1155 - Sandy Bridge[/quote]

To neřeší můj problém, že se mi při testovaní v např. prime 95... restartuje PC

Nejdřív bych rád věděl jaký jsou maximální teploty CPU i7 které vydrží stabilně..